top

Kaski skiturowe

Kaski skiturowe muszą zapewniać maksymalne bezpieczeństwo na podejściu, jak i w czasie zjazdu. W ofercie sklepu górskiego 8a.pl znajdują się kaski czołowych producentów, takich jak Dynafit czy Salewa.
24
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 24

na stronę
 1. -18%
  Nowy
  Kask wspinaczkowy Camp Speed Comp - black
 2. -18%
  Nowy
  Kask wspinaczkowy Camp Speed Comp - blue
 3. -25%
  Nowy
  Kask skiturowy Oakley MOD1 - dark brush
 4. -25%
  Nowy
  Kask narciarski Oakley MOD5 - matte dark brush
 5. -25%
  Kask Oakley MOD3 - dark blue
 6. -25%
  Kask Oakley MOD3 - forged iron
 7. -25%
  Kask Oakley MOD3 - white
  Kask Oakley MOD3 - white
  547,49 zł 729,99 zł
 8. -21%
  Kask Smith Scout - matte white
 9. -20%
  Kask narciarski Salewa Vert - black
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 24

na stronę

Budowa kasków skiturowych

Nowoczesne kaski skiturowe charakteryzują się wyjątkową lekkością, którą uzyskuje się dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów. Grube warstwy tłumiące uderzenie wykonywane są najczęściej ze spienionego polistyrenu, a zewnętrzna skorupa z poliwęglanu. Te dwa elementy, połączone w jedną całość, gwarantują fantastyczny wygląd oraz umożliwiają zachowanie wyjątkowo niskiej wagi. Pozwalają również zapewnić niezwykle wysoki stopień bezpieczeństwa. Kaski skiturowe spełniają bowiem surowe normy określone dla kasków wspinaczkowych, jak i narciarskich. Oznacza to, że równie skutecznie będą chroniły głowę przed kamieniami spadającymi na podejściu, jak i upadkiem w czasie zjazdu. Kask ski tour to niezbędny element wyposażenia każdego narciarza, który pragnie zdobywać szczyty o własnych siłach.

Kaski skiturowe – funkcjonalność

Oferowane w naszym sklepie kaski skiturowe mogą różnić się pomiędzy sobą wieloma detalami. Stosowane w kaskach otwory wentylacyjne oferuje skuteczną wymianę powietrza na podejściach i w czasie zjazdu w nieco wyższych temperaturach. Wiele modeli oferuje możliwość ich zasłonięcia, w celu docieplenia głowy w czasie mrozów. Wybrane kaski posiadają również ciepłe nauszniki z możliwością ich odłączenia. Pozwala to idealnie dopasować kask do pogody. Każdy model posiada odpowiednią regulację obwodu, pozwalającą optymalnie dopasować kask do głowy, aby zachowywał optymalną stabilność w czasie zjazdu. Optymalnie wyprofilowana przednia krawędź kasków umożliwia łatwe dobranie gogli narciarskich. Wszystkie modele firm takich, jak Salewa czy Dynafit, cechują się niską wagą oraz wykorzystaniem najlepszej jakości materiałów. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalną ochronę, niezależnie od tego, czy poszukujesz kasku ski tour na zawody, czy do turystyki.