Namioty turystyczne

Namioty turystyczne to kategoria obejmująca bardzo dużo modeli, różniących się nie tylko wyglądem, konstrukcją i zastosowanymi materiałami, ale przed wszystkim przeznaczeniem. Sprawdź jaki namiot turystyczny wybierzesz!
291
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 291

na stronę
 1. -21%
  Nowy
  Namiot 2-osobowy Terra Nova Laser Compact 2 - green
 2. -13%
  Nowy
  Namiot 2-osobowy Exped Mira II HL
  Namiot 2-osobowy Exped Mira II HL
  1 913,99 zł 2 199,99 zł
 3. -13%
  Nowy
  Namiot jednoosobowy Exped Mira I HL
  Namiot jednoosobowy Exped Mira I HL
  1 609,49 zł 1 849,99 zł
 4. -21%
  Namiot 2-osobowy Hannah Tercel 2 - treetop
  Namiot 2-osobowy Hannah Tercel 2 - treetop
  1 026,99 zł 1 299,99 zł
 5. -22%
  Nowy
  Namiot dla trzech osób Outwell Franklin 3 - green
 6. -23%
  Nowy
  Namiot 6-osobowy Easy Camp Palmdale 600 - white/green
 7. -23%
  Nowy
  Namiot rodzinny Easy Camp Palmdale 500 - white/green
 8. -23%
  Nowy
  Namiot 4-osobowy Easy Camp Palmdale 400 - white/green
 9. -23%
  Nowy
  Namiot Easy Camp Palmdale 300 - white/green
 10. -24%
  Nowy
  Turystyczny tarp Robens Tarp 4x4 m
  Turystyczny tarp Robens Tarp 4x4 m
  372,39 zł 489,99 zł
 11. -24%
  Nowy
  Tarp turystyczny Robens Tarp 3 x 3
  Tarp turystyczny Robens Tarp 3 x 3
  235,59 zł 309,99 zł
 12. -24%
  Nowy
  Namiot turystyczny Robens Lodge 3
  Namiot turystyczny Robens Lodge 3
  1 003,19 zł 1 319,99 zł
 13. -24%
  Nowy
  Zadaszenie Robens Wing Tarp
  Zadaszenie Robens Wing Tarp
  524,39 zł 689,99 zł
 14. -13%
  Zadaszenie do kampera Outwell Sailshade L
 15. -24%
  Nowy
  Namiot turystyczny Robens Double Dwell 600
  Namiot turystyczny Robens Double Dwell 600
  2 507,99 zł 3 299,99 zł
 16. -24%
  Nowy
  Namiot turystyczny Robens Stony Brook 3
  Namiot turystyczny Robens Stony Brook 3
  1 489,59 zł 1 959,99 zł
 17. -24%
  Nowy
  Namiot turystyczny Robens Buck Creek 2
  Namiot turystyczny Robens Buck Creek 2
  1 291,99 zł 1 699,99 zł
 18. -24%
  Nowy
  Namiot Robens Elk River 1
  Namiot Robens Elk River 1
  1 139,99 zł 1 499,99 zł
 19. -20%
  Nowy
  Namiot 3-osobowy MSR Mutha Hubba NX Tent - gray
 20. -20%
  Nowy
  2-osobowy namiot MSR Hubba Hubba NX - gray
 21. -20%
  Nowy
  Namiot 1-osobowy MSR Hubba NX - gray
  Namiot 1-osobowy MSR Hubba NX - gray
  1 679,99 zł 2 099,99 zł
 22. -20%
  Nowy
  Namiot 2-osobowy MSR Access 2 - green
  Namiot 2-osobowy MSR Access 2 - green
  2 639,99 zł 3 299,99 zł
 23. -20%
  Nowy
  Namiot 4-osobowy MSR Elixir 4 Tent V2 - green
 24. -20%
  Nowy
  Namiot Coleman Cortes 5 Plus - blue
  Namiot Coleman Cortes 5 Plus - blue
  1 039,99 zł 1 299,99 zł
 25. -20%
  Nowy
  Namiot 3-osobowy Coleman Cortes 3 - blue
 26. -20%
  Nowy
  Namiot 2-osobowy Coleman Cortes 2 - blue
 27. -20%
  Nowy
  Tarp turystyczny ENO Pro Fly - grey
 28. -20%
  Nowy
  Tarp turystyczny ENO Dry Fly - olive
 29. -40%
  Namiot Outwell Day Shelter XL 3-Zip Door
  Namiot Outwell Day Shelter XL 3-Zip Door
  1 391,94 zł 2 319,90 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 291

