top

Buty podejściowe męskie

Buty podejściowe męskie to maksymalna precyzja w trudnym terenie. Obecnie w ofercie niemal wszystkich wiodących firm górskich znajdują się buty podejściowe ukierunkowane na wspinaczkę lub turystykę.
Zobacz jako Siatka Lista

193 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

193 Produkty

na stronę
Wyczyść

Cechy charakterystyczne popularnych podejściówek

Podejściówki stanowią częstą alternatywę dla osób, które potrzebują obuwia lżejszego, niż tradycyjne męskie buty trekkingowe. Wszystkie buty podejściowe charakteryzują się kilkoma cechami wspólnymi, które pozwalają odróżnić je od klasycznych butów turystycznych lub górskich. Najbardziej zauważalny jest rozbudowany otok stosowany w przedniej części butów. Doskonale zabezpiecza on cholewkę przed uszkodzeniami w czasie poruszania się w skałach. Większość modeli posiada również dość wąski, krój, który gwarantuje bardzo dobre czucie i pełną kontrolę każdego kroku. Za pełne dopasowanie do stopy odpowiedzialny jest z kolei sięgający do samych palców system wiązania. Te kilka podstawowych cech sprawia, że podejściówki dość dobrze wyróżniają się spośród obuwia górskiego i turystycznego. Są częstym wyborem na bardziej wymagające szlaki. W modelach zaprojektowanych z myślą o bardziej turystycznym zastosowaniu spotyka się często zwiększoną amortyzację, która gwarantuje podwyższony komfort na dłuższych trasach. Z kolei modele umożliwiające wspinaczkę na łatwiejszych drogach cechują się bardzo dużym dopasowaniem.

Buty podejściowe męskie z membraną - optymalne rozwiązanie na niepogodę

Obecnie na rynku dostępne są zarówno tradycyjne buty podejściowe na lato, jak i modele z membraną, które świetnie spisują się w szerszym zakresie warunków atmosferycznych. Buty podejściowe z GORE-TEX® najczęściej są wykorzystywana w przejściowych porach roku, świetnie chroniąc przed deszczem i jednocześnie zapewniając stopom wysoką oddychalność. Najlżejsze wersje obuwia podejściowego przygotowano z myślą o letnich upałach. Zastosowanie przewiewnych paneli gwarantuje stopom wentylację na odpowiednim poziomie.

Męskie podejściówki w ofercie 8a.pl

W naszym sklepie oferujemy buty podejściowe czołowych światowych marek górskich. Podejściówki La Sportiva, Scarpa, Hanwag, Garmont czy Zamberlan to buty, których nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi gór. Jeśli tylko potrzebujesz precyzyjnych butów na wymagające szlaki oraz drogi typu via ferrata, poszukujesz lekkiego obuwia do podejścia pod ścianę, czy po prostu typowo górskiego obuwia z niską cholewką, w naszej ofercie na pewno znajdziesz model godzien uwagi.

Najczęściej zadawane pytania

Buty podejściowe czy trekkingowe?

Wybór odpowiednich butów jest uzależniony od terenu w jakim się poruszamy oraz charakteru naszych wypraw. Buty podejściowe powstały z myślą o krótszych trasach, pokonywanych w skalistym, bardzo trudnym terenie. To dobry wybór na techniczne drogi górskie, na których często występują odcinki z elementami wspinaczki, a także na wymagające drogi typu via ferrata. Buty trekkingowe to modele przygotowane z myślą o dłuższych wyprawach po górskich szlakach. Zapewniają lepszą amortyzację, a także różnią się nieco kształtem, oferując więcej miejsca dla stopy w przedniej części buta. Te cechy gwarantują wyższy komfort w czasie całodniowych wędrówek.

Co to są buty podejściowe?

Buty podejściowe powstały z myślą o wspinaczach, którzy musieli jakoś dostać się pod górską ścianę w trudnym, skalnym terenie. Charakterystyczny dla tego typu obuwia jest rozbudowany gumowy otok palców, który chroni cholewką przed łatwym uszkodzeniem. Buty podejściowe posiadają podeszwy wykonane z bardzo przyczepnej gumy. W ich przedniej i tylnej części pojawiają się specjalne płaskie strefy, które gwarantują optymalne oparcie na małych występach skalnych. Sznurówki schodzące aż do palców pozwalają na idealne dopasowanie do stopy. Jeśli zastanawiasz się nad tym typem butów, koniecznie przeczytaj artykuł Jakie buty podejściowe wybrać?

Buty podejściowe wysokie czy niskie?

Wysokie buty podejściowe świetnie sprawdzą się, jeśli przemieszczamy się z ciężkim plecakiem wypakowanym wspinaczkowym szpejem. To także dobry wybór na drogi typu via ferrata pokonywane z większym bagażem. Zapewniają dodatkową stabilizację kostki na trudnych fragmentach. Niskie buty podejściowe oferują z kolei większą swobodę i pozwalają na efektywne pokonywanie „wspinaczkowych” fragmentów drogi. Niska cholewka to także lepsza wentylacja stopy w czasie letnich upałów. Półbuty są także znacznie lżejsze od wysokich butów, dzięki czemu możemy je z łatwością przypiąć do uprzęży wspinaczkowej.