top

Buty pod raki automatyczne

Wysokogórskie buty pod raki automatyczne to modele przygotowane na najtrudniejsze wyzwania. Sztywne obuwie w najwyższe góry zapewnia wyjątkową stabilność w trakcie poruszania się w rakach po oblodzonych stokach.
29
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 29

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 29

na stronę

Wybierz odpowiednie buty pod raki automatyczne

Raki automatyczne są najszybsze i najłatwiejsze w zakładaniu, a do tego stabilnie trzymają się buta - nawet przy energicznym uderzaniu frontowymi zębami o lód czy skałę. Jednak aby móc skorzystać z ich zalet, trzeba posiadać odpowiednie buty. Rozpoznasz je po rancie nad piętą i wcięciu przy palcach. Najpoważniejsze, najsztywniejsze i zazwyczaj także najcieplejsze - takie w skrócie są buty pod automaty.

Sztywne, wyższe, najcieplejsze

Projektowane na najtrudniejsze wyzwania, w najwyższe góry i na najniższe temperatury, buty pod raki automatyczne cechują się większą objętością (wynika ona z zastosowania grubszych warstw izolujących), wyższą termiką (docelowo mają być używane w niskich temperaturach, w warunkach wszechobecnego śniegu i lodu), sztywniejszą podeszwą (dobieraną z myślą o obowiązkowej kompatybilności z rakami) i zazwyczaj... wyższą wagą aniżeli wiele - na pozór podobnych - modeli pod półautomaty. Miej to na uwadze wybierając buty, ale i raki (w zależności od tego czego zakup jest pilniejszy na liście sprzętu do zakupu lub wymiany).

Sprawdź równieź:

Raki Raki automatyczne Buty pod raki Buty do raków automatycznych męskie Buty do raków automatycznych damskie