top

Namioty 4 osobowe

Namioty 4 osobowe to bardzo szeroka kategoria, która pozwoli wybrać optymalny model każdemu miłośnikowi wypoczynku na łonie przyrody. Dobrze dobrany, praktyczny namiot czteroosobowy z tropikiem, z przedsionkiem czy wyposażony w 2 sypialnie, doskonale sprawdzi się w czasie wyprawy górskiej, jak i rodzinnego wyjazdu. Sprawdź dopracowane namioty czwórki!
Zobacz jako Siatka Lista

19 Produkty

 1. -29%
  Namiot 4-osobowy Marmot Limestone 4P - kiwi
  Namiot 4-osobowy Marmot Limestone 4P - kiwi
  2 079,99 zł 2 959,99 zł
 2. -32%
  Namiot 4-osobowy Robens Pioneer 4EX - blue
  Namiot 4-osobowy Robens Pioneer 4EX - blue
  1 549,99 zł 2 279,99 zł
 3. -35%
  Namiot 4-osobowy Outwell Avondale 4PA - green
 4. -35%
  Namiot czteroosobowy Outwell Nevada 4P
  Namiot czteroosobowy Outwell Nevada 4P
  3 149,99 zł 4 899,99 zł
 5. -35%
  Namiot dmuchany Outwell Parkdale 4PA
  Namiot dmuchany Outwell Parkdale 4PA
  5 079,99 zł 7 899,99 zł
 6. -40%
  Namiot 4-osobowy Outwell Cloud 4
  Namiot 4-osobowy Outwell Cloud 4
  719,99 zł 1 199,99 zł
 7. -24%
  Namiot turystyczny Robens Voyager Versa 4
  Namiot turystyczny Robens Voyager Versa 4
  2 529,99 zł 3 349,99 zł
 8. -40%
  Namiot 4-osobowy MSR Elixir 4 Tent V2 - green
 9. -20%
  Namiot czteroosobowy Coleman Ridgeline 4+
  Namiot czteroosobowy Coleman Ridgeline 4+
  1 599,99 zł 1 999,99 zł
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

19 Produkty

Wyczyść

Namioty 4 osobowe – jaki kształt będzie najlepszy?

Turystyczne namioty czteroosobowe są produkowane na bazie wszystkich klasycznych konstrukcji stelaża. W ofercie czołowych producentów sprzętu turystycznego znajdziemy namioty typu igloo, tunelowe, tipi, a także połączenia tych rodzajów. W zależności od tego na jakich cechach nam zależy, możemy wybrać konkretny typy. Namioty czwórki w kształcie igloo cechują się największą stabilnością w niesprzyjających warunkach pogodowych. Świetnie sprawdzą się w nieco silniejszych wiatrach. Krzyżujące się ze sobą pałąki sprawiają, że całość doskonale znosi silne podmuchy wiatru czy opady. To jeden z najbardziej popularnych kształtów namiotów. Namioty igloo często stanowią też konstrukcję samonośną. Przez to ich rozbijanie w deszczu jest znacznie wygodniejsze. Tunelowe namioty dla 4 osób z przedsionkiem to z kolei nieco więcej przestrzeni użytkowej wewnątrz namiotu. Dzięki dodatkowemu miejscu, łatwiej przygotujemy w nich posiłek podczas niepogody lub schowamy duże plecaki czy nawet rowery. Minusem jest to, że do rozbicia namiotu niezbędne jest w pierwszej kolejności zainstalowanie odciągów. Najrzadszą konstrukcję jest namiot czwórka o kształcie tipi. Choć to bardzo ergonomiczna konstrukcja, w której może się zmieścić wiele osób, jest najrzadziej spotykanym rozwiązaniem. Dzięki jednemu pałąkowi to najszybsze w rozbijaniu modele, jednak ich wnętrze posiada specyficzny kształt.

Oprócz wymienionych powyżej konstrukcji na rynku dostępne są również hybrydowe namioty dla 4 osób. Łączą one w sobie elementy kilku powyższych konstrukcji. W takim systemie są najczęściej wykonywane namioty wyprawowe, które są narażone na duże obciążenia w czasie użytkowania. Namiot ekspedycyjny w góry musi być bowiem przede wszystkim wytrzymały. Będzie bowiem zapewniał schronienie dla 4 osób nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych. Takie założenia najlepiej spełnia namiot czwórka kopułowy. Wyglądem przypomina on igloo, jednak często wykorzystuje dodatkowe pałąki do wzmocnienia całości. Tego typu namiot wykorzystuje najczęściej również bardzo mocne materiały, które oferują dodatkową ochronę przed śniegiem i wiatrem. Bardzo praktycznym wyborem jest też namiot 4-osoobwy wyposażony w 2 sypialnie.

