Kuchenki turystyczne

Kuchenki turystyczne to podstawa każdego posiłku w terenie. Lekkie palniki na kartusze gazowe i większe modele na paliwo płynne pozwolą zagotować wodę i przyrządzić jedzenie na górskim szlaku.
107
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 107

Strona
na stronę
 1. -25%
  Palnik turystyczny MSR WindPro 2
  Palnik turystyczny MSR WindPro 2
  412,49 zł 549,99 zł
 2. -20%
  Nowy
  Palnik turystyczny Primus Firestick Stove
 3. -20%
  Kuchenka Jetboil Joule - carbon
  Kuchenka Jetboil Joule - carbon
  879,99 zł 1 099,99 zł
 4. -24%
  Zestaw Robens Fire Moth System
  Zestaw Robens Fire Moth System
  281,19 zł 369,99 zł
 5. -20%
  Palnik Primus FireStarter
  Palnik Primus FireStarter
  175,99 zł 219,99 zł
 6. -25%
  Palnik turystyczny Kovea Spider
  Palnik turystyczny Kovea Spider
  202,49 zł 269,99 zł
 7. -20%
  Zestaw Esbit Cookset Non Stick
  Zestaw Esbit Cookset Non Stick
  239,99 zł 299,99 zł
 8. -25%
  Jetboil MicroMo - carbon
  Jetboil MicroMo - carbon
  599,99 zł 799,99 zł
 9. -30%
  Wieszak MSR Windburner Hanging Kit
  Wieszak MSR Windburner Hanging Kit
  111,93 zł 159,90 zł
 10. -15%
  Palnik Optimus Vega
  Palnik Optimus Vega
  382,49 zł 449,99 zł
 11. -20%
  Palnik turystyczny Optimus Crux
  Palnik turystyczny Optimus Crux
  183,99 zł 229,99 zł
 12. -20%
  Kuchenka Primus Multifuel III
  Kuchenka Primus Multifuel III
  615,99 zł 769,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 107

Strona
na stronę

Kompaktowe kuchenki turystyczne gazowe to idealne rozwiązanie na szlaku

Kuchenka turystyczna stanowi niezbędny element wyposażenia podczas każdego kilkudniowego wyjazdu, kiedy sami musimy zadbać o zapewnienie sobie wyżywienia. Możliwość przygotowania czy choćby podgrzania posiłku jest nieceniona podczas wielodniowych dłuższych wypraw. Smaczne i kaloryczne jedzenie pozwoli szybko nabrać sił na dalszą wędrówkę czy wspinaczkę. Kuchenki turystyczne to także niezbędny element ekwipunku w czasie wypraw wysokogórskich, podczas których odpowiadają one za pozyskiwanie wody pitnej z topionego śniegu. W takim przypadku awaria palnika w zasadzie uniemożliwia kontynuowanie ekspedycji.

Oferujemy profesjonalne kuchenki turystyczne na kartusze gazowe i paliwo oraz palniki, dzięki którym można szybko i wygodnie przyrządzić ulubione potrawy na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego czy biwakujesz nad jeziorem, czy poruszasz się z minimalistycznym namiotem po górskim szlaku, ciepły posiłek w ciągu dnia to konieczność. Odpowiednio dobrany palnik oraz naczynia turystyczne pozwolą cieszyć się urokami własnej kuchni w każdym zakątku dzikiej natury. Lekka, kompaktowa gazowa kuchenka turystyczna o dużej mocy to niezbędny dodatek do ekwipunku każdego miłośnika wędrówek i zdobywania kolejnych szczytów. Modele topowych marek to gwarancja świetnej wydajności oraz wysokiej niezawodności, dzięki czemu na palniku będzie można polegać nawet w trudnych warunkach.

