top

Beal

Beal to producent sprzętu wspinaczkowego najwyższej jakości. Liny wspinaczkowe i niezawodny szpej są cenione podczas prac wysokościowych i we wspinaczce skalnej. Produkty Beal znajdziesz sklepie 8a.pl.
125
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 125

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 125

na stronę

Innowacja i wysoka jakość wykonania - Beal

Produkowane przez markę Beal liny statyczne i dynamiczne są znane i doceniane przez wspinaczy na całym świecie. Szeroka oferta obejmuje liny pojedyncze, połówkowe i bliźniacze. W zależność od zaawansowania zespołu dostępne są łatwiejsze w asekuracji liny o większych średnicach, jak i bardzo lekkie model wymagające dużego oświadczenia w asekuracji. Marka Beal to producent cały czas ulepszający swoje produkty. Jedną z najnowocześniejszych technologii jest Unicore, a więc połączenie oplotu i rdzenia liny. Rozwiązanie to przekłada się na łatwość jej prowadzenia oraz ułatwia ewakuację w razie uszkodzenia oplotu. To rewolucyjne rozwiązanie znacząco przekłada się na bezpieczeństwo wspinaczki. W wielu modelach stosowana jest ponadto pełna impregnacja Beal Golden Dry. Obejmuje ona zarówno oplot liny, jak i jej rdzeń. Pozwala to na kompleksowe zabezpieczenie liny przed łatwym wchłanianiem wody oraz szybkim zabrudzeniem. Liny z impregnacją Golden Dry posiadają certyfikat UIAA Water Repellent.

Kolekcja Beal Sport oraz Pro – dla sportowców oraz pracowników wysokościowych.

Podobnie jak większość firm wspinaczkowych, także francuski producent postanowił podzielić swoje produkty na dwie kolekcje. Pierwsza z nich obejmuje szpej wykorzystywany podczas wspinaczki skałkowej i górskiej. Jest on używany zarówno przez początkujących miłośników tego sportu, jak i profesjonalistów. Druga z nich to seria Pro. W jej skład wchodzą modele dostosowane do użytkowania podczas prac wysokościowych. Pełne uprzęże robocze oferują wysoki komfort pracy i wysoki poziom bezpieczeństwa. Niezwykle popularne są również pancerne worki na szpej, torby na linę oraz modele ratownicze. Umożliwiają one łatwy transport niezbędnego szpeju. W zależności od modelu są to podstawowe wersje zawierające jedynie płachtę na linę lub bardziej rozbudowane z miejscem na ekspresy i śruby lodowe.

Beal – popularne kategorie

Rękawiczki Beal Rękawiczki bez palców Beal