na stronę

Wszechstronne namioty turystyczne w góry i na kemping

Zapewniamy niezwykle szeroką ofertę namiotów do turystyki renomowanych producentów ekwipunku outdoorowego. Podczas eksploracji zupełnie nowych terenów potrzebujesz niezawodnego schronienia, w którym wygodnie się wyśpisz i wypoczniesz przed następnym dniem pełnym przygód. Aby stworzyć odpowiednie warunki do snu potrzebny będzie namiot turystyczny, który zapewni optymalne właściwości użytkowe w danych warunkach. Jeśli zdobywasz najwyższe szczyty, niezbędny będzie wytrzymały namiot ekspedycyjny, który oprze się największym wichurom i wytrzyma napór kolejnych warstw śniegu. Z kolei na trekkingu sprawdzą się lekkie namioty turystyczne, które nie obciążą zbytnio bagażu. Rozbijesz je w każdym miejscu nieopodal szlaku. Jeszcze inne modele sprawdzą się podczas rodzinnych wyjazdów na kemping. Tam przede wszystkim będzie się liczył komfort oraz duża przestrzeń użytkowa, z której można wygodnie korzystać przez cały dzień. Wszystkie te cechy znajdziesz w zróżnicowanych konstrukcjach namiotów turystycznych dostępnych w sklepie 8a.pl. Praktyczne porady odnośnie biwakowanie znajdziesz z kolei w artykule na temat spania w namiocie.

Jak duży namiot wybrać?

Wielkość namiotu jest najczęściej uzależniona od tego, ile osób bierze udział w wyjeździe. Namiot musi być na tyle duży, aby zapewnić wygodne miejsce do spania, a także często schować bagaże przed deszczem. Wszyscy producenci podają liczbę osób na jaką przewidziany został dany namiot, którą można się kierować przy jego wyborze. Najmniejsze namioty turystyczne - 1-osobowe zostały przygotowane dla osób podróżujących samotnie. Największy wybór zróżnicowanych konstrukcji jest wśród namiotów 2, 3 i 4-osobowych. To najbardziej wszechstronne modele. Nie zapominamy jednak o większych grupach turystów. Wśród oferowanych przez nas namiotów znajdziesz również modele, w których zmieści się 8, a nawet jeszcze więcej osób. Często, jeśli nie musimy daleko przenosić namiotu, możemy się zdecydować na nieco większą wersję, przez co zyskamy dodatkową powierzchnią użytkową i większa swobodę poruszania się w namiocie. Różnica pomiędzy 2 a 3-osobowym namiotem będzie naprawdę znacząca.

Jaka konstrukcja namiotu będzie najlepsza?

Podstawą każdego namiotu jest stelaż ze składanych pałąków. Może on przyjmować zróżnicowane kształty, w zależności od typu namioty i jego przeznaczenia. Każde z rozwiązań posiada swoje plusy i minusy, dlatego decydując się na konkretne rozwiązanie warto je poznać. Namioty ze stelażem typu igloo należą do najczęściej spotykanych konstrukcji. Do ich zalet należy należy prostota oraz wysoka stabilność. Najczęściej są to po prostu dwa pałąki skrzyżowane pośrodku. Całość jest samonośna, dzięki czemu w sytuacji awaryjnej można rozbić namiot nawet bez odciągów. Drobnym minusem tego rozwiązani jest nieco mniejsza przestrzeń użytkowa, bowiem przy brzegach namioty sypialnia obniża się w kierunku podłogi. Miejsce to najczęściej wykorzystuje się na plecaku. Konstrukcja typu igloo jest bardzo często wykorzystywana w namiotach turystycznych.

