top

Skarpety skiturowe

Skarpety skiturowe ze względu na specyfikę Twojej aktywności muszą działać w dwóch aspektach: izolacyjnym oraz oddychającym. W 8a.pl tacy producenci jak Bridgedale, Icebreaker lub X-Bionic.
Zobacz jako Siatka Lista

45 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

45 Produkty

na stronę
Wyczyść

Skarpety skiturowe - termoaktywna Merino

Termoregulujące właściwości wełny Merino okazują się doskonałym wsparciem na skiturach. Ten naturalny materiał wykorzystywany jest dlatego, że chroni zarówno przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem. W trakcie wysiłku okaże się to niewątpliwie pomocne, więc jak skarpety skiturowe to tylko z wełną Merino. Jej włókna w trakcie wysiłkowego podejścia odprowadzają nadmiar wilgoci, co ograniczy przegrzanie stóp. Za to podczas dynamicznego zjazdu izolują, więc unikniesz wychłodzenia. Pozwoli to zachować zrównoważoną gospodarkę termiczną wokół skóry, która pozytywnie wpłynie na efektywność Twojego wysiłku. Warto dodać, że skarpety skiturowe dzięki wełnie Merino zachowują część ze swojego izolacyjnego przeznaczenia, nawet gdy są wilgotne. Nie trzeba dodawać, że w zimowym otoczeniu takie wsparcie okaże się niezastąpione.

Skarpety skiturowe - wytrzymałe syntetyki

Podczas skiturowego podejścia stopa porusza się w bucie, a tym samym skarpeta trze o jego wkładkę i wnętrze cholewki. W przypadku klasycznych modeli może to powodować ich przecieranie się, dlatego producenci skarpet skiturowych korzystają z odpowiedniego wsparcia. Dzięki temu znajdziesz w składzie materiałowym swojego modelu domieszkę tkaniny z grupy poliamidów. Oznacza to, że Twoje skarpety skiturowe będą odpowiednio wytrzymałe, by znieść trudy aktywności narciarstwa pozastokowego, więc zachowają swoją funkcjonalność przez kolejne sezony. Tacy producenci jak Icebreaker, Bridgedale, czy X-Bionic dodatkowo umieszczają w newralgicznych miejscach skarpet skiturowych specjalne panele. One również wykonane są z nylonu, ale ich struktura o wiele lepiej znosi tarcie.

Skarpety skiturowe - maksymalna wygoda

Jak każda aktywność, również ta skiturowa winna odbywać się z odpowiednim wsparciem stopy. Chodzi o to, by skarpety skiturowe nie ograniczały swobody ruchów w kostce, gdyż ta jest niezbędna do realizacji swojej narciarskiej pasji. Dlatego modele, które znajdziesz w 8a.pl, korzystają ze specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych, które sprzyjają zachowaniu pełnego zakresu poruszania stopą. W skarpetach skiturowych dzieje się to przez ich częste osobne dopasowanie do prawej i lewej stopy. Taki anatomiczny krój nie spowoduje, że materiał w którymś miejscu będzie Cię krępował. Producenci dodają również włókien elastanowych, których rozciągliwość podczas skituringu bardzo się przydaje. Sprawia to, że skarpety skiturowe, które wybierzesz w 8a.pl, będą Cię wspierać na każdym kroku. Takie marki jak Icebreaker, Bridgedale lub X-Bionic w miejscach, gdzie może dojść do podrażnienia skóry przez but, umieszczają specjalne panele. Ich zadaniem jest ochrona stopy przed tym nieprzyjemnym zjawiskiem, co przekłada się na maksimum odczuwanej wygody.

Skarpety skiturowe - świeżość na dłużej

Za sprawą wykorzystywania przez producentów wełny Merino w swoich modelach zyskujesz jej właściwości antybakteryjnych. Oznacza to, że wokół stopy zachowasz świeżość przez dłuższy czas, co z pewnością sprawdzi się podczas skiturowego wysiłku. Nie dojść, że podnosi to komfort posiadacza skarpet skiturowych, to pozwala na zabranie w góry mniejszej ilości bardziej funkcjonalnej odzieży.