top

Buty do biegania męskie

Buty biegowe męskie to dziesiątki modeli dostosowanych do różnych form biegowych aktywności. Wybór odpowiedniego dla Ciebie zależy od specyfiki biegu, który uprawiasz i poziomu Twojego zaawansowania. Sprawdź męskie buty do biegania, które powstały z myślą o treningu, zawodach oraz wycieczkach biegowych.
Zobacz jako Siatka Lista

342 Produkty

na stronę
  1. -20%
    Nowy
    Buty trailowe Saucony Xodus Ultra 2  - nebula
Zobacz jako Siatka Lista

342 Produkty

na stronę
Wyczyść

Buty biegowe męskie zapewniają amortyzację i oddychalność

W zależności od rodzaju szlaku, na którym podejmujesz się swojej aktywności, buty biegowe męskie oferują różny stopień amortyzacji. Jej zakres wynosi od minimalistycznej do wysokiej, więc jej poziom dobierzesz do swoich potrzeb. Na tych szlakach, gdzie nie spodziewasz się większych kamieni, a bieg odbywa się po ubitej ziemi, sprawdzi się amortyzacja minimalistyczna. Charakteryzuje się ona ograniczoną sprężystością, gdyż ta nie jest tak potrzebna. Buty biegowe męskie z większą amortyzacją sprawdzą się na szlakach skalistych oraz o zmiennym podłożu. Dzięki temu zyskasz skuteczne tłumienie wstrząsów wywołanych biegiem. Zwiększy to sprężystość każdego stawianego kroku oraz polepszy ochronę przed przypadkowymi kontuzjami.

Ze względu na wzmożony wysiłek fizyczny, do którego dochodzi podczas biegu, modele butów zapewniają komfortową oddychalność. Odbywa się to dwojako - za sprawą materiałów oraz specjalnych paneli z siateczki. Buty do biegania męskie korzystają z szybkoschnących tkanin, które odprowadzają nadmiar wilgoci powstającej podczas wysiłku. Ułatwia to zachowanie komfortowego suchego klimatu przy skórze, a w czasie wysiłku przyśpiesza wysychanie obuwia. Panele z siateczki zadbają o cyrkulację powietrza wokół stóp, co ograniczy ryzyko zbyt szybkiego przegrzewania. Oznacza to, że męskie buty biegowe w sklepie 8a.pl zapewnią Ci niezbędne wsparcie na każdym kolejnym kilometrze, co ułatwi start w zawodach lub klasyczny trening.

Męskie buty biegowe oferują maksymalną przyczepność

Projektanci obuwia biegowego korzystają z nowoczesnych podeszw zapewniających maksymalną przyczepność na zmiennym górskim podłożu. W butach Dynafit, Salomon, Columbia, Arcteryx, La Sportiva, The North Face VECTIV™ i innych znajdziesz podeszwy opracowane przez te marki lub tak znane konstrukcje, jak Vibram®, Pomoca® lub Michelin®. Każda z nich ma inne właściwości i przeznaczona jest na różne podłoże, więc wybór konkretnej technologii zależy od Twoich potrzeb. Jednak buty biegowe męskie zawsze charakteryzować się będą zwiększoną przyczepnością do gruntu. Ma to wpływ na Twoje bezpieczeństwo, gdy ogranicza ryzyko poślizgnięcia się na kamieniach lub błotnistym odcinku. Dodatkowo projektanci stosują również specjalny bieżnik, który zwiększa właściwości trakcyjne butów biegowych męskich. Sprawdzi się, to gdy raz biegniemy w mieszanym terenie, by następnie pokonywać błotniste lub trawiaste odcinki.

Stabilność każdego kroku w męskich butach do biegania

Wysoka dynamika poruszania się górskimi szlakami wymaga stosowania od producentów rozwiązań stabilizujących. Pozwalają one na naturalne przetaczanie stopy, więc męskie buty biegowe poradzą sobie na najtrudniejszych szlakach. W tym celu tacy projektanci jak Dynafit, On Running, Salomon, Columbia, Arcteryx, La Sportiva wykorzystują specjalne konstrukcje okalające stopę. Oznacza to, że wyeliminowane zostaje ryzyko mimowolnego przemieszczania się stopy, co przyda się tak samo na podbiegu, jak i dynamicznym zbiegu. Jednak biegowe męskie korzystają również ze specjalnych anatomicznie wyprofilowanych wkładek. Część posiada także częściowo usztywnioną śródpodeszwę. Każde z tych rozwiązań ma na celu sprawić, że but będzie się zginał tam, gdzie powinien, więc podejmiesz się biegu nawet na najtrudniejszych szlakach.

Membranowe buty biegowe męskie

Niektóre modele biegowe wyposażone są w membrany. Klasyczna GORE-TEX® lub membrany własne producentów mają ochronić Cię przed deszczem i zamoczeniem w związku z przebieganiem przez kałuże. Męskie buty do biegania dzięki membranie zyskują wodoodporność, które okaże się niezbędna w trakcie nagłej zmiany pogody. Oczywiście membrana GORE-TEX® i inne oferują komfortową oddychalność. Ta sprawi, że nadmiar wilgoci zostanie odprowadzony, co ograniczy nieprzyjemne przegrzewanie.

Buty biegowe męskie - czym jest drop?

Drop to różnica pomiędzy wysokością podeszwy w pięcie w stosunku do palców. Jego wartość zależy od Twoich potrzeb, więc jeżeli buty do biegania męskie wykorzystasz wyczynowo, to drop wynosić będzie ok. 4 mm, a nawet 0 mm. Te wszechstronne modele na szlaki o zmiennym podłożu posiadają drop pomiędzy 6 a 12 mm. Każdy biegacz znajdzie więc coś dla siebie, zawsze oczekując maksymalnego wsparcia na kolejnych kilometrach szlaku.