top

Jeden z największych sklepów outdoor w Europie

About us background
NASZE WARTOŚCI
PASJA

Marka 8a wyrosła z pasji do wspinaczki i z czasem poszerzała swój asortyment o kolejne aktywności. Wśród naszych pracowników znajdziesz wiele osób, które nie wyobrażają sobie lepszego sposobu na spędzenie dnia wolnego, niż spakowanie plecaka i wyruszenie w góry. W żadnym innym miejscu nie czujemy się bowiem równie wolni i spełnieni.

To właśnie pasja łączy nas najmocniej z naszymi klientami. Dzięki niej możemy uśmiechnąć się do siebie na szlaku, gdy nasze ścieżki się przecinają. A przetną się pewnie jeszcze nie raz.

PRODUKT

W naszej ofercie znajduje się już ponad trzysta marek, ale nigdy nie byliśmy i nie będziemy zafiksowani na to, by szybko mieć ich 500 czy 1000. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy jakość. Za selekcję produktów, które już oferujemy, a także za dołączanie nowych producentów do oferty, odpowiada dział złożony z prawdziwych outdoorowych specjalistów.

Regularnie sprawdzamy nowe marki, by mieć coś dla zdobywców ośmiotysięczników, jak i weekendowych turystów. Ale włączamy je do oferty dopiero wtedy, gdy możemy odpowiedzieć „tak” na pytanie: „czy sami chcielibyśmy tego używać?”.

PLANETA

Czerpiemy pełnymi garściami z wszystkich możliwości i całego piękna, jakie daje nam Ziemia. Dlatego czujemy się zobowiązani, by równie wiele jej oddać. Już od dłuższego czasu nasze przesyłki otrzymasz w ekologicznych kartonowych paczkach, które można wykorzystać ponownie. Zaklejamy je papierową taśmą, a towary do naszych sklepów rozwozimy samochodem elektrycznym.

Panattoni Park, gdzie znajduje się nasza siedziba, posiada certyfikat BREEAM Excellent, zaświadczający między innymi o przyjazności środowisku. Przykładamy dużą wagę do tego, by w ofercie było jak najwięcej propozycji od marek wyznających wartości podobne do naszych.

HARMONIA

Kiedy jesteśmy w pracy, skupiamy się na niej w stu procentach. Dzięki temu zamówione produkty docierają do Twoich drzwi w okamgnieniu. W sklepach stacjonarnych możesz liczyć na profesjonalną obsługę, a na naszej stronie internetowej bez problemu odnajdziesz interesujące Cię przedmioty.

Pielęgnujemy przy tym również odpowiedni balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Doskonale rozumiemy bowiem, jak ważny dla zdrowia ciała, ale i duszy jest właściwy odpoczynek. Dlatego dbamy o to, by w czasie wolnym móc odpowiednio nabrać sił – najlepiej w bliskim kontakcie z naturą.

CELE

Mamy wielkie marzenia, jasne. Chcemy w świecie outdooru zdobywać coraz to nowe szczyty – w końcu jesteśmy sklepem z górskim rodowodem. Przeszliśmy drogę od sklepiku w kamienicy do pozycji lidera Europy Środkowo-Wschodniej. Od firmy zatrudniającej garstkę pracowników aż po markę znaną w coraz większej liczbie krajów Starego Kontynentu.

Ale równocześnie w naszym DNA mamy zapisane, by wszystko, co robimy, robić z poszanowaniem dla drugiego człowieka i otaczającego nas świata. Pozostajemy wierni filozofii, która cechowała nas od pierwszego dnia. Klient zawsze był, jest i będzie dla nas na pierwszym miejscu.

WSPARCIE

Nasza siedziba mieści się mniej niż pół godziny samochodem od miejsca, gdzie na świat przyszedł jeden z najwybitniejszych alpinistów w historii – Jerzy Kukuczka. Człowiek, który jako drugi w historii zdobył koronę Himalajów i którego rywalizacją z Reinholdem Messnerem żył cały świat. Dlatego nie boimy się najśmielszych marzeń.

Zamiast na najodważniejsze górskie plany patrzeć z niedowierzaniem, od razu bierzemy się do roboty, by pomóc je realizować. Nasze produkty były już „uczestnikami” wielu niezwykle ambitnych wypraw. Na najwyższe szczyty wszystkich kontynentów i w najodleglejsze miejsca kuli ziemskiej.

Nasze liczby Nasze liczby wersja mobilna