top

Pompki rowerowe

Pompki rowerowe to podstawa w wyposażeniu każdego miłośnika dwóch kółek. Jeśli rower jest twoją pasją z pewnością będziesz potrzebować przynajmniej dwóch pompek. Duża, podłoga pompka z manometrem sprawdzi się w domu lub warsztacie, a mała pompka do rower szosowego czy MTB doskonale spisze się na treningu czy wycieczce.
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

 1. -24%
  Pompka do roweru ToPeak Pocketshock DXG
  Pompka do roweru ToPeak Pocketshock DXG
  w tym VAT 204,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 194,99 zł (+6%)
  Rekomendowana cena producenta 269,99 zł (-24%)
 2. -19%
  Pompka rowerowa ToPeak Gravel 2 Stage - black
  Pompka rowerowa ToPeak Gravel 2 Stage - black
  w tym VAT 144,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 159,99 zł (-9%)
  Rekomendowana cena producenta 179,99 zł (-19%)
 3. -20%
  Pompka ręczna Lezyne Sport Drive HP - black
  Pompka ręczna Lezyne Sport Drive HP - black
  w tym VAT 79,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 84,99 zł (-5%)
  Rekomendowana cena producenta 99,99 zł (-20%)
 4. -21%
  Pompka ręczna Lezyne Alloy Drive - black
  Pompka ręczna Lezyne Alloy Drive - black
  w tym VAT 164,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 194,99 zł (-15%)
  Rekomendowana cena producenta 209,99 zł (-21%)
 5. -20%
  Pompka ręczna Lezyne Tech Drive HV - black
  Pompka ręczna Lezyne Tech Drive HV - black
  w tym VAT 134,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 139,99 zł (-3%)
  Rekomendowana cena producenta 169,99 zł (-20%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

Wyczyść

Pompki do roweru – niezbędny dodatek na trasie i w warsztacie

Utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w oponach rowerowych to klucz do komfortowej i bezpiecznej jazdy niezależnie do tego, czy kilometry pokonujesz na rowerze szosowym, MTB, czy miejskim. Stąd też tak ważny jest wybór dobrej pompki rowerowej. Tylko markowe produkty oferują bezproblemową pracę przez wiele sezonów oraz wysoką efektywność pompowania. Pompka rowerowa musi być bowiem precyzyjnie wykonana, a jej konstrukcja przemyślana, aby całość gwarantowała maksymalną wygodę użytkowania. Kontrolę ciśnienia w oponach powinniśmy wykonywać regularni zarówno w kolarzówce, jak i rowerze MTB. Mocno napompowane koło zapewnią świetne toczenie na asfalcie i innych utwardzonych nawierzchniach, a z kolei niższe ciśnienie zagwarantuje wyższą przyczepność w terenie.

Jaka pompka rowerowa będzie najlepsza – z manometrem, elektryczna czy jeszcze inna?

Wybierając pompkę do roweru przed wszystkim powinniśmy określić jakie mamy wentyle w kołach. Obecnie stosowane są typy wentyli – Presta, tradycyjny rowerowy (Dunlop) oraz wentyl samochody (Schradera). Dwa pierwsze wymagają nieco inne końcówki w pompce niż ten trzeci. Najczęściej pompka rowerowa jest wyposażona albo w podwójną końcówkę, która pozwala pompować zarówno jedne , jak i drugi typ wentyli. Jedne pompki mają jednak dwa otwory prostą dźwignię do przełączania się między nimi, w innych trzeba odkręcić nakładkę i przełożyć odpowiednią końcówkę. Jeśli mamy kilka rowerów z różnymi wentylami zdecydowanie powinniśmy poszukać pompki z tym pierwszym rozwiązaniem, które zapewni większy komfort użytkowania i zaoszczędzi czas.

Ważny jest także typ pompki rowerowej. Obecnie na rynku można wyróżnić dwie główne konstrukcje. Pierwszą z nich to duże pompki do postawienia na podłodze. Świetnie spisują się w garażu czy warsztacie. Większy tłok pozwala bardzo szybko napompować koła. Mniejsze pompki do roweru są z kolei niezbędne na wyjazdach. W przypadku przebicia dętki czy opony niezbędne może się okazać łatanie i ponowne napompowanie koła w terenie. Wtedy z pomocą przyjdą małe pompki rowerowe, które przypniemy przy koszyku do bidonu czy nawet włożymy w tylną kieszeń koszulki rowerowej. W przypadku takich kompaktowych modeli niezwykle ważna jest precyzyjność wykonania, aby tłok działał bez zarzutu. Warto przy tym pamiętać, że pompka do roweru szosowego musi być w stanie napompować opony do bardzo wysokiego ciśnienia. Warto więc zwrócić uwagę na ten parametr przy zakupie.

Co jeszcze powinna posiadać dobra pompka rowerowa? Bardzo dobrym wyborem jest pompka rowerowa z manometrem. Wskaźnik ciśnienia zapobiegnie zbyt słabemu lub zbyt mocnemu napompowaniu kół. Odpowiedni wartość dla danej opony są najczęściej podawane na niej przez producenta. Oprócz tego coraz większą popularność zdobywają elektryczne pompki rowerowe. Posiadają wbudowany akumulator oraz niewielki kompresor. Wystarczy tylko założyć końcówkę na wentyl i wybrać docelowe ciśnienie, a pompka bez wysiłku napompuje koło.

Markowe pompki do roweru kupisz online w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie zapewniamy szeroki wybór nowoczesnych pompek rowerowych dla wymagających użytkowników. Topowe marki to gwarancja najwyższej jakości wykonania oraz niezawodności w każdych warunkach. Nawet najmniejsze modele zachowują bardzo wysoką wydajność i pozwalają uzyskać wysokie ciśnienie. U nas kupisz niezawodne pompki do roweru szosowego oraz MTB. W ofercie posiadamy oczywiście modele z manometrem, które pozwolą na precyzyjną kontrolę ciśnienia w każdym momencie.