top

Buty do biegania w terenie

Buty do biegania w terenie to modele, które pozwolą na jeszcze szybsze pokonywanie leśnych ścieżek i górskich szlaków. W naszej ofercie znajdują się buty do biegania rekreacyjnego, na treningi oraz zawody. Sprawdź rozwiązania najlepszych marek, takich jak Dynafit, Salomon, Merrell, La Sportiva i wiele innych.
Zobacz jako Siatka Lista

491 Produkty

na stronę
  1. -25%
    Nowy
    Buty trailowe Scarpa Spin Ultra - azure/black
Zobacz jako Siatka Lista

491 Produkty

na stronę
Wyczyść

Buty do biegania w terenie oferują techniczne wsparcie

Konstrukcje obuwia biegowego sprawdza się w najtrudniejszych warunkach, dlatego producenci do jego wykonania stosują nowoczesne rozwiązania. Buty do biegania po górach, ale także modele nizinne posiadają zawsze wysoce wytrzymałą cholewkę. Dzięki temu cała ich konstrukcja zniesie naprężenia powstające podczas biegu, co sprawia, że z ich funkcjonalności korzystać będziesz przez następne sezony. Buty do biegania w terenie często pod cholewką lub na niej posiadają specjalną konstrukcję stabilizującą. Są to zazwyczaj twardsze kawałki tworzywa, które usztywniają stopę i kostkę. Nie powodują one jednocześnie ograniczenia swobody ruchów, ale zabezpieczają Cię na stromych szlakach. Dodatkowo na cholewce umieszczany jest też często otok, a niektóre buty do biegania po górach posiadają utwardzony czubek. Dzięki temu samo obuwie nie niszczy się łatwo, a gdy przypadkowo zahaczysz o kamień lub korzeń będzie zyskasz amortyzację. Projektanci butów biegowych stosują w nich także często szybki system wiązań. Korzysta on ze ściągacza ze stoperem, co pozwala na ekspresowe dopasowanie.

Buty do biegania po górach - wsparcie membrany

Buty do biegania w terenie muszą znieść także deszczowe warunku, w których trenujesz lub błotniste odcinki szlaku z dużą ilością kałuż. Dlatego producenci stosują membranę GORE-TEX® bądź te opracowane przez własne biura projektowe. Z któregokolwiek rozwiązania skorzystasz, to liczyć możesz na wysoką lub maksymalną wodoodporność. Dzięki temu buty do biegania po górach zabezpieczą Cię przed totalnym przemoczeniem, gdy górska pogoda nagle się załamie. Sprawia to, że nie musisz przerywać biegu oraz pozwala to na przekraczanie górskich potoków suchą stopą. Buty do biegania w terenie za sprawą membrany GORE-TEX® posiadają także zdolność do częściowego zachowania oddychalności skóry. Ogranicza to ryzyko łatwego przegrzania, więc nadmiar wilgoci będzie skutecznie odprowadzany. To w połączeniu z panelami wentylacyjnymi na cholewce okaże się niezastąpionym wsparciem podczas wysiłku.

Właściwości butów do biegania w terenie - maksymalna stabilizacja

W trakcie biegu po górskim szlaku istotna jest zdolność do zachowania wysokiej stabilność. Ta bowiem sprawia, że buty do biegania po górach ograniczają ryzyko przypadkowych urazów kostki. Dzieje się to za sprawą specjalnych usztywniających paneli w śródpodeszwie. Wykonane są one zazwyczaj z nylonu, więc stopa nie zgina się w miejscach niepożądanych. Dzięki temu buty do biegania w terenie okazują się bezpieczną podstawą do uprawiania swojej sportowej pasji. Najnowocześniejsze konstrukcje, takie jak The North Face VECTIV™, oprócz stabilności pozwalają dodatkowo zwiększyć tempo biegu.

Buty do biegania w terenie damskie - dla aktywnych kobiet

Profil obuwia biegowego dla pań zawsze jest dopasowany do ich anatomicznej budowy stopy. Dzięki temu zyskujesz naprawdę dopracowane wsparcie swojego biegu, co ułatwia pokonywanie kolejnych kilometrów. Jednak to, co istotne w obuwiu biegowym zarówno tym damskim, jak i męskim jest śródpodeszwa. Dlatego buty do biegania po górach posiadają wyłącznie te najlepsze rozwiązania. Jest to zazwyczaj pianka EVA, ale również technologie własne marek sportowych. Ich zadaniem jest absorbowanie wstrząsów wywołanych biegiem, co odciąża nieco stawy. Jest to ważne, gdyż górski szlak najeżony jest twardymi kamieniami, więc ochrona przed nimi jest istotna. Dzięki temu zyskujesz sprężystość każdego stawianego kroku, co ułatwi pokonanie kolejnych kilometrów.

Męskie obuwie do biegania w terenie - dla lubiących wysiłek

Podeszwy obuwia biegowego to zawsze trwała guma o wysokiej przyczepności. Ta najpopularniejsza to, Vibram®, ale znajdziesz także rozwiązania Pomoca®, Michelin® czy Missiongrip™ marki On Running. Dzięki nim bezpieczeństwo Twojego biegu wzrasta, a przetaczanie stopy jest maksymalnie naturalne. Buty do biegania w terenie to także podeszwa, której bieżnik został tak wyprofilowany, by skuteczniej niż klasyczne rozwiązania odprowadzać zabrudzenia i drobne kamienie. Poprawia to stabilność biegu, sprawiając, że skuteczniej zrealizujesz swój trening lub wystartujesz w zawodach.