top

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne warto mieć pod ręką w czasie podejmowania rozmaitych outdoorowych działań. Wysokiej jakości ochrona oczu jest niezbędna w trakcie uprawiania sportu, spacerowania miejskimi uliczkami i wypoczywania w plenerze.
263
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-52 z 263

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-52 z 263

na stronę

Wielozadaniowe okulary przeciwsłoneczne

Doskonała jakość widzenia jest nie do przecenienia w każdej sytuacji. W czasie uprawiania sportów czy pokonywania kolejnych kilometrów trekkingowych tras okulary przeciwsłoneczne muszą towarzyszyć każdemu sportowcowi i globtroterowi. Niezależnie od miejsca i sytuacji, w których będą noszone powinny wyróżniać się bardzo wysoką jakością i dużą funkcjonalnością. Tylko wtedy gdy te dwie cechy będą szły ze sobą w parze, użytkownik będzie mógł cieszyć się największymi korzyściami płynącymi z obu zalet. Modele renomowanych producentów, którzy wiele lat budowali swoją wysoką pozycję na rynku, są zatem doskonałym wyborem. Marki takie jak: Julbo, Cebe, Ryders to gwarancja zadowolenia.

Sportowe okulary przeciwsłoneczne

W trakcie aktywnego spędzania czasu ochrona wzroku jest niezbędna. Żeby jednak nie obniżać efektywności działań i nie powodować dyskomfortu, warto wybrać takie okulary przeciwsłoneczne, które są dedykowane do noszenia przez sportowców. Doskonale chronią one przed przenikaniem do oczu szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Dodatkowo gwarantują odpowiednie ułożenie na twarzy użytkownika. Nie wpływają też negatywnie na poziom odczuwanego komfortu. Przeciwsłoneczne okulary biegowe mają konstrukcję, która minimalizuje ryzyko zsunięcia się modelu w czasie dynamicznego stawiania kolejnych kroków. Silikonowe wykończenia w częściach przylegających do nosa i uszu to kolejny ze sposobów, który ma niwelować ryzyko niewłaściwego ułożenia. Dzięki takim rozwiązaniom energiczne poruszanie się nie zwiększa ryzyka zsunięcia się okularów. Sportowe warianty mają też specjalne soczewki. Nie tylko w znacznej mierze blokują przenikanie promieniowania, ale również poprawiają jakość widzenia i percepcję obiektów będących w ruchu.

Turystyczne okulary przeciwsłoneczne jako ochrona na różną aurę

Okulary przeciwsłoneczne automatycznie przywodzą na myśl słońce i ciepłe części roku. Jednak producenci w swojej ofercie mają również warianty, które dedykują do noszenia w czasie bardziej pochmurnych dni. Żeby dobrać model najlepszy na określone warunki, trzeba zapoznać się z określoną przez producenta skalą. Kategoria stopnia zaciemnienia decyduje o tym, czy ochrona, jaką oferują soczewki, jest przeznaczona na warunki bardzo jasne czy nieco ciemniejsze. Dodatkowymi funkcjonalnościami, które mogą posiadać szkła polecane dla turystów, są powłoki polaryzacyjne i fotochromowe. Poprawianie wyrazistości i kontrastowości postrzeganych obiektów oraz łatwe adaptowanie do zmiennego otoczenia zostaną docenione na dłuższych trekkingowych wyprawach, ale również w czasie leniwego wypoczynku w plenerze.

Górskie okulary przeciwsłoneczne na zimę

Chociaż automatycznie okulary przeciwsłoneczne kojarzy się latem, to fani zimowych sportów doskonale wiedzą, że sprawdzają się one także w zimowych częściach roku. Wszyscy, którzy z zapałem szusują po stokach i z zaangażowaniem pokonują ośnieżone zbocza powinni przyzwyczaić się do noszenia tego rodzaju osłony oczu. Do wyboru mają dwa warianty – okulary narciarskie i gogle. Zimną, w górskim otoczeniu światło jest jeszcze intensywniejsze, ponieważ jego nasycenie potęgowane jest przez odbijającą promienie powierzchnię śniegu. Może to ograniczać widoczność, a na domiar złego również powodować pieczenie oczu i łzawienie. Niezbędnym elementem ekwipunku narciarskiego powinny więc być odpowiednie okulary bądź gogle.

Gogle – narciarskie okulary przeciwsłoneczne

Technologia szkieł wprawianych w sportowe oprawki jest niezwykle ważna. Równie istotna jest budowa, jaką powinny mieć idealne okulary przeciwsłoneczne dedykowane narciarzom. W zakresie konstrukcji projektanci co rusz zaskakują innowacjami. Skupiają się nie tylko na komfortowym ułożeniu modeli, ale również wspieraniu właściwego powietrza, żeby para nie zaprzepaszczała pracy technicznych soczewek. Służy temu na przykład pochylenie szkieł do przodu. Gorące powietrze może dzięki temu znacznie łatwiej wydostać się na zewnątrz. Otwory wentylacyjne pojawiają się również w samej ramce. Ciekawym sposobem niwelowania ryzyka parowania jest dodatkowa wentylacja poprzez szkła. Podobne zadanie ma też specjalna powłoka Anti-fog stosowana na soczewkach. Wszystko to powoduje, że w czasie szybkich zjazdów dostrzeżenie ewentualnej przeszkody czy detalu trasy jest natychmiastowe. W konsekwencji wypływa również na zwiększenie bezpieczeństwa.

Okulary przeciwsłoneczne - popularne marki:

Okulary przeciwsłoneczne Cebe Okulary przeciwsłoneczne Goggle Okulary przeciwsłoneczne Julbo Okulary przeciwsłoneczne Majesty Okulary przeciwsłoneczne Oakley
Okulary przeciwsłoneczne Ryders Okulary przeciwsłoneczne Solar

Do okularów przeciwsłonecznych polecamy sprawdzić:

Odzież męska T-shirty i koszule męskie Spodenki męskie Czapki męskie Buty turystyczne męskie
Odzież damska T-shirty i koszule damskie Spodenki i spódnice damskie Czapki damskie Buty turystyczne damskie