top

Bielizna biegowa

Bielizna biegowa jest podstawą kompletowania zestawu odzieży przeznaczonej do uprawiania joggingu czy trenowania do maratonu. Osoby początkujące i wyczynowi sportowcy powinni zadbać o bazę warstwowego ubioru.
Zobacz jako Siatka Lista

39 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

39 Produkty

na stronę
Wyczyść

Bielizna biegowa dla kobiet i mężczyzn

Wysiłek, który wkładany jest w energiczne pokonywanie kolejnych kilometrów biegowych tras nie musi wiązać się z odczuwaniem dyskomfortu. Zarówno wśród męskiej, jak i kobiecej części biegaczy bielizna biegowa cieszy się coraz większą popularnością. Jest ona bowiem projektowana w taki sposób, żeby nie ograniczać ruchów i odpowiednio dopasowywać się do ciała użytkownika i jego oczekiwań. Podejmowanie wszystkich aktywnych działań bez uczucia uwierania czy ucisku będzie znacznie bardziej komfortowe i z pewnością przełoży się na osiągane wyniki. Zwiększenie rozciągliwości pozwalają osiągnąć specjalne konstrukcje materiału czy domieszki stretchowe.

Czym wyróżnia się bielizna biegowa?

Zanim podejmie się decyzje o zakupie warto prześledzić, jakie cechy ma bielizna biegowa. To, na co w pierwszej kolejności zwraca się uwagę podczas selekcjonowania ubioru, to materiał odzieży. Oczywiste jest, że ta przeznaczona do noszenia w trakcie aktywnego spędzania czasu powinna cechować się szczególnymi właściwościami. Dlatego też tkaniny sportowych ubrań wykorzystują rozmaite technologie i innowacyjne rozwiązania. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do warstw bazowych. Bielizna biegowa musi dobrze dopasowywać się do ciała i nie powodować dyskomfortu, ale ponadto wspierać regulacje termiczną organizmu. Producenci sięgają więc na przykład po wełnę merino czy włókna poliamidowe, które specjalnej konstrukcji zawdzięczają zdolność do odparowywania większej ilości potu. Ciekawą innowacją jest długotrwała powłoka antybakteryjna, którą uzyskuje się przez technikę nanoszenia jonów srebra na materiał.

Bielizna biegowa na różne części roku

Dla prawdziwych biegaczy sezon trwa właściwie cały rok. Bielizna biegowa produkowana jest w takich wariantach, żeby wspierać tych sportowców w warunkach, w których panują temperatury niskie i wysokie. W czasie chłodnych dni, kiedy trenuje się z dużą intensywnością, łatwo bowiem o przegrzanie. Żeby zachować optymalny klimat wokół skóry, powinno się więc sięgnąć po bluzki i getry z materiałów lekkich i zapewniających oddychalność. Takich, które jednocześnie zminimalizują ryzyko wychłodzenia. Technologia mapowania ciała wspomaga uzyskanie takiego rezultatu. Polega ona na precyzyjnym rozmieszczeniu określonych typów materiałów w kluczowych miejscach, zgodnie z potrzebami organizmu. Partie bardziej narażone na wychłodzenie otula więc tkanina cieplejsza, a w pozostałych pojawiają się włókna lekkie i zapewniające większą oddychalność.

Bielizna biegowa jako element w warstwowym systemie ubioru

Miłośnicy dynamicznego przemierzania dystansów o różnym stopniu zaawansowania coraz chętniej decydują się, by warstwę bazową stanowiła bielizna biegowa. Projektanci różnych marek dbają o to, żeby propozycje brandów miały konstrukcje, które z łatwością będą współpracowały z innymi warstwami odzieży. Dlatego też posługują się materiałami elastycznymi i wykorzystują fasony przylegające do sylwetki. Często uzyskaniu takiego efektu służy również minimalizacja objętości szwów bądź zupełna rezygnacja z nich. Dzięki temu po założeniu dodatkowych części odzieży bielizna biegowa nie zwija się, nie powoduje ucisku i dyskomfortu.

Funkcjonalna bielizna biegowa najwyższej jakości

Jak odzież sportowa, sprzęt czy akcesoria, tak i bielizna biegowa występuje w różnych wariantach. W szerokim asortymencie sklepu 8a.pl nie trudno znaleźć modele doskonale odpowiadające wymaganiom, a przy tym również wykonane z wysokiej jakości materiałów. Uzupełnienie technicznych tkanin wygodnym fasonem i skrupulatne wykonanie według najwyższych standardów będą gwarancją, że dokonany wybór nie spowoduje rozczarowania. W tym zakresie sygnałami dla klienta są informacje o sposobie pozyskiwania i źródłach materiałów, certyfikaty ekologiczności i jakości. Pozwala to na łatwiejsze wychwycenie różnic pozornie identycznych alternatyw i daje wgląd w istotne aspekty, które nie są widoczne gołym okiem. Jeśli dbasz o środowisko i liczą się dla Ciebie działania proekologiczne, dzięki tym danym wybierzesz produkt marki, która w życie wdraża te same idee co Ty.