top

Osprey

Marka Osprey to najwyższej jakości plecaki – trekkingowe, turystyczne, na rower i do wspinaczki. Zróżnicowane pojemności oraz damskie i męskie modele pozwolą dobrać plecak idealnie dopasowany do potrzeb.
Zobacz jako Siatka Lista

99 Produkty

Strona
na stronę
 1. -16%
  Nowy
  Plecak turystyczny Osprey Hikelite 32 - black
 2. -5%
  Nowy
  Plecak trekkingowy damski Osprey Kyte 58 - black
 3. -15%
  Nowy
  Plecak rowerowy Osprey Escapist 20 - black
 4. -20%
  Plecak miejski Osprey Nebula - black
Zobacz jako Siatka Lista

99 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Osprey - niezawodne plecaki do turystyki

Marka Osprey wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, ze słonecznej Kalifornii. Projektowane i produkowane przez nią plecaki należą do ścisłej światowej czołówki. Wybierane zarówno przez turystów, jak i profesjonalistów modele, to dopracowane konstrukcje cechujące się najwyższą jakością wykonania i trwałością. W ofercie marki Osprey znajdują się plecaki turystyczne, górskie, rowerowe i wiele innych. Dopasowane specjalnie do aktywności plecaki zapewniają komfort i pozwalają wygodnie przewozić niezbędny ekwipunek. Sklep górski 8a.pl zapewnia szeroki wybór modeli tego producenta.

Plecaki Osprey – marka z historią

Historia tego producenta plecaków zaczęła się już w 1974 roku. Na początku jej założyciel - Mike Pfotenhauer – sam projektował i wykonywał plecaki dla siebie i znajomych. Przy pomocy maszyny do szycia tworzył konstrukcje wygodniejsze i lepsze od innych plecaków dostępnych na rynku. Wkrótce pasja do tworzenia plecaków miała przekształcić się w markę Osprey, która dziś jest znana na całym świecie. Amerykańskie plecaki zdobyły uznanie zarówno profesjonalistów, wymagających od sprzętu najwyższej trwałości i niezawodności, jak i turystów, poszukujących wygody i wszechstronności. Obecnie oferta tego producenta jest bardzo szeroka i obejmuje specjalistyczne plecaki górskie i wspinaczkowe, większe modele przeznaczone do wędrówek, mniejsze plecaki turystyczne, jak i ultralekkie modele biegowe czy plecaki rowerowe. Mike Pfotenhauer cały czas projektuje plecaki, czerpiąc z tego taką samą radość, jak ponad 40 lat temu. Nowoczesne materiały oraz rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że plecaki Osprey cały czas ewoluują, zapewniając jeszcze większą wygodę, dopasowanie do sylwetki i wentylację.

Zróżnicowane plecaki marki Osprey

Wraz z rozwojem marki oferta uległa znacznemu powiększeniu. Dziś znajdują się w niej dziesiątki plecaków różniących się wyglądem, rozkładem kieszenie, zastosowanymi materiałami czy wreszcie przeznaczeniem. Dzięki jasnemu podziałowi kolekcji możliwe jest bardzo szybkie odszukanie interesujących nas plecaków. Poszczególne serie zostały wyznaczone na podstawie sugerowanego przeznaczenia danego modelu.

Osprey - plecaki górskie i trekkingowe

Turystyka z plecakiem to dziedzina, w której amerykańska marka nie ma sobie równych. Doskonale zaprojektowane modele zapewniają wysoką wygodę i pozwalają przenosić sporą ilość bagażu bez wywoływania dyskomfortu. Największe plecaki trekkingowe Osprey zgrupowano w serii Backpacking. To modele, które świetnie sprawdzą się w czasie wielodniowych, a nawet wielotygodniowych wypraw. Zmieścisz w nich namiot, kuchenkę turystyczną oraz żywność i niezbędne ubrania. Dla osób wybierających się na krótsze wycieczki stworzono plecaki z serii Osprey Hiking. Charakteryzują się one nieco mniejszą wielkością, świetnie spisując się w czasie całodniowych, albo weekendowych wypadów na górskie szlaki. Projektanci nie zapomnieli również o doświadczonych miłośnikach gór uprawiających wspinaczkę. Modele z serii Climbing pozwolą wygodnie spakować i zabrać ze sobą niezbędny szpej.

