top

Opaski na głowę damskie

Opaski na głowę damskie to świetny dodatek technicznego stroju obojętnie czy wybierasz się na trening biegowy, czy górskie wędrówki. Dba o oddychalność oraz stanowi warstwę izolującą od chłodu.
116
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 116

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 116

na stronę

Opaski na głowę damskie to wygoda w trakcie aktywnego spędzania czasu

Opaski posiadają kilka funkcji. Ich konstrukcja wspiera sprawne transportowanie wilgoci ze skóry. Dzięki temu zwiększona potliwość w okolicy czoła nie powoduje tak dużego dyskomfortu. Ponadto tego typu elementy garderoby pomagają także utrzymać włosy z dala od oczu. Kiedy więc biegniesz lub wędrujesz szlakami, nie będą one przysłaniały pola widzenia. Łatwiej zauważysz więc wystający korzeń czy innego rodzaju przeszkodę. Ponadto opaski na głowę damskie mogą także posłużyć jako warstwa chroniąca okolice głowy oraz uszu od zimna. W trakcie szusowania na stoku czy przemierzania górskich szlaków zapewnią większy komfort termiczny. Projektanci modeli dbają także, aby były przyjemne w kontakcie ze skórą. Dzięki temu wygodnie ułożą się na głowie, nie powodując je podrażnień.

Damskie opaski na głowę – zastosowane materiały

Konstrukcja modeli oparta jest na różnego typu materiałach. Projektanci wykorzystują tkaniny syntetyczne, jak i naturalne, tak aby całość świetnie sprawdzała się w odpowiednich obszarach. Szeroko stosowanym włóknem jest wełna. Znajduje się ona w opaskach, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie przed niskimi temperaturami. Stanowi dobrą izolację od zimna, tak abyś nie musiała rezygnować z aktywności z powodu uczucia wychłodzenia. Wełna często wzmacniana jest poliamidem, który pozytywnie wpływa na jej wytrzymałość. Syntetyczne materiały występują głównie w opaskach przeznaczonych na letnie aktywności. Te wykonane z poliestru dbają o oddychalność, która jest także zasługą wykorzystywania zaawansowanych technologii. Szczególnie widoczne są one w opaskach biegowych, kiedy tak ważne jest aktywne odprowadzanie wilgoci ze skóry. Stosuje się je również w modelach przeznaczonych na skitoury czy górskie wędrówki. Opaski damskie niezwykle często korzystają także z włókien elastanu. To właśnie za ich sprawą dobrze dopasowują się do głowy. Ściśle do niej przylegają, nie spadając w trakcie podejść.

Opaski na głowę damskie to doskonałe aspekty wizualne

Projektanci topowych marek dostępnych w naszym sklepie dużą wagę przykładają do designu dostępnych w ofercie modeli. Z jednej strony nasze klientki znajdą klasyczne opaski damskie o stonowanej kolorystyce. Tego typu wykończenie umożliwi ich łatwe zestawienie z różnorodnymi stylizacjami. Miłośniczkom barwnych modeli również mamy wiele do zaoferowania. Liczne wzory oraz kolory sprawiają, że tego typu opaskom damskim nie można odmówić niebanalnego charakteru. Będą stanowiły ciekawy detal sportowej stylizacji.