top

Kaski MTB / Enduro

Kaski MTB / Enduro zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o wszystkich miłośnikach górskich szlaków i ścieżek. W ofercie znajdziesz lekki kask rowerowy MTB, jak i nieco bardziej zabudowane kaski na rower enduro. W ofercie szeroki wybór modeli czołowych marek!
Zobacz jako Siatka Lista

47 Produkty

na stronę
 1. -20%
  Nowy
  Kask rowerowy MTB Smith Convoy MIPS - moss
 2. -25%
  Nowy
  Kask rowerowy Uvex Finale 2.0 - plum matt
 3. -25%
  Nowy
  Kask enduro Uvex HLMT 10 - black/grey matt
 4. -20%
  Kask enduro ION Traze Amp MIPS - black
  Kask enduro ION Traze Amp MIPS - black
  943,99 zł 1 179,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

47 Produkty

na stronę
Wyczyść

Kaski MTB enduro – niezbędne na górskich ścieżkach

Wszyscy miłośnicy jazdy na rowerze w terenie oraz po górach doskonale wiedzą, jak ważnym elementem wyposażenia jest dobry kask MTB. To on ochroni naszą głowę w czasie upadku. Bez niego żaden doświadczony rowerzysta nie wyrusza na szlak. Kaski MTB i enduro muszą łączyć w sobie kilka cech. Po pierwsze powinny oferować skuteczną ochronę w czasie upadku. Służą temu coraz nowsze rozwiązania technologiczne, które pozwalają minimalizować efekty uderzenia. Po drugie każdy kask na rower górski musi być stosunkowo lekki. Zbyt duży ciężar na głowie przełoży się na duże zmęczenie mięśni szyi po każdej dłuższej wycieczce. Ciężki kask to duży dyskomfort na zjazdach, kiedy doświadczamy sporych przeciążeń. Po trzecie kaski rowerowe MTB powinny oferować dobrą wentylację. W górach wszystkie metry, które zjedziemy, trzeba będzie w końcu odrobić na podjeździe. Nie ma nic gorszego niż męczący podjazd w upalny dzień ze słabo wentylowanym kaskiem na głowie.

Jaki kask – MTB czy enduro?

Choć obecnie granice pomiędzy kaskami MTB i Enduro coraz bardziej się zacierają, to jednak w większości przypadków już po samym wyglądzie kasku można poznać, jaki zamysł towarzyszył jego projektantom. Klasyczne kaski MTB zazwyczaj charakteryzują się zdecydowanie lżejszą budową. Ich konstrukcja skupia się na uzyskaniu bardzo skutecznej wentylacji oraz możliwie niskiej wagi. To niezbędne cechy w trakcie pokonywania zróżnicowanego terenu. Często podjazdy sprawiają, że odpowiedni przepływ powietrza jest konieczny do zachowania komfortu. Stąd też niemal każdy kask MTB posiada duże otwory wentylacyjne oraz ażurową konstrukcję. Kaski enduro skupiają się z kolei na zapewnieniu nieco większej ochrony w razie upadku. Posiadają one najczęściej bardziej zabudowaną konstrukcję, szczególnie w tylnej części, dzięki czemu w razie upadku jeszcze skutecznie chronią potylicę. Kaski MTB enduro bardzo często występują w wersji z daszkiem. To wygodne rozwiązanie na szlaku, które świetnie chroni przed oślepiającym słońcem.

Co ostatecznie wybrać? Wszystko zależy od naszego stylu jazdy. Im więcej w czasie naszych wycieczek czy treningów jest podjazdów oraz płaskich fragmentów, gdzie liczy się siła, tym lepszy będzie lekki kask MTB. Im bardziej skłaniamy się ku szybkim zjazdom, tym bardziej zabudowany kask enduro powinniśmy wybrać. Będzie doskonałym rozwiązaniem na krętych ścieżkach pełnych kamieni i korzeni. Oczywiście w przypadku ekstremalnych zjazdów, powinniśmy zastanowić się, czy nie lepszym wyborem byłby dla nas już kask downhillowy.

Kask na rower górski kupisz online w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie znajdują się kaski MTB enduro najbardziej znanych marek. To gwarancja nie tylko najwyższej jakości wykonania, ale również najnowszych rozwiązań technologicznych. Ma to bezpośrednie przełożenie zarówno na oferowane przez nie bezpieczeństwo, jak i komfort użytkowania. Najbardziej doświadczeni miłośnicy jazdy na dwóch kółkach po górach doskonale wiedzą, że dobry kask na rower MTB lub enduro to podstawa podczas każdego wyjazdu, niezależnie od tego czy wybieramy się na całodzienną wycieczkę po zróżnicowanej trasie, czy zamierzamy wykonać tylko kilka szybkich zjazdów po singletrackach.