Gazowe kuchenki turystyczne na trekking

W asortymencie sklepu górskiego 8a.pl znajduje się wiele typów palników. Każda kuchenka turystyczna posiada jednak dwie cechy – jest kompaktowa, aby można ją było spakować do plecaka oraz stosunkowo lekka. Kompaktowe palniki turystyczne na trekking i w góry to także wysoka niezawodność w trudnych warunkach. Zdecydowanie najprostsze w obsłudze są kuchenki turystyczne gazowe na kartusze. Większe kuchenki tego typu sprawdzają się podczas wypraw w kilka osób. Ich stabilność pozwoli na swobodne operowanie pojemniejszymi garnkami. Wśród miłośników trekkingu, kiedy cały ekwipunek trzeba nieść w plecaku, dużą popularnością cieszą się ultralekkie palniki nakręcane bezpośrednio na kartusz. Osobną kategorię stanowią kuchenki turystyczne na paliwa stałe. To minimalistyczne wersje umożliwiające zagotowanie wody lub podgrzanie posiłku przy minimalnych wymiarach. Coraz większą popularność zdobywają również systemy do szybkiego zagotowywania wody. Specjalna kuchenka turystyczna wraz z kubkiem ze zintegrowanym radiatorem umożliwia ekspresowe zagotowanie wody przy minimalnym zużyciu gazu, co będzie miało niebagatelne znaczenie na dłuższych wyprawach.

Specjalistyczne kuchenki turystyczne – palniki turystyczne w wysokie góry

W wymagających wyprawach górskich oraz w najbardziej odległych zakątkach świata wykorzystywane są wielopaliwowe kuchenki ekspedycyjne na różnego rodzaju paliwa (w tym benzynę czy naftę). Zestaw składający się z palnika oraz osobnej butelki na paliwo pozwala wygodniej rozłożyć poszczególne elementy w plecaku. Kuchenka turystyczna zasilana paliwami płynnymi zamiast jednorazowymi kartuszami gazowymi doskonale sprawdzi się w najdalszych zakątkach świata, gdzie dostęp do standardowych kartuszy będzie bardzo utrudniony, czy wręcz niemożliwy. Zasilanie paliwami płynnymi świetnie sprawdza się na większych wysokościach oraz w niskich temperaturach, pozwalając roztopić śnieg i przyrządzić gorący posiłek liofilizowany. Wyprawowe palniki turystyczne są produkowane z wyjątkową dbałością o maksymalną precyzję wykonania. Sprzęt ten musi być niezawodny, ponieważ często to właśnie od niego zależy powodzenie wyprawy.

Wygodna kuchenka turystyczna na camping

Gazowe kuchenki turystyczne są też chętnie używane podczas dłuższego pobytu pod namiotem w jednym miejscu. Większe, stabilniejsze i oferujące wyższy komfort użytkowania modele to optymalny wybór na camping czy pole namiotowe. Choć cięższe w transporcie, to jednak dzięki większej powierzchni na garnki są znacznie wygodniejsze w obsłudze. Wśród nich znajdują się również wielopalnikowe kuchenki turystyczne, które pozwolą na komfortowe przygotowywanie nieco bardziej skomplikowanych posiłków.

Kompleksowy wybór gazowych kuchenek turystycznych i kartuszy w jednym miejscu – 8a.pl

Oferujemy kuchenki turystyczne gazowe różnego rodzaju, rozmiaru i o różnej mocy tak, aby każdy mógł wybrać te odpowiednie do swoich potrzeb i typu górskiej aktywności. W naszej ofercie znajdują się również kartusze gazowe do kuchenek turystycznych, które zapewnią optymalne spalanie. Niezależnie od tego czy zdobywasz górskie szczyty, wyjeżdżasz ze znajomymi pod namioty czy spędzasz wakacje na kempingu z rodziną, w sklepie 8a.pl zawsze znajdziesz odpowiedni ekwipunek turystyczny.

W kuchni turystycznej przydadzą się również:

Kartusze Krzesiwa i zapalarki Garnki turystyczne Kubki turystyczne Kuchenki i palniki turystyczne Primus
Kuchenki i palniki turystyczne MSR Kuchenki i palniki turystyczne Optimus Kuchenki i palniki turystyczne Jetboil Kuchenki i palniki turystyczne Kovea Kuchenki i palniki turystyczne Campingaz