top

Polartec

Polartec® to najlepszy materiał przygotowany specjalnie z myślą o odzieży turystycznej, górskiej i sportowej. W naszej ofercie lekkie, wygodne i dobrze chroniące przed zimnem bluzy, spodnie oraz rękawiczki topowych marek.
Zobacz jako Siatka Lista

89 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

89 Produkty

Wyczyść

Polartec® - odzież dla aktywnych

Nowoczesna odzież outdoorowa to zaawansowane modele oferujące użytkownikom wysoki komfort w trakcie podejmowania zróżnicowanych aktywności w terenie. Aby go zapewnić, kurtki, bluzy i spodnie muszą być wykonane z technicznych materiałów, które posiadają ściśle określone cechy. Syntetyczne dzianiny Polartec® należą do czołówki takich właśnie materiałów. Marka od wielu już lat dostarcza najbardziej znanym producentom odzieży górskiej i sportowej najwyższej jakości dzianiny, które oferują niezrównane właściwości użytkowe w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Marka Polartec® jest najbardziej znana z oryginalnych polarów o zróżnicowanej grubości oraz materiałów stretchowych. Zapewniają one optymalne warunki termiczne, wysoką odddychalność oraz lekkość niezależnie od tego, do jakiej aktywności będą używane. Szeroka oferta producenta obejmuje również niezwykle nowoczesną syntetyczną ociepliną czy wodoodporny materiał softshellowy. Wybierając odzież topowych marek, na której dodatkowo widnieje metka marki Polartec® możesz mieć pewność, że zastosowano w niej najwyższej jakości materiał, który doskonale sprawdzi się podczas podejmowania turystycznych i górskich wyzwań.

Historia materiałów Polartec®

Polartec® to marka legenda, znana chyba przez wszystkich miłośników outdooru, którzy choć w minimalnym stopniu interesują się odzieżą górską i outdoorową. Choć produkcją dzianin zajmuje się od ponad stu lat, to rok 1981 okazał się dla niej przełomowy i przyczynił się do późniejszego ustalenia wyjątkowej pozycji na rynku. Wtedy to bowiem wynaleziono nowoczesny materiał fleecowy. Wykonana z poliestrowych włókien dzianina charakteryzowała się niesamowitymi właściwościami. Była niezwykle lekka i przyjemna w dotyku, zapewniała doskonałą izolację i w bardzo niewielkim stopniu chłonęła wodę. Nazwa marki Polartec® stała się przez lata synonimem tego materiału – tak właśnie powstało popularne określenie - polary czy bluzy polarowe. Ta rewolucja w materiałach stosowanych w odzieży turystycznej i górskiej pozwoliła na projektowanie zupełnie nowych modeli odzieży, które nie były już tak bardzo ograniczone. Oryginalny materiał marki Polartec® do dzisiaj jest stosowany przez czołowych producentów odzieży. Oczywiście w międzyczasie powstało wiele innych nowoczesnych rozwiązań, które sprawiają, że eksploracja nowych szlaków jest jeszcze bardziej komfortowa. Polartec® High Loft™ zapewnił jeszcze skuteczniejszą izolację przy zachowaniu minimalistycznej wagi. Polartec® Power Dry® sprawił, że odprowadzanie wilgoci jeszcze nigdy nie było tak proste. Polartec NeoShell® zmienił podejście do softshelli i kurtek membranowych, a Polartec® Alpha® na nowo zdefiniował pojęcie ociepliny sprawnie odprowadzającej wilgoć na zewnątrz.

Sprawdź odzież wykonaną z różnych rodzajów materiałów Polartec®:

Polartec® Micro Fleece Series Polartec® Power Stretch® Polartec® Power Stretch® Pro™ Polartec® Alpha®

Polartec® Micro Fleece Series to klasyczne materiały polarowe cechujące się lekkością, przyjemną w dotyku strukturą i świetnymi właściwościami termicznymi. Sprawdź różne grubości materiały w zależności od temperatury otoczenia.

