top

Bluzy polarowe damskie

Bluzy polarowe damskie to podstawa w garderobie każdej aktywnej turystki, która ceni sobie najwyższy komfort termiczny. Zabezpieczysz się przed groźnym wychłodzeniem i zadbasz o właściwą oddychalność.
Zobacz jako Siatka Lista

233 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

233 Produkty

na stronę
Wyczyść

Bluzy polarowe damskie to wszechstronny wybór do turystyki

Polary w świecie outdooru zagościły w okolicy lat 90. i wszystko wskazuje na to, że pozostaną z nami jeszcze przez kolejne dekady. Wynika to z ich wszechstronności, więc włączając je do swojej garderoby, zabierzesz je na każdy trekking. Bluzy polarowe damskie tak samo dobrze spisują się podczas wędrówki z plecakiem, kiedy jest chłodniej, w dni spędzane w schronisku lub na wypadzie narciarskim. Niektóre modele wykorzystasz także na co dzień w mieście, ciesząc się z komfortu, który te konstrukcje zapewniają. Bluzy polarowe damskie rozpinane charakteryzują się minimalizmem i lekkością. Nie znajdziesz w nich zbyt wielu kieszeni, a całość nie będzie ciążyć jako pośrednia warstwa górskiego stroju. Ze względu na właściwości modeli dostępnych w 8a.pl założysz je pod kurtkę przeciwdeszczową, kiedy jest zimniej i istotne jest dogrzanie organizmu.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór modeli o różnych gramaturach. Od super lekkich konstrukcji, po ciężkie i wyjątkowo ciepłe tkaniny, które z powodzeniem zastąpią ci kurtkę. W ofercie czołowych producentów znajdziecie produkty wkładane przez głowę, oraz niezwykle praktyczny bluzy polarowe damskie rozpinane, które ubierzecie i ściągniecie dosłownie w ciągu kilku chwil.

Bluzy damskie z polaru oferują wysoką oddychalność

Te konstrukcje są tworzone głównie z poliestru, który doskonale spisuje się podczas turystycznego wysiłku. Jego przydatną cechą jest zdolność do częściowego zachowania naturalnej oddychalności skóry. Oznacza to, że bluzy polarowe w wysokim stopniu odprowadzają nadmiar wilgoci, co ułatwi utrzymanie komfortowego suchego klimatu. Dzięki temu ograniczone zostanie także ryzyko przegrzania organizmu, co niewątpliwie podniesie efektywność wędrówki. Sprawia to także, że bluzy polarowe są pełnoprawną pośrednią warstwą turystycznego stroju. Będzie ona wtedy przechwytywać wilgoć z bielizny i transportować ją do kurtki przeciwdeszczowej. Stamtąd jej nadmiar swobodnie odparuje, co doskonale spisuje się na każdym szlaku.

Syntetyczne tkaniny, z których powstają bluzy polarowe damskie, posiadają również niezwykle istotne właściwości szybkoschnące. Dzięki nim wilgotny materiał szybko schnie, co pozwala po pierwsze zachować komfort, a po drugie ułatwia utrzymanie odzieży w higienicznym stanie podczas wyjątkowo długich trekkingów. Dodatki włókien elastycznych sprawiają, że bluzy są delikatnie rozciągliwe i nie krępują naszych ruchów podczas aktywności w terenie.

Damska bluza polarowa to komfortowa izolacja

Kiedy wybierasz się na szlak w zimne dni, to istotna jest ochrona przed wychłodzeniem. Bluzy polarowe damskie rozpinane doskonale sprawdzają się w tej roli, więc posiadając taką, zyskasz niezbędny komfort termiczny. Takie konstrukcje korzystają z materiałów własnych marek lub tak znanych technologii, jak Polartec® Microfleece. Columbia ma swoje rozwiązanie Omni-Heat Thermal Reflective. Odbija ono ciepło wytworzone przez organizm, co dopełnia komfortu termicznego modeli z kategorii bluzy polarowe. Izolacja w połączeniu z oddychalnością sprawia, że w trakcie wędrówki zachowasz zrównoważoną gospodarkę cieplną ciała. Pozytywnie wpływa to na ochronę zarówno przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem.

Podczas górskiego wędrowania istotna jest maksymalna swoboda ruchów. Bluzy polarowe damskie zapewniają ją dzięki specjalnie opracowanym krojom. Posiadają one takie przeszycia, które sprawią, że materiał nie będzie stawiał oporu. Dzięki temu możesz wygodnie poruszać się szlakiem, operować kijkami trekkingowymi, czy sięgać do plecaka. Warto dodać, że bluzy polarowe są bardzo przyjemne w dotyku. Jest to cenna informacja dla pań, których skóra jest delikatna. Sprawia to, że ryzyko jej podrażnienia jest niskie, co zwiększa komfort marszu.

Sprawdź ofertę internetowego sklepu górskiego 8a.pl

W ofercie sklepu internetowego 8a.pl znajdziecie szeroki wybór bluz polarowych dla pań najlepszych producentów na rynku. Portfolio marek składające się z takich potentatów jak Arcteryx, Black Diamond, Columbia, The North Face, czy Patagonia sprawi, że z łatwością znajdziecie idealny model dla siebie. W ofercie naszego sklepu znajdziecie modele wkładane przez głowę, z krótkim zamkiem 1/2 oraz bluzy polarowe damskie rozpinane. Te ostatnie doskonale sprawdzą się nie tylko, jako warstwa pośrednia, ale również funkcjonalne okrycie wierzchnie na chłodne i suche dni. Jeśli szukacie czegoś dla panów, warto zerknąć na modele z kategorii męskich bluz polarowych.