top

Kompasy

Kompasy to niezastąpiony element turystycznego ekwipunku, gdy w klasyczny sposób poruszasz się szlakiem. Modele w 8a.pl sprostają trudom trekkingów na azymut, więc zawsze pójdziesz odpowiednią drogą.
23
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 23

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 23

na stronę

Kompasy - w dobrym kierunku

W nowoczesnych kompasach stosuje się wysokiej jakości igły magnetycznej, której dokładność wynosi +/- 1°. Dzięki temu zawsze zyskasz precyzyjną wiedzę o kierunku, w którym się poruszasz. Kiedy w GPS zawiedzie bateria, to kompasy turystyczne wracają do łask, by wesprzeć Cię w trakcie podróżowania na wszystkie strony świata. Te niewielkie i poręczne konstrukcje są tworzone z trwałych tworzyw, więc zniosą trudy górskiego wędrowania. Bardziej zaawansowane modele działają nawet w zakresie temperatur od -30 do +60 °C. Dzięki temu zimowy trekking lub marsz pustynią nie sprawią, że kompas turystyczny zawiedzie. Tacy producenci jak Silva, Easy Camp, Baladeo opracowują swoje modele na kształcie podstawy, która pewnie leży w dłoni. Dzięki temu nawet gdy skóra jest wilgotna, kompas turystyczny nie upadnie na ziemię.

Kompasy turystyczne - czytanie mapy

Niektóre modele współpracują z mapą i ułatwią jej odczytanie. Kompasy turystyczne wyposażone w podziałkę skali, wzornik punktów, linijkę i lupę umożliwią skuteczną nawigację w trakcie trekkingu. Całości funkcjonalności dopełnia przezroczysta obudowa, więc nic nie zaburzy odczytu mapy. Niektóre kompasy mają luminescencyjne oznaczenia, co pozwala na korzystanie z nich również w nocnych warunkach. Warto dodać, że niektóre modele posiadają specjalne technologie, które zapewniają odporność na zakłócenia magnetyczne. Również regulowana korekta deklinacji okazuje się bardzo pomocna. Modele z obrotowym pierścieniem ułatwią pomiar azymutu, co jest przydatnym wsparciem. Kompasy, obok noży turystycznych, kuchenek i plecaków należą do obowiązkowego wyposażenia każdego turysty poruszającego się w terenie. Dlatego wybieraj konstrukcje od najlepszych producentów. W sklepie 8a.pl znajdziesz modele dla początkujących, harcerzy, a także dla wytrawnych wędrowców, którzy nawigują w trudniejszym terenie.