top

Kaski narciarskie i skiturowe

Kaski narciarskie i skiturowe to jeden z podstawowych elementów ekwipunki w wyposażeniu każdego narciarza. Kaski narciarskie na przygotowane stoki to przede wszystkim wysoki poziom ochrony podczas szybkich zjazdów, a także doskonała termika chroniąca przed zimnem. Kask skiturowy musi z kolei zapewniać zapewniać bezpieczeństwo również na podejściu czy przy wspinaczce w stromym górskim terenie.
Zobacz jako Siatka Lista

40 Produkty

na stronę
 1. -20%
  Nowy
  Kask skiturowy Smith Summit MIPS – matte black
 2. -16%
  Nowy
  Kask narciarski POC Obex BC MIPS - black matt
 3. -23%
  Nowy
  Kask narciarski Julbo Hal – blue
  Kask narciarski Julbo Hal – blue
  415,79 zł 539,99 zł
 4. -23%
  Nowy
  Kask narciarski Julbo Hal – purple/black
 5. -25%
  Nowy
  Kask narciarski POC Obex BC MIPS - purple matt
 6. -20%
  Nowy
  Kask narciarski POC Obex BC MIPS - yellow matt
 7. -25%
  Nowy
  Kask narciarski Marker Squad - coral
 8. -25%
  Nowy
  Kask narciarski Marker Ampire 2 MIPS - white
 9. -25%
  Nowy
  Kask narciarski Marker Squad - black
 10. -25%
  Nowy
  Kask narciarski Marker Squad - white
 11. -20%
  Nowy
  Kask narciarski Oakley Mod 5 - blackout
 12. -20%
  Nowy
  Kask narciarski Oakley MOD1 - white
 13. -20%
  Kask Oakley MOD3 - white
  Kask Oakley MOD3 - white
  583,99 zł 729,99 zł
 14. -25%
  Kask Smith Scout - matte white
  Kask Smith Scout - matte white
  292,49 zł 389,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

40 Produkty

na stronę
Wyczyść

Kaski narciarskie – niezbędny element wyposażenia

Obecnie każdy miłośnik narciarstwa doskonale zdaje sobie sprawę, że kask narciarski to niezbędny element wyposażenia. Dawniej, kiedy narciarstwo nie cieszyło się tak dużą popularnością jak dzisiaj, wystarczała gruba czapka. Jedynie skialpiniści poruszający się w trudnym górskim terenie poza wyznaczonymi trasami, korzystali z kasków skiturowych. Wraz z rozwojem narciarstwa alpejskiego znacząco wzrosła jednak liczba osób na stokach. Dodatkowo postęp w budowie sprzętu pozwolił osiągać na nartach znacznie większe prędkości. Wszystkie te czynniki sprawiły, że kaski narciarskie stały się niezbędne dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w czasie upadku czy zderzenia. Ochrona głowy to najważniejsza, ale nie jedyna funkcja jaką pełni kask na narty zjazdowe. Modele topowych marek zapewniają też skuteczną izolację od zimna. Kaski z szybą mogą również z powodzeniem zastąpić gogle.

Jak dobrać kask narciarski?

Kaski na narty cechują się zróżnicowaną budową, stąd też warto zastanowić się na jakich nartach jeździmy oraz w jakiej pogodzie będziemy używali kasku. Po pierwsze najważniejszą cechą każdego kasku narciarskiego jest jego rozmiar. Odpowiednio dobrana do głowy wielkość to warunek jego poprawnego działania. Dlatego przed zakupem kasku powinniśmy zmierzyć nasz obwód głowy. Najczęściej kaski na narty są produkowane w kilku rozmiarach, więc dobór odpowiedniego nie powinien stanowić problemu. Dla najmłodszych miłośników narciarstwa dostępne są kaski narciarskie dla dzieci. To odpowiednio mniejsze modele, które najczęściej produkowane są również w specjalnych wersjach kolorystycznych.

