Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Kompasy

Kompasy to niezastąpiony element turystycznego ekwipunku, gdy w klasyczny sposób poruszasz się szlakiem. Modele w 8a.pl sprostają trudom trekkingów na azymut, więc zawsze pójdziesz odpowiednią drogą.
10
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

na stronę
 1. -24%
  Nowy
  Kompas składany Easy Camp Venture Map Compass
  Kompas składany Easy Camp Venture Map Compass
  Cena promocyjna 23,93 zł Cena regularna 31,90 zł
 2. -24%
  Nowy
  Kompas Easy Camp Map Compass Mirror
  Kompas Easy Camp Map Compass Mirror
  Cena promocyjna 25,43 zł Cena regularna 33,90 zł
 3. Nowy
  Kompas Silva Pocket
 4. Nowy
  Busola Baladeo Sighting Compass
 5. Nowy
  Kompas Silva Expedition
 6. -20%
  Nowy
  Kompas Silva Ranger S
  Kompas Silva Ranger S
  Cena promocyjna 139,12 zł Cena regularna 173,90 zł
 7. -20%
  Nowy
  Kompas Silva Trail Run
  Kompas Silva Trail Run
  Cena promocyjna 103,92 zł Cena regularna 129,90 zł
 8. -10%
  Nowy
  Kompas Brunton TruArc 10
  Kompas Brunton TruArc 10
  Cena promocyjna 178,11 zł Cena regularna 197,90 zł
 9. Nowy
  Kompas Brunton TruArc 5
 10. -20%
  Nowy
  Kompas Silva Ranger SL
  Kompas Silva Ranger SL
  Cena promocyjna 123,92 zł Cena regularna 154,90 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

na stronę

Kompasy — w dobrym kierunku

W nowoczesnych kompasach stosuje się wysokiej jakości igły magnetycznej, której dokładność wynosi +/- 1°. Dzięki temu zawsze zyskasz precyzyjną wiedzę o kierunku, w którym się poruszasz. Kiedy w GPS zawiedzie bateria, to kompasy turystyczne wracają do łask, by wesprzeć Cię w trakcie podróżowania na wszystkie strony świata. Te niewielkie i poręczne konstrukcje są tworzone z trwałych tworzyw, więc zniosą trudy górskiego wędrowania. Bardziej zaawansowane modele działają nawet w zakresie temperatur od -30 do +60 °C. Dzięki temu zimowy trekking lub marsz pustynią nie sprawią, że kompas turystyczny zawiedzie. Tacy producenci jak Silva, Easy Camp, Baladeo opracowują swoje modele na kształcie podstawy, która pewnie leży w dłoni. Dzięki temu nawet gdy skóra jest wilgotna, kompas turystyczny nie upadnie na ziemię.

Kompasy turystyczne — czytanie mapy

Niektóre modele współpracują z mapą i ułatwią jej odczytanie. Kompasy turystyczne wyposażone w podziałkę skali, wzornik punktów, linijkę i lupę umożliwią skuteczną nawigację w trakcie trekkingu. Całości funkcjonalności dopełnia przezroczysta obudowa, więc nic nie zaburzy odczytu mapy. Niektóre kompasy mają luminescencyjne oznaczenia, co pozwala na korzystanie z nich również w nocnych warunkach. Warto dodać, że niektóre modele posiadają specjalne technologie, które zapewniają odporność na zakłócenia magnetyczne. Również regulowana korekta deklinacji okazuje się bardzo pomocna. Modele z obrotowym pierścieniem ułatwią pomiar azymutu, co jest przydatnym wsparciem. Kompasy, obok noży turystycznych, kuchenek i plecaków należą do obowiązkowego wyposażenia każdego turysty poruszającego się w terenie. Dlatego wybieraj konstrukcje od najlepszych producentów. W sklepie 8a.pl znajdziesz modele dla początkujących, harcerzy, a także dla wytrawnych wędrowców, którzy nawigują w trudniejszym terenie.