Z przedsionkiem czy bez - jaki namiot turystyczny 4 osobowy wybrać?

Częstym wyborem na camping, ale nie tylko, jest praktyczny namiot 4 osobowy z przedsionkiem. Takie modele oferują dodatkową powierzchnię użytkową i pozwalają przechować bagaż lub spędzić czas przy załamaniu pogody. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które zapewnia wygodniejsze miejsca do spędzania czasu w przypadku załamania pogody. Klasyczne namioty mieszczące 4 osoby przeznaczone do turystyki czy trekkingu będzie miały przedsionek o kompaktowych rozmiarach. Przez to nie zwiększy on nadmiernie wielkości i ciężaru całości. Zmieszczą się w nim buty, aby nie zamokły podczas nocnych opadów, czy plecaki trekkingowe. W przypadku modeli przeznaczonych na camping mogą one przybierać już znacznie większe rozmiary. Wysoki namiot 4-osobowy z przedsionkiem zasługuje na odpowiednią dodatkową przestrzeń. W takim przypadku jego wielkość pozwala na swobodne wykorzystanie go jako dodatkowego pomieszczenia. Pomieści ono się stół turystyczny, krzesła i kilka innych drobiazgów. Odpowiednie doświetlenie wnętrza zapewniają w takim przypadku umieszczone w ścianach okna. Do wielu przedsionków można dodatkowo dokupić podłogę, dzięki czemu korzystanie z nich będzie jeszcze bardziej komfortowe. To idealne rozwiązanie, kiedy całe pole campingowe zamieni się w błotnistą powierzchnię z powodu intensywnych opadów.

Jakie dodatkowe cechy może posiadać namiot czteroosobowy?

Niemal każdy namiot dla czterech osób charakteryzuje się prostotą rozkładania. To sprawia, że z ich rozbijaniem poradzi sobie nawet największy laik. Miejsce do spania będzie gotowe w kilka chwil po dotarciu na camping. Odpowiednio oznaczony kolorystycznie stelaż, tropik oraz sypialnie sprawiają, że namiot czwórka jest równie łatwy do rozbicia, jak jego znacznie mniejsze wersje, przeznaczone dla 2 czy 3 osób.

Namioty mieszczące 4 osoby mogą się także różnić ze względu na zagospodarowanie wnętrza. Rodziny często wybierają praktyczny namiot czwórka wyposażony w 2 sypialnie. Oddzielenie się nawet cienkimi drzwiami z zamkiem zapewnia więcej prywatności i pozwala na bardzie komfortowe korzystanie z namiotu. To idealne rozwiązanie podczas wyjazdów ze znajomymi, a także rodzinnych wypadów wakacyjnych, podczas których dzieci mogą mieć zapewnione osobne miejsce do spania.

Bardzo ważną cechą jest też ilość wejść do namiotu. W przypadku konstrukcji dla 4 osób często spotyka się wersje oferujące 2 osobne wejścia. Pozwala to na wygodne wchodzenie i wychodzenie wszystkim użytkownikom, a ponadto pozwala błyskawicznie przewietrzyć namiot. To szczególnie istotne kiedy biwakujemy w wyższych temperaturach lub jeśli wilgoć skropli się na tropiku. Namiot 4 osobowy może być także wyposażony w funkcjonalne dodatki. Wśród nich znajdują się chociażby przydatne kieszenie, które pomieszczą czołówkę, książkę, czy inny przedmioty. Specjalne schowki podczepiane są w górnej części sypialni lub umieszczane na ściankach namiotu.

W większości namiotów dla 4 osób zastosowane materiały doskonale łączą w sobie wytrzymałość oraz funkcje ochronne, niezbędne w czasie pogorszenia pogody. Tym na co warto zwrócić uwagę jest ilość i rozmieszczenie wywietrzników. Namiot w którym przebywa kilka osób musi być bowiem odpowiednio wentylowany. Poza tym wywietrzniki powinny również odpowiednio chronić przed deszczem, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego przepływu powietrza.

