top

Noże survivalowe / bushcraft / taktyczne

Noże survivalowe i bushcraft to podstawowy element wyposażenia podczas każdego wypadu w teren. Zastosowanie noży jest niemal nieograniczone. Przydadzą się do przygotowania schronienia, wykonania potrzebnych narzędzi z drewna czy po prostu do przygotowania posiłku. W naszej ofercie znajdziesz specjalistyczne noże taktyczne survivalowe i klasyczne składane noże bushcraft.
Zobacz jako Siatka Lista

53 Produkty

 1. -28%
  Nóż Gerber Fastball - green
  Nóż Gerber Fastball - green
  499,99 zł 699,99 zł
 2. -23%
  Nóż turystyczny Gerber Prodigy SE
 3. -19%
  Nóż Opinel Inox Corkscrew No. 10
 4. -24%
  Nóż Gerber Paraframe Mini Tanto
 5. -16%
  Niezbędnik Gerber Curve Multi-Tool
 6. -25%
  Baladeo Terroir - drewno oliwne
  Baladeo Terroir - drewno oliwne
  51,99 zł 69,99 zł
 7. -25%
  Nóż turystyczny Baladeo Maringa
  Nóż turystyczny Baladeo Maringa
  119,99 zł 159,99 zł
 8. -23%
  Nóż składany Baladeo Alcane
  Nóż składany Baladeo Alcane
  91,99 zł 119,99 zł
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

53 Produkty

Wyczyść

Noże survivalowe, bushcraft i taktyczne do zadań specjalnych

Noże taktyczne to modele, które muszą się sprawdzać w każdej sytuacji. Będą wykorzystywane zarówno do przygotowywania posiłku, jak również do wykonania niezbędnych narzędzi czy wielu prac przy obozowisku. Pomogą także w trakcie polowych napraw uszkodzonego ekwipunku. Noże survivalowe występują w wielu kształtach i wielkościach. Dostępne są zarówno modele z ząbkowany, jak i zupełnie gładkim ostrzem. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanej stali. Najpopularniejsze z nich to stal nierdzewna oraz węglowa. Ta pierwsza sprawi, że nóż bushcraft będzie odporniejszy na warunki atmosferyczne, a jego ochrona przed rdzą znacznie łatwiejsza. Ta druga sprawi, że nóż taktyczny łatwiej będzie naostrzyć. Noże survivalowe często mają załączony w komplecie pokrowiec, który z łatwością przypniemy do paska spodni taktycznych, dzięki czemu zawsze będzie pod ręką. Takie rozwiązanie pozwala też na szybkie odkładanie noża, kiedy akurat nie jest nam potrzebny, lub wykonujemy jakąś czynność dwoma rękoma. Nóż bushcraft wsunięty do pokrowce to gwarancja, że nie zapodziejemy go w błocie czy wysokiej trawie.

Jaki nóż survivalowy, a jaki nóż do bushcraftu wybrać?

W czasie wypraw surviwalowych najczęściej chodzi o minimalizację posiadanego ekwipunku. Stąd też najlepsze noże taktyczne łączą w sobie wiele funkcji, łącząc w sobie możliwość wielu narzędzi. Duże noże survivalowe z głownią stałą mogą służyć jako piłka do drewna, otwieracz do puszek i butelek, w rączce mogą posiadać schowek na haczyki i żyłki dołowienia ryb. W uchwycie najczęściej umieszczony jest paracord, a także krzesiwo czy mini kompas. Takie modele świetnie sprawdzą się w ekstremalnych warunkach, kiedy będą niemal jedynym posiadanym przez nas elementem wyposażenia. W większości przypadków wystarczy jednak lekki nóż taktyczny survivalowy, który rozwiąże większość naszych problemów. Zazwyczaj jego konstrukcja jest ograniczana do dwóch – trzech funkcjonalności. Dużym plusem jest za to ograniczona waga czy wymiary. Szczególnie składane noże taktyczne oferują niezwykle kompaktowe rozmiary, dzięki czemu z łatwością zmieszczą się nawet w niewielkiej kieszonce plecak czy kamizelki, zachowując jednocześnie niezwykle wysoką funkcjonalność.

W przypadku bushcraftu zazwyczaj dysponujemy precyzyjnie skompletowanym ekwipunkiem. Możemy więc do niego włączyć siekierką, mini piłę, czy jeszcze wiele innych narzędzi, które ułatwią przygotowanie obozowiska. W takim przypadku w zupełności wystarczy nam klasyczny, składany nóż bushcraft, który będzie służył tylko do podstawowych czynności. Dostępne są zarówno tradycyjne modele z drewnianą rączką, jak i nowoczesne noże taktyczne o ażurowej konstrukcji, które charakteryzują się niezwykle niską wagą oraz wysoką funkcjonalnością. Zastanawiając się, jaki nóż survivalowy, bushcrafotwy czy taktyczny wybrać, warto wziąć pod uwagę wyważenie danego modelu, wielkość uchwytu oraz długość ostrza. Dobrze leżący w dłoni nóż taktyczny o odpowiednich wymiarach gwarantuje znanie wygodniejsze posługiwanie się nim w terenie.

Noże taktyczne do survivalu i bushcraftu kupisz online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór noży czołowych marek specjalizujących się w tego typu produktach. To gwarancja użycia odpowiedniej jakości stali oraz precyzyjnego wykonania każdego elementu. Dzięki temu składany nóż taktyczny będzie zawsze gotowy do użycia, a duży nóż survivalowy z głownią stałą zapewni maksymalną wytrzymałość, niezbędną w czasie intensywnego użytkowania. Sprawdź zróżnicowane noże survivalowe, bushcraft czy taktyczne i wybierz klasyczny model na łatwiejszą wycieczkę lub zaawansowany nóż do survivalu i ekstremalnych wyzwań w terenie.