top

Friendy wspinaczkowe

Friendy wspinaczkowe to element sprzętu do wspinaczki tradowej. Umożliwia osadzanie przelotów w zwężających się rysach, gwarantując wyższy poziom bezpieczeństwa.
Zobacz jako Siatka Lista

86 Produkty

Strona
na stronę
 1. -15%
  Friend wspinaczkowy Totem 1,80 - orange
 2. -15%
  Friend wspinaczkowy Totem 1,50 - red
 3. -15%
  Friend wspinaczkowy Totem 1,25 - green
 4. -15%
  Friend wspinaczkowy Totem 1,00 - violet
 5. -15%
  Friend wspinaczkowy Totem 0,80 - yellow
 6. -15%
  Friend wspinaczkowy Totem 0,65 - blue
 7. -15%
  Friend wspinaczkowy Totem 0,50 - black
Zobacz jako Siatka Lista

86 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Friendy wspinaczkowe – niezbędne podczas wspinania w rysach

Wprowadzone na rynek pod koniec lat siedemdziesiątych friendy, znane również jako kości mechaniczne, zrewolucjonizowały wspinaczkę. Wieloelementowe przyrządy, składające się między innymi z krzywek, cięgieł, cyngla czy taśmy, pozwalają na zakładanie kolejnych punktów asekuracyjnych w rysach. Użytkowanie friendów wspinaczkowych wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Umiejętność prawidłowego osadzania friendów zdobywa się w dłuższym czasie. Friendy wspinaczkowe są produkowane w wielu różnych rozmiarach, aby można je było łatwo dopasować do szerokości szczeliny. Każdy rozmiar posiada charakterystyczny kolor, dzięki czemu dobór odpowiedniej wielkości jest niezwykle intuicyjny. W sprzedaży oferujemy zarówno pojedyncze friendy wspinaczkowe, jak i całe zestawy. Dostępne są również friendy asymetryczne, różniące się wielkością krzywek, służące do klinowania w zwężających się szczelinach.

Friendy wspinaczkowe – zwiększone bezpieczeństwo

Friendy wspinaczkowe są przeznaczone dla bardziej doświadczonych wspinaczy, działających tradowo oraz w górach. W ofercie sklepu 8a.pl znajdują się friendy Black Diamond, znane z wysokiej jakości wykonania oraz równie popularne friendy Metolius, Wild Country oraz Climbing Technology.