top

Icebreaker

Icebreaker to marka, która jako pierwsza wykorzystała potencjał drzemiący w wełnie merynosów. Perfekcyjnie wykonana odzież i bielizna z wełny merino Icebreaker w sklepie 8a.pl to maksymalna wygoda noszenia.
Zobacz jako Siatka Lista

530 Produkty

  1. -14%
    Nowy
    Kominiarka Icebreaker Apex Balaclava - jet
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

530 Produkty

Wyczyść

Icebreaker - rewolucja w odzieży termoaktywnej

W 1995 roku wśród miłośników aktywności outdoorowych i sportowych niepodzielnie królowała bielizna wykonana wyłącznie z włókien syntetycznych. Właśnie wtedy 24-letni Jeremy Moon odkrył wyjątkowe właściwości wełny merino. Podjął również wyzwanie wprowadzenia innowacyjnej, wełnianej odzieży na rynek outdoorowy, tworząc markę Icebreaker. Wkrótce powstał pierwszy zestaw warstwowej odzieży merino. Wyjątkowe było również nawiązanie trwałej współpracy z hodowcami nowozelandzkich owiec. Wkrótce bluzy, koszulki i getry z wełny merino zyskały bardzo dużą popularność, a naturalne włókno zaczęło być wykorzystywane przez większość dużych producentów. Jednak do dziś Icerbreaker pozostaje liderem i jednocześnie najbardziej znaną marką zajmującą się projektowaniem odzieży merino.

Funkcjonalność to podstawa wszystkich kolekcji – Icebreaker Oasis, Everyday, Anatomica, Bodyfitzone™.

Produkty nowozelandzkiej marki są przydzielone do kilku kolekcji odzieży termoaktywnej, które zostały zaprojektowane z myślą o zróżnicowanym wykorzystaniu zarówno podczas wypraw turystycznych, jak i na co dzień. Seria Anatomica to świetnie dopasowana do ciała bielizna merino. Kolekcja Everyday obejmuje podstawowe koszulki i bluzy wykorzystujące wełnę merinosów. Z kolei kolekcja Oasis świetnie sprawdza się w czasie aktywnego użytkowania i cechuje się świetnym dopasowaniem do sylwetki. Marka nie spoczywa jednak na laurach i wciąż powstają kolejne technologie i rozwiązania dające zupełnie nowe możliwości. Jednym z owoców badań jest seria Bodyfitzone™ o strefowej budowie. Doskonale spisuje się w czasie intensywnego wysiłku w chłodniejszej części roku. Z kolei odzież z serii Cool-Lite™ optymalnie sprawdza się w czasie największych upałów.

Zróżnicowana grubość wełny merino to łatwość wyboru.

Bielizna termoaktywna Icebreakaer to bardzo zróżnicowana grupa odzieży. Wszystkie produkty tego producenta są przyporządkowane do kilku serii różniących się między sobą gramaturą materiału. Zdecydowanie ułatwia to wybór odzieży merino w zależności od pory roku i przeznaczenia. Najlżejsza kolekcja Ultralight charakteryzuje się materiałami o gramaturze 150 g/m² i doskonale sprawdza się latem. Niezwykle wszechstronna jest wersja 200 Lightweight wybierana przez większą część roku. Cieplejsza 260 Midweight z pewnością sprawdzi się w niższych temperaturach. Bluzy, koszulki, legginsy, skarpety merino, bielizna z wełny merino – wszystkie tworzą alternatywę dla odzieży syntetycznej. Istnieje jedno miejsce w którym znajdziesz produkty Icebreaker. Sklep internetowy 8a.pl to szeroki wybór spośród wszystkich kolekcji tej marki.