top

Odzież rowerowa

Odzież rowerowa dla wszystkich miłośników jazdy na dwóch kołach w terenie. W naszej ofercie odpowiedni strój na rower znajdą miłośnicy rowerów MTB i Enduro. Idealna odzież w góry i na single tracki.
592
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 592

na stronę
 1. -25%
  Nowy
  Kurtka rowerowa ION Shelter 3L Hybrid - black
 2. -27%
  Nowy
  Kurtka rowerowa ION Shelter 3L Hybrid - dark mud
 3. -25%
  Nowy
  Kurtka rowerowa ION Shelter Anorak - dark mud
 4. -27%
  Nowy
  Kurtka rowerowa damska ION Shelter 3L - shark grey
 5. -25%
  Nowy
  Kurtka rowerowa ION Shelter Anorak - black
 6. -25%
  Nowy
  Spodnie rowerowe damskie ION Scrub - black
 7. -27%
  Nowy
  Spodnie rowerowe ION Shelter Softshell - dark mud
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 592

na stronę

Szeroki wybór odzieży na rower MTB i Enduro

Każdy miłośnik szaleństw na dwóch kołach doskonale wie, jak ważny jest dobór odpowiedniej odzieży na rower, która zapewni odpowiedni komfort podczas każdego wyjazdu. Im bardziej wyspecjalizowaną formę kolarstwa uprawiamy, tym istotniejszy staje się każdy niuans, od doboru odpowiednich spodenek czy rękawiczek, po idealnie dopasowane do rowerowego użytkowania koszulki, plecaki rowerowe czy nawet skarpetki. Szczególnie w czasie jazdy w terenie czy w górach to odzież rowerowa w znacznej mierze decyduje o zapewnieniu komfortu zarówno na podjazdach, jak i zjazdach. Szeroki wybór odzieży MTB i Enduro pozwoli skompletować odpowiedni strój każdemu miłośnikowi i miłośniczce jazdy w terenie. Niezależnie od tego czy lubisz długie i wyczerpujące podjazdy, czy też wolisz szybką jazdę po single trackach, nowoczesna odzież dla rowerzystów zapewni odpowiedni klimat podczas wysiłku fizycznego, a także lepiej zabezpieczy nas w razie upadku.

Jakie są charakterystyczne cechy odzieży rowerowej?

Każdy element rowerowej garderoby musi posiadać kilka podstawowych parametrów, aby zapewniał maksymalną funkcjonalność w czasie jazdy zarówno pod górę, jak i z góry. Po pierwsze musi zapewniać odpowiednią swobodę ruchów podczas jazdy. To właśnie dlatego cechą najczęściej wyróżniającą odzież rowerową od ubrań turystycznych jest zastosowany w niej krój. Szczególnie dobrze jest to widoczne w przypadku koszulek, kurtek czy bluz, które posiadają przedłużony tylny panel, który lepiej chroni plecy przed wychłodzeniem, kiedy pochylamy się nad kierownicą. Po drugie odzież rowerowa musi się cechować wysoką oddychalnością. Odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci wytwarzanych przez organizm podczas jazdy to podstawa nie tylko w czasie upałów, ale również w umiarkowanych temperaturach. Stosowanie nowoczesnych tkanin o technicznych właściwościach pozawala zapewnić optymalną cyrkulację powietrza, a jednocześnie nie dopuszcza do zbyt mocnego wychłodzenia organizmy na zjazdach, kiedy pęd powietrza bywa dokuczliwy. Po trzecie odzież na rower musi być wytrzymała, aby dobrze służyła przez wiele kilometrów pokonywanych tras.

Odzież rowerowa MTB i Enduro – idealna w góry, ale nie tylko

Wśród odzieży na rower z pewnością wyróżniają się modele projektowane z myślą o użytkowaniu na rowerach MTB i Enduro. Producenci często sięgają w tej grupie po nowoczesną stylistykę a także swobodny krój, odchodząc niejednokrotnie od mocno dopasowanych do sylwetki klasycznych rozwiązań kolarskich. Dzięki temu strój Enduro czy MTB cechuje się znacznie atrakcyjniejszym wyglądem, a także wysoką funkcjonalnością. Swobodne szorty rowerowe Enduro, często z wypinaną wkładką żelową, z łatwością użyjemy też podczas pieszych wycieczek czy w czasie odpoczynku po całym dniu spędzonym na single trackach. Podobnie jest w przypadku bluz czy koszulek, które wyśmienicie sprawdzają się również w wielu innych aktywnościach, choć ich głównym przeznaczeniem, ze względu na zastosowany krój czy materiały, jest zawsze rower. Odzież rowerowa MTB cechuje się również wysoką wytrzymałością. Używane w niej materiały często były wcześniej stosowane w kolekcjach typowo górskich czy wspinaczkowych, dzięki czemu są bardzo mocne. Trwałość tkanin jest bardzo ważna, biorąc pod uwagę, że na ciasnych ścieżkach często może dochodzić do otarć ubrań o drzewa czy skały.

Kompletny strój rowerowy znajdziesz w sklepie 8a.pl

Pełny zestaw odzieży rowerowej MTB lub Enduro skompletujesz łatwo online. Zapewniamy wybór spośród niemal każdego elementu garderoby na rower. Lekkie koszulki zapewnią przewiewność w czasie letnich upałów. W połączeniu ze swobodnymi szortami stworzą zestaw, który wyśmienicie spisze się podczas wakacyjnych wyjazdów na górskie szlaki rowerowe. Kiedy zrobi się nieco chłodniej, z pomocą przyjdą bluzy rowerowe, świetnie zabezpieczające przed szybkim wyziębieniem organizmu. Nie można również zapominać o nieco mniejszych elementach odzieży rowerowej, jakimi są skarpetki czy rękawiczki na rower. Ochrona dłoni oraz zapewnienie maksymalnie pewnego chwytu kierownicy to podstawa w górach, gdzie pełna kontrola nad rowerem jest szczególnie ważna. Dobre rękawice rowerowe to też podstawa zabezpieczenia dłoni w razie upadku, a przy dłuższej jeździe, przed odciskami czy otarciami. Dobrze dobrany, kompletny stój rowerowy zapewni wygodę, pełną swobodę ruchów, a także zagwarantuje podstawową ochronę przed otarciami w razie upadku.

<