top

Inov-8

Inov-8 to produkty specjalnie stworzone do biegania w terenie. Innowacyjne konstrukcje zapewniają doskonałą trakcję na bezdrożach. Sprawdź odzież, akcesoria i buty Inov-8 w sklepie 8a.pl.
Zobacz jako Siatka Lista

144 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

144 Produkty

na stronę
Wyczyść

Inov-8 to marka biegaczy

To jedna z młodszych marek na rynku outdoorowym. Jak większość tego rodzaju przedsięwzięć powstała jako odpowiedź na realne potrzeby biegaczy, które dostrzegł jej założyciel – Wayne Edy. Na brytyjskim rynku biegowym, gdzie popularność biegania w terenie jest naprawdę dużą, brakowało butów, które zapewnią przyczepność w najtrudniejszych warunkach – błocie czy na mokrej trawie. Wayne postanowił więc sam stworzyć odpowiednie obuwie do biegania w terenie. Tak powstały pierwsze buty trailowe Inov-8 Mudroc 290. Produkt ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Już w pierwszym roku na rynku buty pomogły w odnoszeniu przez sportowców pierwszych sukcesów w zawodach. Między innymi przyczyniły się do zwycięstwa Melissy Moon w międzynarodowych zawodach na Alasce, które wygrała. Był to rok 2003 i dopiero początek długiego pasma sukcesów, które jest kontynuowane po dziś dzień. Obecnie marka jest niezwykle popularna wśród biegaczy górskich i przełajowych, wyznaczając nowe standardy w kwestii przyczepności obuwia biegowego.

Na czym polega tajemnica marki Inov-8

Buty brytyjskiej marki od początku powstawały z myślą o biegaczach przełajowych. Tutaj nie było żadnych kompromisów. Obuwie miały się sprawdzać na błotnistych trasach na Wyspach Brytyjskich. Wymagający teren sprawił, że powstały zupełnie nowe typy bieżników, idealnie sprawdzające się na błotnistych ścieżkach. Buty od podstaw projektowane były z myślą o bieganiu, nie są pobocznym produktem dużej marki obuwniczej. To pozwoliło skupić się na najdrobniejszych detalach i pomogło w wychwyceniu wielu niuansów, które mają znaczenie w trakcie biegania. Powstałe w ten sposób konstrukcje okazały się sukcesem, dzięki czemu firma mogła się śmiało rozwijać. Choć obecnie w jej ofercie znajdziemy również inne rodzaje obuwia, jak chociażby buty treningowe czy modele przeznaczone do speed hikingu, to w sercach projektantów biegi terenowe zawsze będą najważniejszą dyscypliną.

Najnowszy wynalazek Inov-8, czyli buty z Graphene Grip

Pierwsze buty tej marki w których podeszwie zastosowano grafen pojawiły się w 2018. Od razu ściągnęły na siebie uwagę mediów porównywalną z przełomowymi momentami w historii obuwnictwa. Grafen zupełnie zmienia bowiem podejście do projektowania obuwia. Dotąd producenci musieli wybierać, czy zastosowana w obuwiu podeszwa ma być bardziej miękka, przez co zapewni trakcję na twardym podłożu, czy twardsza, przez co mniej przyczepna, ale jednocześnie znacznie wytrzymalsza. Marka Inov-8 podejmując współpracę z University of Manchester opracowało zupełnie nowy rodzaj gumy, w którym wykorzystano grafen. To odmiana węgla, która przyjmuje postać niezwykle cienkiej warstwy o grubości jednego atomu. Dzięki temu posiada wyjątkowe właściwości – jest 200 razy mocniejszy niż stal, bardzo lekki i elastyczny. Zastosowanie grafenu w gumowej podeszwie pozwoliło połączyć w niej wysoką przyczepność, elastycznych i niewiarygodną wytrzymałość na ścieranie. Obecnie technologia Graphene Grip wykorzystywana jest w obuwiu do biegania w terenie, modelach treningowych i tych do szybkiego przemierzania szlaków (speed hiking).

Nie tylko buty do biegania w terenie

Wraz z dynamicznym rozwojem marki przyszedł również czas na rozszerzenie jej asortymentu. Choć obuwie biegowe nadal stanowi trzon ofert marki Inov-8, to obecnie dostępnych jest wiele dodatkowych kategorii produktów. Przygotowano przed wszystkim funkcjonalną odzież dla biegaczy. Ultralekkie modele pozwolą trenować w każdych warunkach pogodowych. Wysokiej jakości materiału, specjalne kroje i sprytnie rozmieszczone kieszonki pozwalają skupić się na tym co najważniejsze – na bieganiu. Wśród produktów znajdują się również skarpety do biegania, które w połączeniu z butami tworzą idealny zestaw zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. Na dłuższe wyprawy z pewnością przydadzą się plecaki biegowe Inov-8, które pozwolą zabrać ze sobą cały niezbędny ekwipunek. Jednocześnie sprawią, że nie będzie się nadmiernie przemieszczał czy podskakiwał w trakcie dynamicznego biegu. To konieczny dodatek, jeśli wybierasz się na ultramaraton lub całodzienny trening na górskich szlakach. W ofercie marki pojawia się też obuwie treningowe oraz do szybkich wędrówek po szlakach.

U nas kupisz produkty Inov-8 – sklep 8a.pl to duży wybór butów i akcesoriów dla biegaczy

W naszym sklepie górskim nie mogło zabraknąć tak ważnej marki biegowej. Oferujemy przede wszystkim szeroki wybór butów trailowych Inov-8. Modele takie jak Roclite, Trailroc, Mudclaw, X-talon czy Trailtalon zapewnią doskonałą trakcję w terenie. Oprócz tego zapewniamy zróżnicowany wybór odzieży biegowej. Lekkie spodenki, koszulki i bluzy świetnie spiszą się zarówno na zawodach, jak i w trakcie treningów.