Duże namioty dla czterech osób zapewniają komfort na biwaku i kempingu

Oferowane przez nasz sklep namioty 4 osobowe można podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Wśród nich bardzo liczną grupę stanowią duże namioty turystyczne zaprojektowane specjalnie z myślą o biwakowaniu oraz długich wakacjach w jednym miejscu. Praktyczne namiot dla 4 osób z przedsionkiem i wyposażony w 2 sypialnie będzie wysoki, dzięki czemu zaoferuje maksymalną ilość przestrzeni użytkowej oraz wygodę poruszania się we wnętrzu. Wygodne namioty czteroosobowe stanowią świetny wybór na wakacje na kempingu lub polu namiotowym z rodziną lub grupą znajomych. Optymalnie spiszą się w czasie dłuższego pobytu w jednym miejscu, oferując zwiększoną powierzchnię użytkową.

Jeśli wybierasz się na trekking lub górską wyprawę, niezbędny będzie specjalistyczny namiot dla 4 osób. Bardziej kompaktowe i lżejsze konstrukcje powstają z myślą o turystyce oraz częstym przemieszczaniu się z plecakiem. Odpowiednio zaprojektowane stelaże pozwalają no ich szybkie rozbijanie oraz składanie. Całość zajmuje też zdecydowanie mniej miejsca, dzięki czemu namiot łatwiej jest schować w plecaku lub przytroczyć na zewnątrz. Zastosowane w tropikach tych namiotów nowoczesne materiały cechują się wysoką wytrzymałością, a jednocześnie są niezwykle cienkie i lekkie. Przy pokonywaniu długich dystansów pieszo każdy gram ma bowiem duże znaczenie.

Najbardziej zaawansowane namioty czwórki to modele górskie i ekspedycyjne. Przygotowano je z myślą o najcięższych warunkach podczas całorocznego użytkowania. Są one wybierane przez najbardziej doświadczonych użytkowników, którzy potrzebują niezawodnego schronienia, które oprze się najcięższym warunkom atmosferycznym. Modele te cechują się najczęściej hybrydową konstrukcją. Priorytetem jest w niej zapewnienie jak najwyższej wytrzymałości na silny wiatr czy zbierający się na namiocie śnieg. Ekspedycyjny namiot dal 4 osób wyśmienicie sprawdzi się w czasie zdobywania wysokich górskich szczytów zarówno w bazie, jak i w kolejnych obozach zakładanych w drodze na wierzchołek.

Praktyczny namiot 4-osobowy - rodzinny, kempingowy i na trekking - kupisz w sklepie 8a.pl

W naszym sklepie turystycznym zapewniamy niezwykle szeroki wybór namiotów dla czterech osób topowych górskich i turystycznych marek. Wśród nich znajdziesz zarówno kultowe konstrukcje, które sprawdzą się kiedy wybierasz się na biwak, jak i innowacyjny namiot wykonany z najnowszych materiałów. Wszystkie namioty 4-osobowe cechują się przy tym wysoką jakością wykonania, która przekłada się na niezawodność w warunkach, do jakich zostały zaprojektowane. U nas znajdziesz namioty turystyczne na każde warunki. Modele na wyprawy wysokogórskie, który sprawdzą się podczas wspinaczki w ekstremalnych warunkach pogodowych. Ultralekkie namioty trekkingowe doskonale spiszą się kiedy wędrujesz szlakami. Z łatwością zmieszczą się w plecaku i zapewnią wygodne miejsce do spania tuż przy szlaku. Dla osób wybierających wakacje na campingu, najlepszym wyborem będzie duży, namiot na 4 osoby z przedsionkiem i wyposażony w 2 sypialnie. Świetnie sprawdzi się podczas dłuższego pobytu w jednym miejscu, zapewniając maksymalny komfort użytkowania. Zwiększona wysokość oraz spora przestrzeń użytkowa sprawią, że poczujesz się w nim niemal jak w domu. Dzięki szerokiej ofercie topowych marek produkujących namioty, każdy miłośnik aktywności w terenie znajdzie tu model w całkowicie spełniający jego oczekiwania. W ofercie namioty Coleman, Terra Nova, Outwell, The North Face, Salewa. Zapraszamy na zakupy w sklepie online 8a.pl, w którym znajdziesz praktyczny namiot turystyczny 4-osobowy wyposażony w 2 sypialnie, idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.