Polartec® Power Stretch® to niezwykle rozciągliwa odzież oferująca idealne dopasowanie do sylwetki. Wykonane z tego materiału bluzy i getry świetnie sprawdzają się jako druga, a nawet pierwsza warstwa technicznego ubioru.

Polartec® Power Stretch® Pro™ przygotowany dla profesjonalistów cechuje się zwiększoną wytrzymałością oraz świetnymi właściwościami termicznymi. Idealny wybór na lekką warstwę docieplającą w najtrudniejsze warunki pogodowe.

Polartec® Alpha® to niezwykle nowoczesna syntetyczna ocieplina stworzona z myślą o intensywnej aktywności fizycznej. Bardzo wysoka oddychalność pozwala odprowadzać wilgoć, a jednocześnie całość wyśmienicie izoluje od zimna.

Polartec® High Loft™ Polartec® Thermal Pro® Polartec® Hardface® Polartec® Power Dry®

Polartec® High Loft™ to niezwykle przyjemny w dotyku materiał o dłuższych włóknach. Zapewnia zwiększone właściwości izolacyjne i świetnie wygląda, optymalnie sprawdzają się na szlaku i na co dzień.

Polartec® Thermal Pro® to dzianina oferując jeszcze lepsze właściwości termiczne. Zaprojektowana po to, aby przy jak najniższej wadze własnej zapewniać doskonałą izolację od mrozu.

Polartec® Hardface® to optymalny wybór wszędzie tam, gdzie liczy się maksymalna trwałość materiału. Specjalne wykończenie jego powierzchni sprawia, że jest dużo bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki pogodowe.

Dzianina Polartec® Power Dry® nie ma sobie równych w szybkości odprowadzania wilgoci na zewnątrz. Specjalna struktura materiału z łatwością odciąga ją na zewnątrz oferując komfortowy klimat w czasie wysiłku.

Polartec® Power Grid™

Polartec® Power Grid™ to materiał o innowacyjnej strukturze umieszczonej na wewnętrznej powierzchni materiału. Specjalne kanaliki przyspieszają odparowywanie wilgoci. Całość jest bardzo lekka i świetnie sprawdza się podczas aktywności.

Syntetyczne materiały a środowisko naturalne

Środowisko naturalne jest niezwykle ważnym aspektem w działalności marki Polartec®. To właśnie z niego pochodzą bowiem inspiracje do tworzenia coraz doskonalszych dzianin. Pierwszy syntetyczny fleece powstał na podobieństwo naturalnego futra niedźwiedzi polarnych. Podpatrzona w naturze zasada działania mogła zostać przeniesiona do odzieży, która w ten sposób mogła zapewnić niespotykany do tej pory w innych materiałach poziom izolacji. Jednocześnie większość dzianin wytwarzanych przez firmę powstaje dla miłośników wypraw w dzikie tereny, nieskalane do tej pory nadmierną działalnością człowieka. To między innymi dlatego ochrona środowiska stanowi istotne zagadnienie dla tego producenta. Marka Polartec® jest pionierem jeśli chodzi o wykorzystanie w produkcji dzianin materiałów pochodzących z recyklingu. Nowatorskie programy przetwarzania plastikowych butelek w zupełnie nowe włókna wykorzystywane do produkcji nowej odzieży zaczęły powstawać już w 1993 roku. Postęp w tej dziedzinie doprowadził do tego, że w ofercie marki znajdują się obecnie wybrane materiały w 100% powstające z recyklingu.

Wizja przyszłości marki Polartec®

Polartec® nigdy nie spoczywa na laurach i mimo że w wielu dziedzinach jest niekwestionowanym liderem. Wciąż opracowuje nowe rozwiązania i poszukuje możliwości zapewnienia aktywnym osobom maksymalnego komfortu w czasie aktywności fizycznej w terenie. Zgodnie z hasłem, że jeśli coś nie zostało nigdy zrobione, nie oznacza, że my tego nie zrobimy, projektanci marki cały czas.