top

Rękawice na skitury

Rękawice na skitury powstały z uwzględnianiem potrzeb miłośników skitourowych wypadów. Z jednej strony możesz liczyć na izolację od chłodu, a z drugiej cieszyć się także dobrą oddychalnością.
Zobacz jako Siatka Lista

47 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

47 Produkty

na stronę
Wyczyść

Rękawice na skitury – izolacja oraz oddychalność

Twoje dłonie szczególnie źle znoszą mroźne warunki? Aby dyskomfort spowodowany wychłodzeniem nie zepsuł skitourowego wypadu, wybierz rękawice, które zapewniają optymalny komfort termiczny. Modele, które znajdziesz w ofercie sklepu 8a.pl korzystają z zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu są barierą dla niskich temperatur, chroniąc przed nimi wrażliwe na chłód dłonie. Producenci jako ocieplinę wykosztują różnorodne materiały. Wiele modeli powstało w oparciu o izolacje *PrimaLoft®*.  Lekkie włóka ociepliny to miliony kanalików powietrza tworzących drobną siateczkę. Świetnie zabezpieczają przed zimnem, a część ze sowich właściwości utrzymują także po kontakcie z wilgocią. Obojętnie, na jaką formę ociepliny stawiają producenci, musi ona także zapewniać oddychalność. Podczas skitourowego podejścia poszczególne warstwy materiału odprowadzają powstałą w okolicy skóry wilgoć, tak aby klimat w okolicy dłoni był przez długi czas był przyjemnie suchy.

Rękawice skiturowe to także wygoda

Modele te wykorzystują przyjemną w dotyku podszewkę, dzięki której nie podrażniają skóry Twoich dłoni. Podnosi to poziom komfortu odczuwanego podczas wykorzystywania rękawic. Całość jest także wygodna ze względu na rozciągliwość oraz krój, dobrze dopasowujący się do dłoni. Stabilne ułożenie rękawic wspierane jest również przez ściągacz lub inną formę regulacji przy mankiecie. Dzięki temu całość nie będzie zsuwała się podczas podejścia czy zjazdów. Projektanci zwrócili uwagę na właściwą konstrukcję części chwytnej. Jest ona bardziej przyczepna, co przekłada się możliwość komfortowego utrzymania kijów. Kiedy zależy Ci na swobodzie poruczania palcami, wybierz modele o pięciopalczastej konstrukcji. Umożliwiają wygodne otwarcie kieszeni plecaka czy rozpięcie kurtki w celu wentylacji.

Rękawice na skitury – ochrona nie tylko od mrozu

W ofercie 8a.pl znajdują się również modele, które wykonane zostały z zastosowaniem membrany. Jej mikroporowata konstrukcja uniemożliwia przenikanie cząsteczek wody podczas bezpośredniego kontaktu ze śniegiem. Całość przez długi czas nie przemoknie. Membrany, znajdująe się w ofercie sklepu 8a.pl cechują się zaawansowaną konstrukcją. Dzięki temu nie tylko oferują wysoką wodoodporność, ale także zapewniają oddychalność. Umożliwiają odprowadzanie wilgoci ze skóry, dzięki czemu możesz cieszyć komfortowym klimatem warstwą materiału. Zdarza się również, że rękawice na skitury chronią przed wiatrem. Konstrukcja materiału sprawia, że jego podmuchy zostają zablokowane. Redukuje to możliwość wyziębienia, które może być także powodowane przez wietrzne warunki.

Rękawice na skitury – oferta 8a.pl

W naszym internetowym sklepie znajdziesz różne modele rękawic. Oferujemy rękawiczki renomowanych producentów, jak Black Diamond czy Dynafit. Projektanci pracujący dla tych marek posiadają ogromne doświadczenie w tworzeniu dopasowanych do specyfiki skitourowych wyjazdów modeli. Rozwiązania technologiczne przez nich proponowane łączą się z wygodną konstrukcją rękawic. Dzięki temu całość zapewnia niezwykle wysoki komfort podczas użytkowania. Korzystając ze strony 8a.pl, możesz także dobrać inne elementy skiturowej garderoby.