top

Rab

Rab to brytyjska marka specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości odzieży i ekwipunku górskiego. Słynie z produktów puchowych – kurtek i śpiworów. Sklep górski 8a.pl to szeroka oferta marki Rab.
Zobacz jako Siatka Lista

364 Produkty

na stronę
 1. -15%
  Nowy
  Bluza damska Rab Force LS Tee - beluga
 2. -15%
  Nowy
  Bluza bez kaptura Rab Nexus Jacket - steel
 3. -15%
  Nowy
  Bluza z kapturem Rab Nexus Hoody - denim
 4. -15%
  Nowy
  Bluza z kapturem Rab Nexus Hoody - steel
 5. -38%
  Komin Rab Filament Neck Tube - ebony
 6. -40%
  Opaska Rab Headband - marmalade
Zobacz jako Siatka Lista

364 Produkty

na stronę
Wyczyść

Początki marki Rab

Historia tej marki zaczęła się w 1981 roku w niewielkim domu w Sheffield. Rab Carrington wyprodukował w nim pierwszy śpiwór, na którym umieścił swoje imię. Pewnie nie przypuszczał, że będzie to początek firmy, która na stałe zagości wśród fanów wspinaczki i podejmowania górskich wyzwań. Niezbędne do produkcji śpiworów doświadczenie Rab zdobył nieco wcześniej, kiedy utknął w Ameryce Południowej w drodze do Patagonii. Z powodu braku środków finansowych musiał podjąć płatne zajęcie. Zrządzenie losu chciało, że była to produkcja śpiworów wypełnionych naturalnym puchem. Zdobyte doświadczenie pozwoliło w późniejszym czasie rozpocząć produkcję śpiworów już na własne konto.

Pierwsze śpiwory były wykonywane ręcznie przez samego Raba. Na początku, kiedy jego klientami byli tylko najbliżsi znajomi oraz lokalne środowisko wspinaczy górskich, taka formuła sprawdzała się bardzo dobrze. Jednak kiedy pogłoska o świetnej jakości produktach opuściła Sheffield i zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, model produkcji musiał się zmienić. Wszystko po to, aby zaspokoić rosnące potrzeby licznego grona miłośników gór. Szybko liczba wytwarzanych śpiworów urosła do takich rozmiarów, że Rab musiał ich produkcję przenieść do pobliskiej fabryki. Do asortymentu dołączyły też kurtki puchowe. Dzięki bardzo dużej popularności i ciepłemu przyjęciu przez środowisko wspinaczy, kolejne produkty i szybki rozwój firmy były już tylko kwestią czasu.

Marka Rab jest nierozerwalnie związana z górami

Kolejne etapy rozwoju tego producenta zawsze były związane z górskimi aktywnościami – wspinaczką i zdobywaniem najwyższych szczytów. Każde nowo projektowane produkty miały się sprawdzać w wymagających warunkach – na ścianach, graniach i górskich szlakach. Dzięki takiemu bezkompromisowemu podejściu marka Rab zdobyła wysoką popularność nie tylko wśród wspinaczy, ale również innych miłośników górskich aktywności oraz osób ceniących niezawodne produkty. Kolejne etapy rozwoju nierozerwalnie łączyły się z produktami, które z czasem stawały się niemal kultowymi wzorami.

Lata dziewięćdziesiąte to czas, w którym powstają między innymi kurtki Andes Jacket i Kinder Smock. Modele te przetrwały próbę czasu i są produkowane aż do dziś, oczywiście z wprowadzonymi unowocześnieniami. W tym czasie powstają również śpiwory ekspedycyjne Rab, z czołowym modelem Premier Sleeping Bag. Początek XXI wieku to ekspansja nowoczesnych materiałów, które doskonale sprawdzają się w ekwipunku i odzieży tej górskiej marki. Jednym z nich jest Pertex® - ultralekka tkanina oferująca doskonały stosunek masy do wytrzymałości. Rok 2003 szczególnie zaznaczył się w historii firmy. Rab Carrington przeszedł w nim bowiem na emeryturę przekazując prowadzenie marki firmie Equip Outdoor Technologies Ltd. Kolejne pod nowym kierownictwem to ciągłe unowocześnianie kolekcji i poszerzanie grona odbiorców markowej odzieży górskiej. To także nowe popularne model, takie jak Microlight Alpine czy Kinetic Plus, które można zauważyć w najdalszych zakątkach świata.