Namioty tunelowe oferują stosunkowo niską wagę oraz nieco więcej przestrzeni użytkowej. Do ich rozbicia konieczne jest jednak skorzystanie z odciągów, które ustabilizują namiot w odpowiedniej pozycji. Na pewno ciekawym rozwiązaniem są namioty tunelowe z dużym przedsionkiem. Takie połączenie sypialni i przedsionka pod jednym dachem zapewnia wyjątkową wygodę użytkowania namiotu. Namioty tunelowe są też bardzo łatwe do rozbijania.

Wśród namiotów specjalistycznych królują konstrukcje hybrydowe. Są one rozwijane w dwóch kierunkach. Po pierwsze hybrydowe namioty trekkingowe projektuje się tak, aby były jak najlżejsze i jednocześnie zapewniały maksimum miejsca w środku. Łączy się więc często rozwiązanie znane z namiotów igloo i tunelowych lub wprowadza zupełnie nowe rozwiązania jedno-pałąkowe. Takie namioty można z łatwością spakować nawet do niedużego plecaka i z łatwością przemierzać z nimi szlaki. Zupełnie inne podejście prezentowane jest jeśli chodzi o namioty ekspedycyjne i górskie. To z kolei konstrukcje, które muszą się wykazać maksymalną wytrzymałością na silny wiatr oraz śnieżyce. Tutaj najbardziej liczy się wytrzymałość i solidność konstrukcji w ekstremalnych warunkach.

Doskonałe namioty turystyczne na trekking i górskie ekspedycje

W asortymencie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór namiotów turystycznych, które są specjalnie zaprojektowane do ich łatwego przenoszenia. To modele najchętniej wybierane przez miłośników długich trekkingów. Zastosowanie ultralekkich materiałów oraz konstrukcji zoptymalizowanych pod kątem osiągnięcia jak najniższej wagi przekłada się na fantastyczne rezultaty. Opracowywane są między innymi ultralekkie pałąki z najnowszych stopów aluminium, jak i ultracienkie materiały tropiku. Dzięki temu z powodzeniem można zapakować namiot do plecaka, aby towarzyszył nam zawsze w czasie długiej wędrówki szlakiem. Namioty turystyczne do trekkingu charakteryzują się najczęściej umiarkowaną powierzchnią, co może być dużą zaletą, szczególnie jeśli dysponujemy ograniczoną ilością miejsca na rozbicie namiotu.

Innym typem namiotów są modele ekspedycyjne, które muszą sprawdzić się w warunkach wysokogórskich. Są tam narażone na duże opady śniegu oraz wichury. Te specyficzne konstrukcje dają schronienie w czasie zdobywania wysokich szczytów, a także w warunkach zimowych. Charakteryzuje je możliwie prosta i maksymalnie wytrzymała konstrukcja. Priorytetem podczas ich projektowania nie jest zapewnienie maksymalnego komfortu, ale przed wszystkim warunków umożliwiających przeżycie noclegu w skrajnych warunkach atmosferycznych. Pomiędzy najlżejszymi namiotami trekkingowymi, a wytrzymałymi modelami ekspedycyjnymi klasyfikują się wszystkie pozostałe namioty turystyczne, które oferują kompaktowe rozmiary oraz łatwe rozbijanie po dotarciu na kemping. To zdecydowanie najczęściej wybierane modele. W zależności od wersji, dostępne są zarówno namioty jednoosobowe, dwuosobowe, a także dla większej ilości turystów.