Szeroki wybór sportowych plecaków Osprey

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością docenią wszystkie kolekcje plecaków sportowych Osprey. Multi-sport to najpopularniejsze z nich. Zawiera najbardziej wszechstronne modele z którymi wybierzesz się na pieszą wycieczkę po szlaku, na wycieczkę rowerową, czy wykorzystasz je w jeszcze inny sposób. Dla miłośników aktywności w sezonie zimowym przygotowano plecaki dla narciarzy z serii Snowsports. Niezależnie od tego czy poruszasz się po przygotowanych stokach, czy Twoją miłością są wyprawy skiturowe w świeżym puchu, z pewnością znajdziesz wśród nich odpowiedni model. Z kolei latem świetnie sprawdzą się minimalistyczne plecaki z serii Osprey Hydration. To modele wyposażone w bukłaki na wodę, które zapewnią Ci optymalne nawodnienie przez cały dzień. Świetnie sprawdzą się na rowerze, w czasie biegania czy na kajaku.

Plecaki podróżne i miejskie

Oprócz plecaków outdoorowych marka Osprey szczyci się dopracowanymi modelami przeznaczonymi do podróżowania, które zebrano w serii Travel. Świetnie sprawdzą się podczas długich przelotów, podróżowania koleją czy autokarem. Ich konstrukcja pozbawiona wielu elementów zewnętrznych, przez co doskonale sprawdza się podczas poruszania się w zatłoczonych miejscach, wkładania plecaków do luków bagażowych czy podejmowania ich z ruchomych taśm w czasie odbioru bagażu. Jeśli jednak nigdzie się nie wybierasz, a potrzebujesz tylko niezawodnego plecaka miejskiego Osprey, z pomocą przyjdą Ci modele z kolekcji Everyday. Kompaktowe konstrukcje świetnie spiszą się w autobusie, na rowerze miejskim czy w czasie spaceru. Miejsce na laptop, niezbędne dokumenty, drugie śniadanie i parę drobiazgów sprawiają, że plecaki te są chętnie wybierane przez bardzo wielu użytkowników. Cechują się przy tym tak samo wysoką jakością wykonania oraz wytrzymałością materiałów, jak modele turystyczne i górskie.

Osprey – plecaki produkowane z pasją i dbałością o środowisko

Producent ten kieruje się w swojej działalności kilkoma zasadami, które mają bezpośredni wpływ na środowisko naturalne. Po pierwsze plecaki Osprey są projektowane i wykonywane w taki sposób, aby cechowały się maksymalną trwałością, dzięki czemu mogą być bardzo długo użytkowane. Przekłada się to na oszczędność surowców naturalnych i energii potrzebnej do produkcji nowych egzemplarzy. Po drugie producent nie dopuszcza do powstania zbyt dużej ilości plecaków, na które nie ma zapotrzebowania wśród klientów. Po trzecie Osprey używa tylko najlepszych dostępnych materiałów i dba o ich jak najbardziej ekonomiczne wykorzystanie w procesie produkcji, co znacząco ogranicza liczbę odpadów. Po czwarte produkty amerykańskiego producenta nie są nastawione na modę, ale funkcjonalność, przez co klienci nie są zachęcani do zmiany plecaka każdego sezonu, ale tylko wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebują. Po piąte firma stosuje też do pakowania plecaków, w miarę możliwości, materiały z recyklingu, dzięki czemu wywiera jeszcze mniejszy wpływ na środowisko naturalne.

Wysokiej jakości plecaki amerykańskiego producenta kupisz w sklepie 8a.pl

Nowoczesne i świetnie zaprojektowane plecaki Osprey – sklep 8a.pl zapewnia szeroki wybór modeli tego producenta, umożliwiając perfekcyjne dopasowanie modelu do uprawianej aktywności. Niezależnie od tego czy poszukujesz plecaka w góry, dużego modelu na wielotygodniowy trekking, czy plecaka podróżnego do samolotu, z pewnością w naszej ofercie znajdziesz satysfakcjonujący Cię model. Docenione przez tysiące użytkowników na całym świecie plecaki i torby podróżne Osprey świetnie sprawdzą się dokądkolwiek się wybierasz – zarówno na popołudniową wycieczkę, weekendowy wypad w góry, czy długie wakacje w głuszy.