top

Buty pod raki automatyczne

Wysokogórskie buty pod raki automatyczne to modele przygotowane na najtrudniejsze wyzwania. Sztywne obuwie w najwyższe góry zapewnia wyjątkową stabilność w trakcie poruszania się w rakach po oblodzonych stokach.
Zobacz jako Siatka Lista

25 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

25 Produkty

Wyczyść

Wybierz odpowiednie buty pod raki automatyczne

Raki automatyczne są najszybsze i najłatwiejsze w zakładaniu, a do tego stabilnie trzymają się buta - nawet przy energicznym uderzaniu frontowymi zębami o lód czy skałę. Jednak aby móc skorzystać z ich zalet, trzeba posiadać odpowiednie buty. Rozpoznasz je po rancie nad piętą i wcięciu przy palcach. Najpoważniejsze, najsztywniejsze i zazwyczaj także najcieplejsze - takie w skrócie są buty pod automaty.

Sztywne, wyższe, najcieplejsze

Projektowane na najtrudniejsze wyzwania, w najwyższe góry i na najniższe temperatury, buty pod raki automatyczne cechują się większą objętością (wynika ona z zastosowania grubszych warstw izolujących), wyższą termiką (docelowo mają być używane w niskich temperaturach, w warunkach wszechobecnego śniegu i lodu), sztywniejszą podeszwą (dobieraną z myślą o obowiązkowej kompatybilności z rakami) i zazwyczaj... wyższą wagą aniżeli wiele - na pozór podobnych - modeli pod półautomaty. Miej to na uwadze wybierając buty, ale i raki (w zależności od tego czego zakup jest pilniejszy na liście sprzętu do zakupu lub wymiany).