top

Termosy na jedzenie

Termosy na jedzenie to doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz zawsze zjeść ciepły obiad. Termos obiadowy na zupę i drugie danie zabierzesz na górski szlak, do pracy lub przeniesiesz w nim posiłek regeneracyjny na siłownię.
Zobacz jako Siatka Lista

61 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

61 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Termosy na jedzenie to wysoka wszechstronność i doskonała izolacja

Termosy obiadowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich aktywnych osób, które nie zawsze mają czas na przygotowanie gorącego posiłku. Termosy na jedzenie sprawdzą się podczas jednodniowych wyjazdów turystycznych, zapewniając gorący posiłek wprost na szlaku. Nie ma przy tym potrzeby noszenia ze sobą kuchenki turystycznej, czy jakiegokolwiek innego, dodatkowego wyposażenia. Po prostu otwierasz termos na zupę czy drugie danie i cieszysz się smacznym jedzeniem. Podobnie jest w przypadku zajętego dnia w pracy. Jeśli masz tylko kilka minut na posiłek w ciągu całego dnia, termosy na jedzenie pozwolą Ci na delektowanie się ciepłym daniem w każdym momencie. Nie ma też przeszkód, żeby posiłek podzielić na dwie części, przy czym obie pozostaną ciepłe. Wszystko to dzięki fantastycznym parametrom nowoczesnych termosów obiadowych.

Wysoki współczynnik izolacyjności udało się osiągnąć takim markom jak Esbit lub Primus, dzięki termicznym patentom. Ich cel jest prosty: mają zapewnić wielogodzinne utrzymanie temperatury posiłków, które transportujesz w termosach na jedzenie. Dzieje się to za sprawą podwójnej konstrukcji ścianek i pustej przestrzeni między nimi. Termos na zupę to świetny izolator, który sprawia, że posiłki nie tracą tak szybko ciepła. Równie ważna jest tez odpowiednia konstrukcja zakrętek. Dzięki temu wybierający termosy obiadowe takiej marki jak Esbit możesz zachować swój obiad ciepły przez wiele godzin. To pozwoli cieszyć się z funkcjonalności swojego modelu w czasie długiego dnia spędzonego na szlaku lub w pracy, a także w trakcie dalekiej podróży samochodem i pociągiem.

Termosy obiadowe w góry i na co dzień – szeroki wybór modeli

Termosy na jedzenie to czysta wszechstronność, która pozwala korzystać z nich w trakcie górskich wędrówek, gdy w jeden dzień zdobywasz szczyt. Wtedy nie zabierasz większej ilości prowiantu, na którego przygotowanie musisz poświęcić sporo cennego czasu. Taki termos na jedzenie (zupę lub drugie danie) spisze się także na dłuższych kempingach, wyprawach rowerowych oraz podczas spływów kajakowych. Termosy obiadowe sprawdzą się jednak nie tylko wtedy, gdy wypełniasz turystyczne zadania, ale również na co dzień w mieście. Termos na zupę czy drugi danie pozwoli bowiem na zabranie ze sobą do pracy pełnowartościowego obiadu, co przyda się, szczególnie kiedy nie masz dostępu do stołówki lub prowadzisz indywidualną dietę. Jest to z pewnością bardzo przydatne, gdyż możliwość zjedzenia ciepłego obiadu poza domem jest czystą przyjemnością. Termosy na jedzenie przypadną do gustu także kierowcom, którzy wybierają się ze swoją rodziną nad morze lub są zawodowymi operatorami większych samochodów.

Termosy na jedzenie to wysoka wytrzymałość i szczelność

Ze względu na wszechstronne przeznaczenie, termosy obiadowe muszą one zachowywać wysoką trwałość. Dlatego producenci wykorzystują w tym celu stal nierdzewną, która jak wiemy, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Oznacza to, że termosy obiadowe bardzo trudno uszkodzić, więc będziesz cieszyć się ich funkcjonalnością przez kolejne sezony. Ponadto właściwości tego materiału pozwolą uniknąć szkodliwego i niezdrowego działania rdzy. Przez to termos na zupę lub drugie danie posłuży jeszcze dłużej. Przyda się to szczególnie podczas turystycznych wędrówek lub na spływach kajakowych. Termosy na jedzenie korzystają z zakrętek wyrównujących ciśnienie w ich wnętrzu. Odbywa się to za pomocą przycisku, więc po otwarciu swojego modelu nie musisz się obawiać, że całość wybuchnie. Często zewnętrzna zakrętka w termosie obiadowym spełnia także funkcję miski, która umożliwi wygodne spożycie swojego obiadu.

Termosy obiadowe - zdrowie przede wszystkim

Producenci Esbit, Primus i inni tworzą swoje konstrukcje tak, by były bardzo łatwe w czyszczeniu. Każdy termos na zupę czy inne jedzenie jest wykonany z takich materiałów, aby można go było łatwo wyczyścić. Do wewnętrznych ścianek pożywienie nie przywiera, więc po każdym posiłku zadbasz o odpowiednią higienę swojego modelu. Termosy na jedzenie nie zawierają także szkodliwych związków chemicznych BPA. Kubki czy zakrętki są wykonane z tworzywa, które nie zawiera tych szkodliwych związków co sprawia, że korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne.