top

Kubki termiczne

Kubki termiczne przydają się zarówno na górskim trekkingu, rodzinnym kempingu i w mieście. W 8a.pl znajdziesz kubki renomowanych producentów, takich jak Esbit, Primus, Robens lub Outwell.
35
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 35

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 35

na stronę

Kubki termiczne to doskonała izolacja

Podobnie jak w termosach i tutaj wykorzystuje się podwójną konstrukcję ścianek. Tę technologię znajdziesz głównie u tak cenionego producenta, jak Esbit. Jego kubki termiczne charakteryzują się wysokim współczynnikiem izolacyjności i są w stanie utrzymywać temperaturę płynów przez naprawdę długi czas. Dotyczy to zarówno napojów gorących, jak i zimnych, więc w zimne dni ciepła herbata, a upalnym latem orzeźwiająca woda. Kubki innych marek również wykorzystują podwójne ścianki, a w niektórych modelach warstwę izolacyjnego tworzywa. To jaki rodzaj konstrukcji wybierzesz dla siebie, zależy od Twoich potrzeb i warunków, w których kubek się znajdzie.

Wytrzymałość kubków termicznych

Ze względu na to, że ten typ konstrukcji musi sprostać użytkowaniu turystycznemu i miejskiemu, jest on odpowiednio trwały. Producenci wykorzystują zazwyczaj stal nierdzewną, aluminium lub wytrzymałe tworzywa. Oznacza to, że kubki termiczne takich marek jak Esbit, Primus, Robens lub Outwell zniosą trudy górskiego wędrowania, codziennej miejskiej aktywności lub spływów kajakowych. W przypadku stali i aluminium możesz liczyć na ochronę przed procesem korozji. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, gdyż pozwala cieszyć się funkcjonalnością kubka przez kolejne sezony.

Kubek termiczny to wysoka wszechstronność

Można wyróżnić dwa typy konstrukcji kubków termicznych. Te stricte turystyczne przypominają klasyczne kubki, a po ich otwarciu masz bezpośredni dostęp do napoju. Modele o miejskim charakterze posiadają korki z ustnikami. Dzięki temu temperatura napoju nie będzie „uciekać". Kubki termiczne turystyczne nie są wykorzystywane tak samo, jak miejskie, gdyż herbatę lub kawę pijesz od razu po zaparzeniu. Jednak oba rodzaje konstrukcji okażą się tak samo funkcjonalne podczas różnych aktywności. Warto je zabrać na trekkingi, spływy kajakowe lub wyprawy rowerowe. Kubki sprawdzą się także na kempingach, gdy chcesz mieć zawsze pod ręką rozgrzewającą kawę lub herbatę. Miejskie konstrukcje doskonale spiszą się podczas dojazdów do pracy samochodem lub autobusem, a także na uczelni, gdzie kawa z automatu pozostawia wiele do życzenia.

W ręce, w samochodowym uchwycie czy w kieszeni plecaka – kubek termiczny zmieści się wszędzie

Profil niektórych kubków termicznych pasuje do uchwytów samochodowych, co dotyczy głównie modeli miejskich. Turystyczne konstrukcje za to bez problemu wejdą do elastycznych kieszeni bocznych plecaków, więc wygodnie je przeniesiesz. Poza tym kubki charakteryzują się pewnym chwytem, co pozwoli je stabilnie trzymać w trakcie poruszania się miejską ścieżką lub przy biwakowym ognisku. Producenci stosują również specjalne podkładki pod kubki termiczne typu „anti slip". Sprawia to, że po odstawieniu swojego modelu ryzyko jego przewrócenia się lub ześlizgnięcia zostaje mocno ograniczone. Niezwykle ważnym elementem większości kubków termicznych jest system ich zamykania. To on zabezpiecza przed przypadkowym rozlaniem zawartości w samochodzie czy na biurku. W zależności od modelu stosowane są zarówno przykrywki z niewielkim otworem, proste zamknięcia, jak i nieco bardziej zaawansowane przyciski.

Kubki termiczne a zdrowie

Marki produkujące kubki termiczne doskonale wiedzą, że muszą one spełniać standardy zdrowotne. Dlatego do ich wykonania wykorzystuje się materiały niezawierające związków BPA oraz ftalanów. Dzięki temu do Twojego organizmu nie przedostaną się szkodliwe chemikalia, co czyni korzystanie z kubka termicznego odpowiednio bezpiecznym.

Kubki termiczne - popularne marki:

Kubki termiczne Esbit Kubki termiczne MSR Kubki termiczne Outwell Kubki termiczne Primus Kubki termiczne Robens
Kubki termiczne Salewa

Poza kubkami termicznymi polecamy również:

Plecaki miejskie Plecaki turystyczne Torby miejskie Kije trekkingowe Czołówki