top

AeroPress

AeroPress to marka, dzięki której parzenie wysokiej jakości kawy jest dziecinnie proste. Przenośne zaparzacze do kawy wydobywają z ziaren pełen aromat. Sprawdź kompaktowe ekspresy AeroPress i ciesz się smaczną kawą podczas każdego wyjazdu oraz na co dzień!
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

Wyczyść

AeroPress

Poszukujesz urządzenia, które pozwoli przyrządzić kawę w czasie 1 minuty? Lubisz eksperymentować z grubością mielenia ziaren, temperaturą wody czy długością parzenia? Nade wszystko cenisz prostotę i funkcjonalność? Zaparzacz do kawy AeroPress doskonale spełnia te wszystkie wymagania. Niezwykły wynalazek prosto z USA pozwoli przyrządzić aromatyczny napój w zaledwie kilka chwil. Jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości, a niewielki rozmiary sprawiają, że zabierzesz go ze sobą wszędzie. Zmieści się w plecaku trekkingowym, do bagażu podręcznego w samolocie, a nawet do torby używanej na co dzień. Niezwykle prosta zasada działania AeroPress sprawia, że nawet osoby nie przepadające za parzeniem kawy z łatwością przyrządzą smaczny napój, który będzie się charakteryzował pełniejszym smakiem i będzie pozbawiony nadmiernej goryczy. Z zaparzaczem AeroPress szybko i łatwo przygotujesz ulubioną kawę w każdym miejscu!

Krótka historia marki

Firma została założona w 1984 roku pod nazwą Aerobie przez emerytowanego inżyniera Uniwersytetu Stanofrod – Alana Adlera. Osobę, którą interesowały nowe rozwiązania, innowacyjne konstrukcje i wynalazki. Obecnie posiada on ponad 40 patentów i cały czas aktywnie działa. Początkowo firma zajmowała się produkcją sprzętu sportowego, przede wszystkim zabawki o nazwie Aerobie Pro Flying ring. Jednak w 2004 roku Alan Adler zainteresował się procesem parzenia kawy. Postanowił zaprojektować proste urządzenie, które będzie parzyło wyśmienitą kawę. Tak w 2005 roku zadebiutował AeroPress Original, który szybko stał się hitem sprzedażowym. Wystarczy wspomnieć, że dziś jest on sprzedawany w ponad 80 krajach na świecie. W 2017 roku firma sprzedała Aerobie i przekształciła się w AeroPress Inc. skupiając się na przenośnych ekspresach do parzenia kawy.

Jak działa urządzenie do parzenia kawy AeroPress?

Przygotowania kawy w urządzeniu amerykańskiej marki jest niezwykle proste. Cały proces składa się z trzech kroków. Po pierwsze nasypujemy do środka kawę i zalewamy wodą. Po drugie lekko mieszamy i czekamy na zaparzenie się kawy przez 10-30 sekund. Po trzecie przeciskamy napój przez filtr lekko naciskając na tłok AeroPress. Tylko tyle i kawa jest już gotowa do picia! Warto posłuchać wskazówek doświadczonych użytkowników. Tłok najlepiej wciskać z umiarkowaną siłą oraz prędkością. Zbyt szybkie przepychanie kawy może zatkać filtr i utrudnić całą operację. Kawa powinna być odpowiedni zmielona. Jeśli woda przepływa przez kawę zbyt szybko, jej ziarna są zapewne zbyt słabo zmielone. Warto też wiedzieć, że nie ma jednego, doskonałego sposobu przygotowywania kawy w urządzeniu AeroPress. Najlepiej zdać się na własny smak i parzyć kawę w taki sposób, w jaki powstanie najsmaczniejszy dla nas napój. Jedną z głównych zalet tych przenośnych ekspresów jest to, że możemy do woli eksperymentować z różnym sposobem przyrządzania kawy

Oryginalne produkty AeroPress kupisz w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie znajdziesz przenośne kawiarki Aeropress, dzięki którym przygotujesz aromatyczną kawę w każdym miejscu na świecie. To świetny dodatek do wyposażenia podczas rodzinnego urlopu na kempingu, letniego wyjazdu w skały czy dłuższej wyprawy trekkingowej. Kompaktowe rozmiary, niska waga i przede wszystkim wysokiej jakości kawa to największe atuty dla wszystkich miłośników aromatycznego napoju. Amerykańska marka AeroPress bez wątpienia zrewolucjonizowała rynek kawiarek turystycznych, ale jej urządzenia są równie chętnie wykorzystywane również na co dzień, w biurach, w domu czy wszędzie tam, gdzie nie mamy łatwego dostępu do ekspresu z kawą.