top

Plecaki taktyczne / survivalowe / bushcraft

Plecaki taktyczne to specjalistyczne modele w których główny nacisk położono na wytrzymałość całej konstrukcji. W ofercie między innymi pojemne plecaki bushcraft oraz plecaki survivalowe, które pomogą Ci przetrwać w ekstremalnych warunkach. Sprawdź plecaki taktyczne 20l, 30l, 40l, 50l i jeszcze większe!
Zobacz jako Siatka Lista

22 Produkty

na stronę
  1. -20%
    Plecak taktyczny Source Double D 45L - black
Zobacz jako Siatka Lista

22 Produkty

na stronę
Wyczyść

Plecaki taktyczne — maksymalna wytrzymałość i wszechstronność

Plecaki survivalowe, bushcraft i taktyczne obejmują wiele modeli zaprojektowanych z myślą o zadaniach specjalnych. Nowoczesne plecaki wojskowe, charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością konstrukcji oraz unikalną budową. Nie bez znaczenia jest też kolorystyka, pozwalająca dostosować plecak do terenu, w jakim będziemy się przemieszczali. Nowoczesne plecaki taktyczne są najczęściej wybierane przez miłośników militariów czy fanów ASG. Podstawowy model o pojemności 15l-20l oferuje miejsce na najpotrzebniejsze wyposażenie. Większe modele taktyczne 35l – 40lświetnie sprawdzają się również w survivalu, pozwalając łatwo przemieszczać się ze sprzętem niezbędnym do przetrwania w dzikich warunkach. Wytrzymałe plecaki bushcraft to optymalny wybór na krótkie wypady z noclegami w dziczy.

Czym charakteryzują się modele dla fanów bushcraftu i survivalu?

Plecaki taktyczne różnią się od modeli turystycznych wieloma cechami. Po pierwsze materiały stosowane do ich produkcji są bardzo mocne. Priorytetem jest wysoka żywotność sprzętu, nawet w bardzo wymagających warunkach. Stąd też plecaki wojskowe często wykorzystują grube, nylonowe tkaniny. Niezwykle dużą popularnością cieszy się doskonale znana fanom i fankom outdooru Cordura®. Jej wytrzymałość jest już niemal legendarna! Dzięki temu plecaki survivalowe cechują się wyższą odpornością na przypadkowe przetarcia czy przecięcia. Częste stawianie plecaka na skałach czy przeciskanie się przez leśny gąszcz nie zrobią na nim żadnego wrażenia.

Po drugie plecaki taktyczne w większości przypadków cechują się modułową konstrukcją. Oznacza to, że niemal w każdym przypadku wybrany przez nas plecak możemy rozbudować o dodatkowe elementy, które doczepimy po bokach, na frontowym panelu, czy do pasów ramiennych. Wydatnie pomagają w tym umieszczane w wielu modelach taśmy systemu MOLLE. Pozwalają one szybko dopinać do plecaka taktycznego kompatybilne z tym rozwiązaniem dodatkowe kieszenie i zasobniki. Ich wybór jest naprawdę duży, dzięki czemu bez problemu można dopasować plecak taktyczny do swoich potrzeb.

Po trzecie plecaki bushcraftowe i survivalowe są produkowane w stonowanych kolorach, które idealnie zgrają się z odzieżą taktyczną. Pozwoli to stworzyć jednolity kolorystycznie komplet — ubranie + ekwipunek niezależnie od tego, dokąd się wybierasz. Szare plecaki taktyczne doskonale sprawdzają się w terenie zurbanizowanym, a zielone i brązowe w dziczy. Dla osób potrzebujących maksymalnego maskowania dostępne są plecaki moro. Najbardziej uniwersalnym wyborem pozostaje jednak czarny plecak, który z łatwością dopasujesz do każdych potrzeb. Charakterystyczną cechą tego typu plecaków są również panele do przyczepienia naszywki z rzepem, która pozwala na łatwiejszą identyfikację.

Plecaki taktyczne, survivalowe i bushcraft kupisz w sklepie 8a.pl

Jeśli poszukujesz sprawdzonych rozwiązań, to nasza oferta z pewnością pozwoli Ci znaleźć odpowiedni model. Wojskowe plecaki taktyczne to wysoka niezawodność zarówno w czasie ekstremalnych wypraw w teren, jak i aktywności militarnych. Plecak taktyczny 20l czy 30l świetnie sprawdzi się również w czasie codziennego użytkowania, szczególnie osobom, które gustują w wojskowej stylistyce. Większy plecak bushcraft 40l czy 50l swobodnie wystarczy na ekwipunek zabierany na wypady w teren z noclegiem. Jeśli tylko priorytetem jest dla Ciebie wytrzymałość sprzętu oraz jego maksymalna funkcjonalność, to plecaki taktyczne topowych marek takich jak Helikon-Tex czy Tasmanian Tiger będą dobrym wyborem. Szeroki wybór pojemności i kolorów pozwoli wam z łatwością sięgnąć po idealny model dla siebie. Nowoczesne konstrukcje nie tylko wpiszą się w każdy teren, ale również pozwolą w wyjątkowo wygodny sposób przenieść swój cały niezbędny ekwipunek.