Namioty najlepsze na kemping i rodzinne wyjazdy nad jezioro

Osobna kategorią namiotów stanowią rozbudowane modele o zwiększonej wysokości, które optymalnie sprawdzają się podczas dłuższego pobytu w jednym miejscu – na campingu lub biwaku. Rodzinne namioty turystyczne starają się zapewniać jak największy komfort pobytu. Ich zwiększona wysokość pozwoli swobodnie poruszać się po namiocie bez konieczności ciągłego kucania. Duże przedsionki pozwolą na komfortowe spożywanie posiłków nawet wtedy, kiedy pogoda nie dopisuje. Stosowane w tego typu namiotach okna dopuszczające więcej światła do środka pozwalają wygodnie korzystać z nich przez cały dzień. Obszerne sypialnie umożliwią z kolei użycie większych i wygodniejszych materaców, które zapewnią komfortowy sen po wyczerpującym dniu. Namioty rodzinne są najchętniej wykorzystywane podczas dłuższych wakacji i urlopów, doskonale zastępując codzienne wygody. Możliwość zorganizowania w przedsionku kącika do wypoczynku w deszczowe czy słoneczne dni sprawi, że poczujemy się niemal ja w domu.

Niezwykle popularne wśród większych grup są również tradycyjne namioty harcerskie. To niezwykle duże i wytrzymałe namioty turystyczne przygotowywane z bawełnianego płótna, które doskonale spisują się w czasie dłuższego obozowania. Oprócz dużych namiotów turystycznych zapewniamy szeroki wybór przedsionków do samochodów campingowych. Pozwolą one uzyskać bardzo dużą powierzchnię użytkową świetnie chronioną przed wiatrem i deszczem. To niezbędny dodatek dla wszystkich osób, które wybierają się camperem w dłuższą podróż, a jednocześnie chcą zapewnić sobie maksymalny komfort w czasie pobytu na campingu.

Dopracowane namioty turystyczne to maksymalny komfort wypoczynku

Proponowane przez nas namioty turystyczne zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Każdy z nich powinien jednak cechować się odmiennymi właściwościami, aby podołać ekstremalnym warunkom w górskich warunkach lub też zapewnić maksymalny komfort w czasie pobytu na campingu. Wszystkie oferowane przez nas konstrukcje łączy jedna cecha. Jest to dbałość o detale oraz optymalnie zaprojektowana konstrukcja – ich połączenie przekłada się na maksymalne zadowolenie z wyjazdów. Nasz sklep przygotował specjalnie wyselekcjonowaną ofertę, która jest doskonale przystosowana zarówno do krótkich wycieczek, jak i długich, wymagających wypraw. Namioty turystyczne to jednak nie wszystko - w naszej ofercie znajdziesz również wszystkie niezbędne akcesoria, które przydadzą się nie tylko w czasie rozbijania namiotu, ale również podczas jego wieloletniej eksploatacji. Szpilki, śledzie, impregnaty do namiotów, dodatkowe podłogi, oświetlenie campingowe – wszystkie te rzeczy znajdziesz w sklepie online.

Poszukujesz konkretnego namiotu? Sprawdź różne wersje tutaj:

Namioty 1 osobowe Namioty 2 osobowe Namioty 3 osobowe Namioty 4 osobowe Namioty 5 osobowe
Namioty 6 osobowe Namioty rodzinne Namioty do kamperów Namioty awaryjne Akcesoria do namiotów

Namioty turystyczne – popularne kategorie i marki:

MSR namioty Namioty turystyczne Robens Coleman namioty turystyczne Namioty wyprzedaż Namioty kempingowe i biwakowe
Namioty turystyczne 2 sypialnie Namioty tunelowe Namioty turystyczne tipi Namioty turystyczne Easy Camp Namioty turystyczne Fjord Nansen
Namioty turystyczne Hannah Namioty turystyczne Outwell Namioty turystyczne Salewa Namioty turystyczne Terra Nova Namioty turystyczne The North Face