top

Plecaki do biegania

Plecaki do biegania to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia w czasie długodystansowych biegów górskich. Oferta sklepu 8a.pl sprawi, że każdy miłośnik biegania znajdzie model dla siebie. Plecak biegowy to idealny element ekwipunku zarówno na dłuższe treningi, jak i start w zawodach.
Zobacz jako Siatka Lista

15 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

15 Produkty

na stronę
Wyczyść

Plecaki do biegania — cechy charakterystyczne

Plecaki dla biegaczy to modele, które wyróżniają się nie tylko odmienną budową, ale również zastosowanymi materiałami. Priorytetem jest w nich minimalna waga, wygoda użytkowania oraz maksymalne skompresowanie bagażu, aby nie przemieszczał się w czasie dynamicznego biegu. Konstrukcje podporządkowane tym wytycznym są zupełnie inne niż tradycyjne plecaki turystyczne, oferując biegaczom doskonałe właściwości użytkowe. Plecaki do biegania, aby zagwarantować swobodę, najczęściej przyjmują formę kamizelek biegowych bez pasa biodrowego, co pozwala na swobodny i dynamiczny bieg w trudnym terenie. Dopasowana do sylwetki konstrukcja pozwala przenieść wszelkie najbardziej niezbędne elementy ekwipunku. Elastyczne materiały, z jakich powstaje plecak biegowy, sprawiają, że przedmioty w jego wnętrzu nie przesuwają się.

Konstrukcja i materiały stosowane w plecakach do biegania

Plecak do biegania wykonuje się z najlżejszych dostępnych materiałów, dzięki czemu nie stanowi on dodatkowego obciążenia. Ultralekkie tkaniny nylonowe oraz mocne siateczki stanowią najczęściej podstawę ich konstrukcji. Niezwykle ważne jest też zachowanie maksymalnej przewiewności, aby organizm był odpowiednio wentylowany w czasie biegu. Stąd liczne panele zwiększające przepływ powietrza. Ponadto plecaki do biegania są świetnie dopasowane do sylwetki, zapewniając maksymalną stabilizację przenoszonego ładunku. To właśnie dlatego nie należy w nich szukać stelaży czy usztywnień znanych z plecaków trekkingowych, czy turystycznych. Plecaki do biegania mają bowiem stanowić raczej dodatkową warstwę odzieży, która została wyposażona w liczne kieszonki i dużą komorę z tyłu. Dzięki temu, że plecak biegowy bardziej przypomina kamizelkę, doskonale dopasowuje się do klatki piersiowej. Specjalne systemy ściągaczy lub elastycznych pasków sprawiają, że całość zostaje na miejscu nawet w czasie najbardziej dynamicznego biegu. Większość plecaków dla biegaczy posiada ponadto wszyte elastyczne panele, które na bieżąco dopasowują całość do biegacza.

W jakie kieszenie i przegrody wyposażane są plecaki do biegania?

Aby plecak dobrze spisywał się w trakcie biegania, niezbędne jest takie rozmieszczenie bagażu, żeby nie przeszkadzał on podczas dynamicznego pokonywania szlaku. Stąd też wszelkie kieszonki i przegrody są wykonywane z bardzo elastycznych materiałów lub są wyposażane w specjalne ściągacze. Ich zadaniem jest maksymalne przybliżenie ładunku do ciała i zapobiegnięcie jego samoistnemu przemieszczaniu się wewnątrz plecaka biegowego. Dzięki temu cały plecak do biegania oraz znajdujący się w nim bagaż poruszają się wraz z biegaczem w równym rytmie. Plecaki dla biegaczy na pasach ramiennych posiadają najczęściej kieszenie na softflaski oraz żele energetyczne. Dzięki temu awaryjne kalorie oraz woda są zawsze w zasięgu ręki. Nieco większe kieszonki z zamkiem można wykorzystać do przechowania telefonu. Wszystkie schowki są umieszczane w taki sposób, żeby dostęp do ich zawartości był jak najprostszy.

Większe plecaki do biegania często posiadają dużą przegrodę, w którą z łatwością wpasują się różne bukłaki. To dobre rozwiązanie na najdłuższych trasach, na których nie ma możliwości częstego uzupełniania zapasów wody. Ponadto przegroda zapewni miejsce na dodatkową odzież, czołówkę i pozostałe elementy wyposażenia niezbędnego na najdłuższych treningach i zawodach. Na przednim panelu nierzadko spotyka się intuicyjne mocowania do kijów biegowych oraz ściągacze mogące posłużyć do szybkiego przytroczenia np. kurtki przeciwdeszczowej. Bardzo popularne są również zestawy — plecak do biegania z bidonem, dzięki czemu zaraz po zakupie możemy wyruszyć na trasę, bez konieczności kompletowania poszczególnych elementów.

Plecaki do biegania w ultramaratonach i na długie treningi – tylko w 8a.pl

Zapewniamy niezwykle szeroki wybór plecaków biegowych dla wszystkich miłośników szybkiego przemieszczania się w terenie. Oferujemy produkty czołowych marek, które w wielu przypadkach stały się już legendarne. Plecak biegowy Salomon, Dynafit czy Silva jest doskonale rozpoznawany przez wszystkich biegaczy górskich. Najlepsi producenci na świecie są gwarancją najwyższej jakości wykonania. Oferowane przez nas modele świetnie sprawdzają się w czasie biegów górskich, a także codziennych treningów. Potrzebujesz ultralekkie kamizelki biegowej na szybkie zawody? A może Twoim ideałem jest duży plecak biegowy, w który zapakujesz wszystkie niezbędne rzeczy na ultramaraton lub na wycieczkę biegową z noclegiem górach? Pełen przekrój pojemności plecaków do biegania znajdziesz w naszym sklepie. Najnowsze rozwiązania konstrukcyjne sprawią, że bagaż idealnie podąży za każdym Twoim ruchem. Plecak do biegania wysokiej jakości to idealny wybór niezależnie od twoich planów.