Po drugie powinniśmy ustalić, czy poszukujemy kasku na narty zjazdowe, czy skiturowe. Te pierwsze cechują się bardziej zabudowaną konstrukcją. Skupiają się na ochronie i zapewnieniu izolacji termicznej. Kaski skiturowe są zazwyczaj lżejsze i posiadają zwiększoną wentylację. W końcu będziemy się w nich poruszać nie tylko w dół stoku, ale również pod górę. Wtedy usuwanie nadmiaru gorącego powietrza będzie priorytetem. Poza tym kaski na narty skiturowe muszą spełniać dodatkowe normy obowiązujące kaski górskie.

Po trzecie warto jest sprawdzić, jakie dodatkowe funkcjonalności posiadają dane kaski narciarskie. Jeśli na narty wybieramy się tylko w słoneczną pogodę, warto zorientować się czy wybrany przez nas model został wyposażony w odpinane nauszniki lub otwierane otwory wentylacyjne. W pełnym słońcu będą na wagę złota. Bardzo ważna cechą jest też możliwość wyciągnięcia podpinki, żeby można ją było odświeżyć. W większość kasków narciarskich renomowanych marek takie rozwiązanie jest standardem.

Po czwarte należy sprawdzić, czy kask narciarski będzie dobrze spasowany z naszymi goglami. Jeśli cały zestaw - kask z goglami będzie tej samej marki, to nie powinno być problemu z ich dopasowaniem. Jeśli jednak łączymy modele dwóch marek, warto sprawdzić, czy po ich założeniu nie powstaje zbyt duża przestrzeń pomiędzy kaskiem a górną krawędzią gogli, która będzie odsłaniała zatoki. Częstym problemem jest też dobór zbyt dużych gogli, które mogą być spychane przez krawędź kasku na nos. Kask na narty i gogle narciarskie powinny zapewniać pełen komfort podczas przymiarki. Spędzimy w nich przecież cały dzień na stoku i każde nawet drobne niedopasowanie będzie zwielokrotnione podczas kilkugodzinnego szusowania na nartach.

Jak zbudowane są kaski skiturowe?

Nowoczesne skiturowe kaski narciarskie charakteryzują się wyjątkową lekkością, którą uzyskuje się dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów. Grube warstwy tłumiące uderzenie wykonywane są najczęściej ze spienionego polistyrenu, a zewnętrzna skorupa z poliwęglanu. Te dwa elementy, połączone w jedną całość, gwarantują fantastyczny wygląd oraz umożliwiają zachowanie wyjątkowo niskiej wagi. Pozwalają również zapewnić niezwykle wysoki stopień bezpieczeństwa. Kaski skiturowe spełniają bowiem surowe normy określone dla kasków wspinaczkowych, jak i narciarskich. Oznacza to, że równie skutecznie będą chroniły głowę przed kamieniami spadającymi na podejściu, jak i upadkiem w czasie zjazdu. Kask narciarski na skitury to niezbędny element wyposażenia każdego narciarza, który pragnie zdobywać szczyty o własnych siłach.

Kaski na narty skiturowe – funkcjonalność

Oferowane w naszym sklepie kaski skiturowe mogą różnić się pomiędzy sobą wieloma detalami. Stosowane w kaskach otwory wentylacyjne oferuje skuteczną wymianę powietrza na podejściach i w czasie zjazdu w nieco wyższych temperaturach. Wiele modeli oferuje możliwość ich zasłonięcia, w celu docieplenia głowy w czasie mrozów. Wybrane kaski posiadają również ciepłe nauszniki z możliwością ich odłączenia. Pozwala to idealnie dopasować kask na narty skiturowe do pogody. Każdy model posiada odpowiednią regulację obwodu, pozwalającą optymalnie dopasować kask narciarski do głowy, aby zachowywał optymalną stabilność w czasie zjazdu. Optymalnie wyprofilowana przednia krawędź kasków umożliwia łatwe dobranie gogli narciarskich. Wszystkie modele firm takich, jak CAMP, Dynafit czy Grivel cechują się niską wagą oraz wykorzystaniem najlepszej jakości materiałów. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalną ochronę, niezależnie od tego, czy poszukujesz kasku ski tour na zawody, czy do turystyki.