Termosy na jedzenie

Termosy na jedzenie to doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz zawsze zjeść ciepły obiad. Zabierzesz je na górski szlak, do pracy lub przeniesiesz w nich posiłek regeneracyjny na siłownię.
30
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 30

na stronę
 1. -20%
  Termos Esbit Food Jug 1L - black
  Termos Esbit Food Jug 1L - black
  116,72 zł 145,90 zł
 2. -20%
  Termos Esbit Food Jug 0,75L - black
 3. -20%
  Termos Esbit Food Jug 0,5 l
  Termos Esbit Food Jug 0,5 l
  92,72 zł 115,90 zł
 4. -20%
  Termos Esbit Vacuum XL 2,1L
  Termos Esbit Vacuum XL 2,1L
  191,92 zł 239,90 zł
 5. -20%
  Termos Esbit Vacuum XL 1,5L
  Termos Esbit Vacuum XL 1,5L
  151,92 zł 189,90 zł
 6. -20%
  Termos Esbit Vacuum XL 1,2L
  Termos Esbit Vacuum XL 1,2L
  135,92 zł 169,90 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 30

na stronę

Termosy na jedzenie oferują doskonałą izolację

Wysoki współczynnik izolacyjności takim markom jak Esbit lub Primus udało się osiągnąć dzięki termicznym patentom. Ich cel jest prosty: mają zapewnić wielogodzinne utrzymanie temperatury posiłków, które transportujesz w termosach na jedzenie. Dzieje się to za sprawą podwójnej konstrukcji ścianek i pustej przestrzeni między nimi. Dzięki temu wybierający termosy obiadowe takiej marki jak Esbit możesz zachować swój obiad ciepły przez wiele godzin. To pozwoli cieszyć się z funkcjonalności swojego modelu w czasie długiego dnia spędzonego na szlaku lub w pracy, a także w trakcie dalekiej podróży samochodem i pociągiem.

Szeroki wybór termosów obiadowych w góry i na co dzień

Termosy na jedzenie to czysta wszechstronność, która pozwala korzystać z nich w trakcie górskich wędrówek, gdy w jeden dzień zdobywasz szczyt. Wtedy nie zabierasz większej ilości prowiantu, na którego przygotowanie musisz poświęcić sporo cennego czasu. Taki termos na jedzenie spisze się także na dłuższych kempingach, wyprawach rowerowych oraz podczas spływów kajakowych. Termosy obiadowe sprawdzą się jednak nie tylko wtedy, gdy wypełniasz turystyczne zadania, ale również na co dzień w mieście. Pozwolą one bowiem na zabranie ze sobą do pracy pełnowartościowego obiadu, co przyda się, szczególnie kiedy nie masz dostępu do stołówki lub prowadzisz indywidualną dietę. Jest to z pewnością bardzo przydatne, gdyż możliwość zjedzenia ciepłego obiadu poza domem jest czystą przyjemnością. Termosy na jedzenie przypadną do gustu także kierowcom, którzy wybierają się ze swoją rodziną nad morze lub są zawodowymi operatorami większych samochodów.

Termosy na jedzenie to wysoka wytrzymałość i szczelność

Ze względu na wszechstronne przeznaczenie tych konstrukcji muszą one zachowywać wysoką trwałość. Dlatego producenci wykorzystują w tym celu stal, która jak wiemy, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Oznacza to, że termosy obiadowe bardzo trudno uszkodzić, więc będziesz cieszyć się ich funkcjonalnością przez kolejne sezony. Warto dodać, że stal ma właściwości nierdzewne, co pozwoli uniknąć szkodliwego i niezdrowego działania rdzy. Przyda się to szczególnie podczas turystycznych wędrówek lub na spływach kajakowych. Termosy na jedzenie korzystają z zakrętek wyrównujących ciśnienie w ich wnętrzu. Odbywa się to za pomocą przycisku, więc po otwarciu swojego modelu nie musisz się obawiać, że całość wybuchnie. Często zewnętrzna zakrętka w termosie obiadowym spełnia także funkcję miski, która umożliwi wygodne spożycie swojego obiadu.

Termosy obiadowe - zdrowie przede wszystkim

Producenci Esbit, Primus i inni tworzą swoje konstrukcje tak, by były bardzo łatwe w czyszczeniu. Do ich wewnętrznych ścianek pożywienie nie przywiera, więc po każdym posiłku zadbasz o odpowiednią higienę swojego modelu. Termosy na jedzenie nie zawierają także szkodliwych związków chemicznych BPA, co sprawia, że korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne.

Szukasz konkretnego modelu termosu na jedzenie? Sprawdź:

Termosy obiadowe Termosy obiadowe Esbit

Do przygotowania jedzenia na wyprawie polecamy również:

Kuchnia turystyczna Kuchenki turystyczne Kuchenki kempingowe Grille turystyczne Kartusze
Talerze turystyczne Kubki turystyczne Sztućce turystyczne Garnki turystyczne Stoliki turystyczne