top

Buty podejściowe damskie

Buty podejściowe damskie to jedna z najdynamiczniej rozwijających się kategorii obuwia. Najlepsze materiały, idealne dopasowanie do stopy i maksymalna przyczepność w skałach to ich cechy charakterystyczne.
Zobacz jako Siatka Lista

111 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

111 Produkty

na stronę
Wyczyść

Buty podejściowe damskie - gdzie sprawdzą się najlepiej?

Czym charakteryzują się buty podejściowe? Początkowo wykorzystywane jedynie do dotarcia pod trudno dostępne ściany przez miłośniczki wspinaczki, coraz częściej są użytkowane również w turystyce, na wymagających górskich szlakach. Buty podejściowe damskie to zaawansowane buty turystyczne specjalnie przystosowane do poruszania się w skalistym terenie.

Damskie podejściówki oferowane przez topowe marki outdoorowe to bardzo wszechstronne obuwie, które zapewni nam wysoką przyczepność i precyzję poruszania się na wielu podłożach. Tak jak poszczególne modele obuwia turystycznego sprawdzają się w różnych warunkach, tak damskie buty podejściowe również są dość zróżnicowaną grupą. Większość z nich świetnie sprawdzi się podczas przemierzania trudniejszych technicznie szlaków i górskich ścieżek. Wyśmienicie spisują się na skalnym i kamienistym podłożu, oferując niezrównaną przyczepność. Odpowiednia sztywność oraz profil podeszwy pozwolą wykorzystać do oparcia stopy nawet niewielkie stopnie. Lżejsze modele są z chęcią wybierane przez wszystkie miłośniczki wspinaczki. Służą pierwotnemu celowi do jakiego powstała grupa butów podejściowych, a więc do dotarcia pod trudno dostępne ściany. Wśród damskich podejściówek można znaleźć również wiele modeli, które świetnie sprawdzą się na co dzień. To wersje, które posiadają charakterystyczny wygląd, jednak wiele cech, takich jak np. podeszwa, dostosowano do miejskiego użytkowania.

Buty podejściowe damskie – cechy charakterystyczne

Obuwie podejściowe wyróżnia się kilkoma cechami, które spotkamy niemal w każdym modelu z tej grupy. Dzięki nim bardzo łatwo odróżnimy klasyczne podejściówki od butów turystycznych, które są przeznaczone na łatwiejsze ścieżki. Po pierwsze buty podejściowe damskie są często wyposażane w specjalne podeszwy, najczęściej renomowanej marki Vibram®. Są one wykonywane są z niezwykle przyczepnej gumy, która zapewnia „trzymanie” nawet na najmniejszych stopniach. Dodatkowo z przodu podeszwy często pojawia się tzw. strefa wspinaczkowa. To panel gładkiej gumy, który znacząco zwiększa przyczepność na gładkich skałach. Po drugie damskie buty podejściowe są wyposażane w gumowe otoki, które skutecznie chronią cholewkę przed łatwym uszkodzeniem o ostre skały. Rozwiązanie to znacząco podnosi żywotność butów i sprawia, że nie musimy obawiać się o ich łatwe uszkodzenie na skalnych szlakach. Po trzecie w podejściówki dla kobiet posiadają sznurówki schodzące niemal do palców. Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne zasznurowanie obuwia i idealne dopasowanie go do stopy. Jest to szczególnie istotne kiedy w butach tego typu pokonujemy łatwiejsze drogi wspinaczkowe, a także na najtrudniejszych fragmentach górskich dróg.

Damskie buty podejściowe z GTX czy bez?

Obecnie większość modeli dostępnych jest w wersji z membraną GORTE-TEX® lub bez niej. Wybór odpowiedniego modelu zależy w znacznej mierze od warunków w jakich będą użytkowane buty, pory roku, terenu oraz od upodobań użytkowniczki. Na pewno podejściówki damskie z GTX charakteryzują się większą wszechstronnością. Dzięki ochronie przed wodą chcącą dostać się do środka buta, optymalnie spiszą się przez większą część roku. To optymalne rozwiązanie na wiosnę i jesień, kiedy często będziemy się poruszać po wilgotnym czy mokrym podłożu, skutecznie chroniąc stopy przed łatwym przemoczeniem. Z kolei obuwie bez membrany wyśmienicie spisuje się w upalne dni, gwarantując wyjątkowo skuteczną wentylację. Obuwie z siateczkowymi panelami oferuje maksymalną wentylację w czasie letnich upałów. Niezależnie do tego, na które buty podejściowe damskie się zdecydujesz, będzie to najlepszy wybór na wycieczki po wymagających szlakach.

Najlepsze podejściówki damskie tylko w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niezwykle szeroki wybór damskich butów podejściowych do każdego zastosowania. W naszej ofercie znajdują się ultralekkie podejściówki w których dotrzesz pod ścianę i zabierzesz je ze sobą na wspinaczkę, modele w których pokonasz łatwiejsze wyciągi, a także takie, które umożliwią szybką wędrówkę po skalistych szlakach. Najlepsze marki górskie to buty podejściowe damskie, które są idealnie dopasowane do stopy i cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością. Jeśli wybierasz się na skalne ścieżki i drogi powinnaś rozważyć zamianę miękkich butów turystycznych na obuwie podejściowe. Zapewni ono większą precyzję, a także większą wytrzymałość w trudnym górskim terenie.