top

Kurtki skiturowe

Kurtki skiturowe to zaawansowane konstrukcje, które za zadanie mają Cię wspierać podczas aktywności skiturowej. Dzięki temu ekstremalne warunki nie będą tak dokuczliwe, a Ty w pełni zadowolony z dokonanego wyboru.
Zobacz jako Siatka Lista

303 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

303 Produkty

na stronę
Wyczyść

Kurtki skiturowe - dla wymagających

Narciarstwo pozastokowe, jakim są skitury, wymaga stosowania nowoczesnych rozwiązań technicznych. Jest to konieczne, gdyż ta ekstremalna forma sportowa odbywa się w trudnych warunkach, gdzie jesteśmy zdani sami na siebie. Dlatego kurtki skiturowe okażą się niezbędne, kiedy chcesz w pełni oddać się realizacji swojej zimowej pasji. Tacy producenci jak Dynafit, Salomon, La Sportiva, Salewa, czy Arcteryx w swoich konstrukcjach stosują zawsze najbardziej zaawansowane rozwiązania. Pozwoli to czuć się bezpieczniej w zimowym otoczeniu oraz maksymalnie wykorzystać swoje siły. Kurtki skiturowe to także wytrzymałe materiały z grupy poliamidów lub poliester. Dzieje się tak dlatego, że te konstrukcje muszą skutecznie znieść naprężenia powstające podczas dynamicznego poruszania się. Dzięki temu ze swojej kurtki skiturowej cieszyć się będziesz przez kolejne sezony, korzystając z jej technicznego wsparcia.

Kurtki skiturowe - wsparcie membran

Kiedy wybierasz się w zimowe otoczenie, to istotna jest ochrona przed otaczającym Cię zewsząd śniegiem. Dlatego producenci odzieży skiturowej tacy jak Salewa, La Sportiva lub Dynafit używają membran. Kurtki skiturowe posiadają rozwiązania typu Dynashell lub Power-Tex®, a także te najlepsze, którym jest GORE-TEX®. Każda z membran oferuje wysoką wodoodporność, jednak w przypadku GORE-TEX® osiąga ona najwyższe parametry. Oznacza to, że będziesz skutecznie chroniony przed wilgocią z zewnątrz i przemoczeniem związanym ze śniegiem. Kurtki skiturowe z membraną okażą się naprawdę zaawansowanym wsparciem, co zwiększy poziom Twojego bezpieczeństwa. Uniknięcie wilgoci wiąże się także z ochroną przed wychłodzeniem, które jak wiemy, jest w stanie pokrzyżować każde plany. Membrana GORE-TEX® wspierana jest także przez impregnat. Najpopularniejszym jest DWR, który spowalnia namakanie materiału. Oznacza to, że krople wody swobodnie spływają po materiale kurtki, nie wnikając w niego.

Kurtki skiturowe — ochrona przed zimnym wiatrem

Wypad na skitury wiąże się także z kontaktem z wiatrem oraz powiewami powstającymi podczas zjazdu. Dlatego producenci odzieży skiturowej używają rozwiązań softshellowych, które zabezpieczą Cię przed jego wychładzającym wpływem. Kurtki skiturowe posiadają zatem nowoczesne materiały, z których najlepszym jest GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology. Jego współczynnik wiatroprzepuszczalności wynosi 0 CFM, co oznacza, że zyskasz skuteczną ochronę przed wiatrem. Kurtki na skitury z innymi rozwiązaniami zapewniają wsparcie na poziomie pomiędzy 6 a 40 CFM. Dla porównania wiatroprzepuszczalność klasycznego polaru to 200 CFM. Jak widać wybierając kurtkę skiturową w 8a.pl, zyskasz nowoczesną techniczne wsparcie. Dzięki temu unikniesz wychładzającego wpływu wiatru i zapewnisz sobie niezbędne bezpieczeństwo.

Kurtki skiturowe - komfort oddychalności

Materiały syntetyczne, które znajdziesz w modelach skiturowych, oferują optymalne odprowadzanie wilgoci. Ta jak wiemy, naturalnie powstaje podczas narciarskiego wysiłku, kiedy wykonujesz trudne podejście. Jest to ważne, gdyż kurtki skiturowe oferujące takie rozwiązanie w wysokim stopniu chronią przed przegrzaniem. Warto dodać, że umożliwia to korzystanie z warstwowego systemu stroju skiturowego. Dzięki temu wilgoć z ciała będzie skutecznie przekazana do zewnętrznej powłoki skąd może ona odparować. Kurtki na skitury posiadają także często pod pachami specjalne otwory wentylacyjne. Zapewnią one dodatkową cyrkulację powietrza wokół skóry, co wspiera ochronę przed przegrzaniem.

Kurtki skiturowe - ocieplina

Technologię Body Mapping znajdziesz u topowych producentów odzieży skiturowej. Spotkasz się z nią pod różnymi nazwami, ale to rozwiązanie zawsze odpowiada za to samo. Kurtki na skitury opierające się na tej konstrukcji zapewnią doskonałą termikę wokół ciała. Polega to bowiem na bardzo precyzyjnym rozmieszczeniu materiałów i ociepliny zgodnie z zapotrzebowaniem termicznym organizmu. Tam, gdzie jesteś narażony na wychłodzenie, jest więcej izolacji, a w miejscach, gdzie ciało samo się ogrzewa, jest jej mniej. Kurtki skiturowe z takim rozwiązaniem zapewnią zrównoważoną gospodarkę termiczną organizmu, która pozytywnie wpłynie na Twoją aktywność. Jednocześnie syntetyczna ocieplina doskonale izoluje, więc unikniesz groźnego wychłodzenia.