top

Liny wspinaczkowe

Liny wspinaczkowe to niezbędne wyposażenie każdego miłośnika wspinaczki. Można je podzielić na dwa typy – liny wspinaczkowe dynamiczne i statyczne.
293
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 293

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 293

na stronę

Liny wspinaczkowe dynamiczne do asekuracji

W czasie wspinaczki sportowej i górskiej wykorzystywane są liny wspinaczkowe dynamiczne, które dzięki swojej rozciągliwości pod obciążeniem są w stanie przechwycić znaczną część energii w przypadku odpadnięcia od skały. Nowoczesne modele występują w wielu średnicach i grubościach, pozwalając optymalnie dobrać model do umiejętności wspinacza oraz planowanego zastosowania. W naszej ofercie znajdują się zarówno liny pojedyncze, podwójne (zwane też połówkowymi) oraz liny bliźniacze. Ich dobór zależy od rodzaju wspinaczki. Liny wspinaczkowe dynamiczne można też podzielić ze względu na impregnację, jakiej zostały poddane. Występują tu trzy kategorie – liny bez impregnacji, z impregnacją oplotu i z pełną impregnacją (oplotu i rdzenia). W zależności od konieczności ochrony liny przed namakaniem oraz zabrudzeniem, można dobrać odpowiedni model. Najprostsze liny użytkowane są w czasie letniej wspinaczki skałkowej, a najlepiej zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi – w czasie wspinaczki lodowej i zimowej.

Liny wspinaczkowe statyczne – na metry i w odcinkach

Osobną kategorię lin stanowią liny statyczne, często wykorzystywane w speleologii, ratownictwie górskim oraz podczas robót wysokościowych. Liny wspinaczkowe statyczne charakteryzują się niską rozciągliwością, przez co świetnie sprawdzają się w czasie podchodzenia oraz zjeżdżania na linie. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Są użytkowane do wciągania ładunków oraz podczas prac alpinistycznych, do zajęcia odpowiedniej pozycji do pracy na wysokości.

Linki pomocnicze i torby na linę

W naszej ofercie posiadamy również cienkie i grubsze repy, które sprawdzają do zastosowań pomocniczych. Repsznury dostępne w wielu kolorach i średnicach zaspokoją wymagania każdego wspinacza. Nie zapomnieliśmy również o zapewnieniu możliwości transportu lin, stąd też sklep 8a.pl oferuje niezawodne torby na linę.

Poszczególne liny wspinaczkowe znajdziesz w kategoriach:

Liny statyczne Liny dynamiczne Taśmy i pętle Repsznury Torby na linę

Sprawdź również pozostały sprzęt i odzież do wspinaczki:

Buty wspinaczkowe męskie Buty wspinaczkowe damskie Spodnie wspinaczkowe męskie Spodnie wspinaczkowe damskie Koszulki wspinaczkowe
Ekspresy wspinaczkowe Karabinki wspinaczkowe Uprzęże wspinaczkowe Kaski wspinaczkowe Przyrządy asekuracyjne
Przyrządy zjazdowe Przyrządy zaciskowe Kości wspinaczkowe Friendy wspinaczkowe Haki wspinaczkowe
Bloczki i krętliki Chwyty i Chwytotablice Magnezja Woreczki na magnezję Okulary do asekuracji