top

Blue Ice

Blue Ice to francuska marka o niedługiej historii. Firma powstała z misją tworzenia wytrzymałego i niezawodnego sprzętu wspinaczkowego. Produkty Blue Ice łączą w sobie najnowsze materiały i wysoką trwałość.
Zobacz jako Siatka Lista

97 Produkty

Strona
na stronę
  1. -10%
    Nowy
    Plecak wspinaczkowy Blue Ice Wadi 15L - vulcan
  2. -10%
    Nowy
    Plecak wspinaczkowy Blue Ice Wadi 32L - vulcan
Zobacz jako Siatka Lista

97 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Jak powstała marka Blue Ice?

Na początku najważniejsze było realizowanie pasji do gór – wspinaczki, narciarstwa, zdobywania kolejnych szczytów i doświadczanie potęgi natury. W 2008 roku pasja przerodziła się w coś więcej, w projekt, który miał połączyć wszystkich miłośników gór, niezależnie od tego jaką aktywność w nich uprawiają i na jakim poziomie. Tak powstała marka Blue Ice, która obrała sobie za cel tworzenie klasycznego i niezawodnego sprzętu górskiego, który będzie służył przez wiele lat. Za tym pomysłem kryją się nie tylko entuzjaści gór, ale przede wszystkim profesjonaliści, którzy dokładnie znają potrzeby wspinaczy. Alpiniści i przewodnicy górscy to część drużyny, która odpowiada za testowanie każdego elementu ekwipunku i dopracowanie jego ergonomii. Siła produktów Blue Ice tkwi bowiem w połączeniu maksymalnej prostoty konstrukcji i doskonałych właściwości użytkowych. To dzięki takiemu podejściu francuska marka może dołączyć się do czołowych producentów sprzętu górskiego w wyścigu o serca wspinaczy, narciarzy i miłośników trekkingu.

Czym wyróżniają się produkty Blue Ice?

Obecnie coraz powszechniejszy staje się pęd producentów górskich za coraz nowszymi rozwiązaniami. Innowacyjne kształty czy coraz lżejsze materiały nie zawsze przekładają się na wysoką funkcjonalność, a przede wszystkim trwałość w ciężkich, górskich warunkach. Projektanci Blue Ice postanowili czerpać inspirację ze złotej ery alpinizmu i himalaizmu. Używany wtedy sprzęt, często projektowany przez samych pionierów eksploracji górskich, cechował się przede wszystkim wysoką trwałością oraz wytrzymałością. Francuska marka dąży do odtworzenia tych podstawowych zalet w ekwipunku przygotowywanym z wykorzystaniem najnowszej technologii. Dzięki temu otrzymujemy kolekcję sprzętu górskiego Blue Ice, na którym można polegać w najbardziej niesprzyjających warunkach. Oczywiście tam gdzie to możliwe ogranicza się jego wagę do minimum, aby był łatwiejszy w transporcie i użytkowaniu. Nie bez znaczenia w całym procesie produkcji pozostają kwestie środowiskowe. Szczególna dbałość o przyrodę jest bowiem istotna dla wszystkich miłośników górskich wypraw.

Czekany i uprzęże wspinaczkowe Blue Ice

Francuska marka zapewnia szeroki wybór ekwipunku niezbędnego w zimowej eksploracji gór. W jej ofercie znajdziemy między innymi fantastyczne czekany. Prosta forma i najlepsze dostępne materiały przekładają się na ich wyjątkową wytrzymałość. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na prosty czekan do turystyki górskiej, czy na techniczny model do wspinaczki mikstowej, możesz być pewien najwyższej jakości wykonania. Dużym plusem jest również możliwość wyposażenia czekanów Blue Ice we wszystkie niezbędne dodatki. Osłony ostrza i grota, lonże do czekanów czy dodatkowe wsporniki do dłoni pozwolą zindywidualizować każdy model w taki sposób, aby spełniał wszystkie stawiane przed nim wymagania.

Dużą popularnością cieszą się również uprzęże wspinaczkowe. Innowacyjne podejście do ich konstrukcji pozwoliło stworzyć modele o bardzo niskiej wadze, ale jednocześnie charakteryzujące się niezbędną wytrzymałością. W ofercie marki Blue Ice przeważają modele przeznaczone do wspinaczki wysokogórskiej oraz skialpinizmu. Dzięki niewielkim rozmiarom z łatwością można je schować do niewielkiej kieszeni w plecaku na czas transportu. To optymalny wybór, kiedy zależy nam na kompaktowym sprzęcie przygotowanym z myślą o górskich warunkach.

Plecaki wspinaczkowe Blue Ice

Marka posiada bogaty wybór plecaków górskich. To lekkie, ale przy tym wytrzymałe konstrukcje, doskonale spisujące się w górskim otoczeniu. Oferują szybki dostęp do wnętrza i stosunkowo prostą budowę, dzięki czemu ich użytkowanie jest bardzo intuicyjne nawet w najtrudniejszych warunkach. Mniejsze modele doskonale sprawdzą siew czasie jednodniowych wypadów w skały, natomiast większe pozwolą odbywać wypady górskie z noclegiem. Plecaki górskie Blue Ice pozwalają na wygodne przytroczenie liny oraz innych niezbędnych akcesoriów.

Podstawowe wyposażenie wspinaczkowe i dodatki - Blue Ice

Oprócz rozbudowanej linii plecaków, czekanów i uprzęży, w ofercie francuskie marki znajdują się również torby na linę, pętle czy woreczki na magnezję. Siedziba firmy znajdująca się w Dolinie Chamonix w sercu Alp sprawia, że każdy projektowany przez markę plecak wspinaczkowy, czy inny element ekwipunku, jest perfekcyjnie wykonany. Dużą zaletą każdego produktu jest to, że został przetestowany w górskich warunkach, do jakich został stworzony. Sprzęt górski i wspinaczkowy Blue Ice w sklepie 8a.pl to doskonały wybór dla wszystkich miłośników górskich aktywności.

Blue Ice – popularne kategorie

Plecaki Blue Ice Plecaki turystyczne Blue Ice Plecaki trekkingowe Blue Ice Plecaki wspinaczkowe Blue Ice Sprzęt wspinaczkowy Blue Ice
Uprzęże Blue Ice