top

Nóż Opinel Inox Outdoor No. 7 - cyan blue

49,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Nóż Opinel Inox Outdoor No. 7 wykonała firma będąca jedną z najbardziej rozpoznawanych marek produkujących ostrza w Europie. Prosta budowa czyni całość bardziej praktyczną. Niezbyt skomplikowany system blokowania głowni z powodzeniem sprawdza się już od lat 50. poprzedniego wieku.

Nóż sprawdzi się na wyjazdach turystycznych pod namiot czy też jako narzędzie do pracy w przydomowym ogrodzie. Domieszka węgla czyni całość bardziej ostrą, natomiast chrom zapewnia właściwości antykorozyjne. Tym samym produkt okaże się rozwiązaniem, z którego możesz korzystać na co dzień.

Nóż Opinel Inox Outdoor No. 7 stosuje oryginalne rozwiązanie w postaci systemu Virobloc Zaprojektowane zostało przez Marcela Opinela w 1955 r i jest używane po dzień dzisiejszy we wszystkich nożach od numeru 6. Składa się ze stalowego pierścienia ze stali nierdzewnej z lekkim nacięciem oraz elementu nieruchomego. Znajdują się na wysokości osi obrotu głowni. Gdy chcesz zabezpieczyć nóż podczas transportu to wystarczy przekręcić pierścień tak, by zakrywał szczelinę na głownię w rękojeści. Pozwoli to uniknąć przypadkowego otwarcia podczas transportu gdyż uniemożliwia ruch głowni. Z kolei gdy jest otwarta to mechanizm w analogiczny sposób ją blokuje, by nie złożyła się podczas użytkowania. Zwiększa to bezpieczeństwo podczas korzystania. Samo otwieranie noża jest możliwe za sprawą nacięcia na paznokieć. Ostrze ma długość 8cm, więc możesz z niego korzystać w wielu sytuacjach na co dzień.

Firma Opinel stosuje zmodyfikowaną stal Sandvik 12C27. Poprzez domieszkę chromu mieszanka jest nierdzewna. Sprawdzi się to w turystycznych warunkach czy też podczas żeglugi, gdy jesteś narażony na opady atmosferyczne oraz wilgoć panującą w powietrzu. Niewielka zawartość węgla daje dobre wyniki w testach ostrości. Rękojeść wykonano z lakierowanego drewna grabu. Cechą charakterystyczną tej rośliny jest właśnie łatwość lakierowania, stąd jego zastosowanie w tym modelu. Wykazuje się dużą twardością, co uczyni rękojeść odporną na uszkodzenia mechaniczne.

Nóż Opinel Inox Outdoor No. 7 to propozycja dla zwolenników aktywnego wypoczynku, poszukujących dobrego i nierdzewnego ostrza.

Nóż Opinel Inox Outdoor No. 7 – najważniejsze cechy:

  • Ostrze o długości 8 cm;
  • Dobra wytrzymałość ostrza dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej Sandvik 12C27 z dodatkiem węgla;
  • Stal nierdzewna zapewnia odporność na korozję;
  • Rękojeść stworzona z lakierowanego drewna grabu;
  • Wyposażenie w blokadę Virobloc umożliwia zablokowanie noża zarówno, kiedy głownia jest otwarta jak i zamknięta.
Stal Sandvik 12C27 jest odpowiednio twarda i odporna na korozję. Specjalna metoda jej wytopu sprawia, że w jej strukturze znajduje się tylko niewielka ilość zanieczyszczeń. Dodatkowo dłużej może utrzymać ostrość, a noże z jej użyciem, łatwiej jest naostrzyć.
Zaprojektowany przez Marcela Opinela w 1955 r. Pierścień bezpieczeństwa Virobloc jest montowany we wszystkich składanych nożach francuskiej marki od numeru 06. Virobloc, został wykonany ze stali nierdzewnej, składa się z dwóch sekcji, jednej stałej i jedną przesuwanej. Pozwala zablokować ostrze zarówno w pozycji otwartej jak też zamkniętej.
Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex
Waga ok. 36 g
Wymiary ok. 9-16,5 x 2,3 x 1,5 cm

Nóż Opinel Inox Outdoor No. 7 - cyan blue - opinie klientów

0.0
0 opinie