Prawidłowy ubiór z marką Rab – odzież górska na każdą pogodę

Od początku działalności, aż po dziś dzień firma Rab stara się jak najlepiej sprostać nawet najcięższym wymaganiom stawianym przez wspinaczy i alpinistów. Przez to marka jest bardzo dobrze postrzegana i mocno rozpoznawalna, szczególnie na zachodzie. Dzięki warstwowemu systemowi ubioru każdy wspinacz oraz miłośnik trekkingu może się doskonale przygotować na bardzo zmienną górską pogodę. Pomaga w tym odzież techniczna przygotowana z myślą o takich aktywnościach. To właśnie ona stanowi podstawową część oferty tej marki.

Największą popularnością cieszą się kurtki puchowe Rab. Zarówno ultralekkie swetry puchowe, jak i bardzo grube modele, pozwalają idealnie dobrać poziom termoizolacji do potrzeb użytkownika. Na wietrzne warunki popularnym wyborem są bluzy i kurtki softshellowe. Oferują optymalną ochronę przed wiatrem, a jednocześnie utrzymują bardzo wysoki poziom oddychalności. Cienkie modele z kapturem świetnie spisują się w czasie przejściowych pór roku. Wśród odzieży nie mogło również zabraknąć bielizny termoaktywnej, która stanowi podstawę warstwowego systemu ubierania się w górach. Oprócz kolekcji technicznej w ofercie dostępne są także rzeczy świetnie spisujące się na co dzień. Wygodne koszulki i spodenki z powodzeniem posłużą podczas załatwiania obowiązków w czasie dnia pracy.

Niezawodne puchowe śpiwory Rab

Marka słynie z najwyższej jakości puchowych śpiworów. To właśnie od projektowania i produkcji tego elementu ekwipunku rozpoczęła się bogata historia firmy. Obecnie puchowe śpiwory Rab są cenione za wysoką jakość wykonania oraz doskonały puch stosowany do ich wypełnienia. Specjalnie wyselekcjonowany puch zapewnia śpiworom ponadprzeciętne właściwości termiczne i bardzo niską wagę. Są one chętnie wybierane nie tylko przez wspinaczy, ale również turystów i innych miłośników gór, którzy poszukują lekkich i sprawdzonych rozwiązań. Oprócz naturalnego puchu w śpiworach stosowane są najnowsze materiały. Ultralekkie i bardzo cienkie tkaniny skutecznie zapobiegają wydostawaniu się puchu na zewnątrz. Oferują także wysoką wytrzymałość.

Bądź zawsze gotowy do drogi i wyposażony w najpotrzebniejsze drobiazgi

Dzisiaj oferta firmy daleko wykracza poza skromne początki. Obecnie znajdziemy w niej niemal kompletne zestawy odzieży dla wspinaczy i miłośników gór, zawierające bieliznę termiczną, spodnie, bluzy i kurtki. Nowoczesne materiały zapewniają ochronę przed deszczem, śniegiem i zimnym wiatrem. Marka cały czas słynie też z najwyższej jakości wyrobów puchowych. Wśród nich są ciepłe kurtki na zimowe warunki oraz niezawodne śpiwory. Osoby tworzące Rab nie zapominają o wyposażeniu oraz dodatkach niezbędnych w górskich warunkach. To właśnie dlatego miłośnicy tej firmy mają szansę wyposażyć się w tarpy turystyczne czy namioty awaryjne, które przy minimalnej wadze zapewnią schronienie w krytycznych warunkach pogodowych. Niezwykle istotne są również drobne dodatki, takie jak niezawodne stuptuty, rękawiczki czy wielofunkcyjne kominy. Pomimo tak znaczącego rozszerzenia działalności, marka Rab cały czas pozostaje wierna swoim ideałom. Wszystkie produkty są bowiem tworzone przez wspinaczy dla wspinaczy. Daje to gwarancję najwyższej jakości i niezawodności w górskich warunkach.