top

Kije do biegania

Kije do biegania po górskich szlakach i nie tylko! Ultralekkie karbonowe konstrukcje, które pozwolą przyspieszyć pod górę. Kije biegowe dają możliwość kompaktowego złożenia, kiedy nie są używane.
22
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 22

na stronę
 1. -15%
  Kije Komperdell .FXP Trail
  Kije Komperdell .FXP Trail
  501,49 zł 589,99 zł
 2. -10%
  Kije aluminiowe Gabel XTR Alu EF
  Kije aluminiowe Gabel XTR Alu EF
  269,99 zł 299,99 zł
 3. -10%
  Kije Gabel XTR Carbon EF
  Kije Gabel XTR Carbon EF
  314,99 zł 349,99 zł
 4. -10%
  Kije aluminiowe Grivel Trail Vario
  Kije aluminiowe Grivel Trail Vario
  428,39 zł 475,99 zł
 5. -20%
  Kije Black Diamond Distance Plus FLZ
 6. -15%
  Trekkingowe kije Gabel FR-5 FL Lite XTL
 7. -15%
  Kije trekkingowe Gabel FR-5 FL Lite XTS
 8. -20%
  Kije Black Diamond Trail Pro - fire red
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 22

na stronę

Kije do biegania w górach i nie tylko

Zalety kijów już dawno docenili miłośnicy długich trekkingów. Ultralekkie modele doskonale sprawdzają się również w biegach górskich, o czym świadczy wciąż rosnąca liczba ich użytkowników. Kije do biegania są szczególną pomocą podczas pokonywania stromych zboczy. Dzięki dodatkowej pracy ramion możemy poruszać się jeszcze szybciej i sprawniej. Na szybszych odcinkach kije można po prostu przytroczyć do pasa czy plecaka biegowego.  Kije biegowe są chętnie wykorzystywane w czasie górskich biegów ultra, gdzie stanowią nieocenioną pomoc na odcinkach wymagających żelaznej kondycji.

Czym charakteryzują się kije do biegania?

Producenci sprzętu i odzieży biegowej skupiają się na minimalizacji wagi poszczególnych akcesoriów. Podobnie jest w przypadku kijów trailowych. Zmniejszenie ich wagi przekłada się nie tylko na lżejszy bagaż, ale także na mniejsze zmęczenie rąk, szczególnie na dłuższych trasach. Kije biegowe są więc często wykonywane z ultralekkich materiałów, takich jak włókno węglowe. Gwarantuje ono wysoką sztywność i wytrzymałość, a jednocześnie zachowuje minimalną wagę. W wielu konstrukcja wykorzystywane jest też wysokiej jakości aluminium, które charakteryzuje się wysoką trwałością. Niemal wszystkie kije do biegania po górach posiadają system składania, który gwarantuje bardzo kompaktowe rozmiary po ich złożeniu. Dzięki temu można je łatwo troczyć do kamizelek biegowych czy nawet do pasa. Składanie i rozkładanie kijów jest bardzo intuicyjne, dzięki czemu w trakcie przegotowywania ich do użytkowania pokonamy tylko kilka kroków, zawsze będąc gotowym na kolejne przeszkody terenowe.

Kije biegowe w sklepie 8a.pl

Oferowane przez nas model świetnie sprawdzają się w górskim otoczeniu. Optymalnie łączą kilka cech - wytrzymałość, niską wagę oraz kompaktowe rozmiary. Z pewnością wśród dostępnych modeli wyróżniają się kije do biegania Black Diamond. Dopracowane konstrukcje amerykańskiego producenta dla wielu profesjonalnych biegaczy stanowią podstawowe wyposażenie w biegach trailowych.