top

Wkładki do obuwia

Wkładki do obuwia to podstawowy element, który odpowiada za komfort stóp na dłuższych trasach, dlatego są tak ważne w przypadku obuwia turystycznego i górskiego, w którym spędzamy aktywnie większą część dnia.
25
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 25

na stronę
  1. -10%
    Wkładki Grangers G30 Stability
    Wkładki Grangers G30 Stability
    89,99 zł 99,99 zł
  2. -15%
    Wkładki do butów Grangers G20 Trek
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 25

na stronę

Wkładki do obuwia turystycznego – budowa

Wkładki do butów trekkingowych i górskich stanowią niezwykle istotny element wyposażenia. Modele renomowanych producentów są optymalnie dopasowywane do stopy, aby zapewniały jej optymalne wsparcie podczas pokonywania długich tras. Odpowiednio wyprofilowane wkładki do obuwia turystycznego przekładają się na mniejsze zmęczenie stóp i większą wygodę każdego stawianego kroku. Profesjonalne wkładki do butów trekkingowych wykonywane są z wielu warstw oraz materiałów o zróżnicowanych właściwościach. Panele amortyzujące pod piętą pozwalają zminimalizować powstające podczas dynamicznego marszu uderzenia. Specjalne wyprofilowania w tylnej części zapewniają większą stabilność każdego kroku, nawet w trudnym terenie. Odpowiednio dobrana wkładka pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości jakie daje nam obuwie trekkingowe. Wkładki wykonywane są z profesjonalnych pianek lub ze specjalnych paneli żelowych. Dla tradycjonalistów najlepszym wyborem będą skórzane wkładki do obuwia.

Wkładki do obuwia sportowego

Wkładki stosowane w butach sportowych to najczęściej niezwykle lekkie modele, w których skupiono się na zapewnieniu jak najsprawniejszego odprowadzania wilgoci. Ma to kluczowe znaczenie w butach, w których podejmujemy maksymalny wysiłek. Suche stopy zapewniają bowiem wysoki komfort i pozwalają bez przeszkód skupić się na ćwiczeniach. W przypadku wkładek do butów biegowych oprócz zapewnienia odpowiedniego poziomu odprowadzania wilgoci, równie dużą wagę przewiązuje się do amortyzacji, aby bieg był jak najbardziej komfortowy. W sklepie 8a.pl oferujemy wysokiej jakości wkładki, które doskonale spisują się w każdym obuwiu przeznaczonym do aktywności górskich, a także w butach użytkowanych na co dzień, kiedy to zagwarantują wysoki komfort.