top

Gogle rowerowe

Gogle rowerowe to niezbędny element wyposażenia na najtrudniejszych i najszybszych zjazdach w terenie. W ofercie gogle do kasku enduro, downhill czy freeride – na trasy downhillowe i na single tracki. Sprawdź gogle na rower topowych producentów!
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

 1. -39%
  Gogle rowerowe 100% Accuri 2 - mission/clear lens
  Gogle rowerowe 100% Accuri 2 - mission/clear lens
  w tym VAT 174,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 179,99 zł -2%
  Rekomendowana cena producenta 289,99 zł -39%
 2. -39%
  Gogle rowerowe 100% Armega - esterel/clear lens
  Gogle rowerowe 100% Armega - esterel/clear lens
  w tym VAT 349,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 359,99 zł -2%
  Rekomendowana cena producenta 579,99 zł -39%
 3. -39%
  Gogle rowerowe 100% Accuri 2 - unity/clear lens
  Gogle rowerowe 100% Accuri 2 - unity/clear lens
  w tym VAT 174,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 179,99 zł -2%
  Rekomendowana cena producenta 289,99 zł -39%
 4. -40%
  Gogle rowerowe 100% Accuri 2 - blue/mirror blue lens
  Gogle rowerowe 100% Accuri 2 - blue/mirror blue lens
  w tym VAT 209,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 219,99 zł -4%
  Rekomendowana cena producenta 354,99 zł -40%
 5. -41%
  Gogle rowerowe 100% Strata 2 - blue/clear lens
  Gogle rowerowe 100% Strata 2 - blue/clear lens
  w tym VAT 114,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 119,99 zł -4%
  Rekomendowana cena producenta 194,99 zł -41%
 6. -30%
  Gogle rowerowe Uvex Athletic - black matt/SL clear
  Gogle rowerowe Uvex Athletic - black matt/SL clear
  w tym VAT 209,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 219,99 zł -4%
  Rekomendowana cena producenta 299,99 zł -30%
 7. -32%
  Gogle rowerowe Julbo Session MTB - SP0 - red
  Gogle rowerowe Julbo Session MTB - SP0 - red
  w tym VAT 154,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 159,99 zł -3%
  Rekomendowana cena producenta 229,99 zł -32%
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

Wyczyść

Gogle rowerowe – dla kogo?

Gogle na rower świetnie sprawdzają się podczas ekstremalnej jazdy w górach. To niezbędny dodatek dla każdego miłośnika downhillu, ale coraz częściej sięgają po nie także miłośnicy rowerów enduro czy freeridu. Gogle rowerowe jeszcze lepiej niż klasyczne okulary, ochronią oczy w czasie szybkich zjazdów. Gogle całkowicie zabezpieczają przed silnym pędem powietrza, dzięki czemu oczy nie łzawią nawet przy wysokich prędkościach. Poza tym doskonale chronią przed błotem, kurzem i drobnymi kamyczkami, które stanowią dla oczu prawdziwe zagrożenie. Markowe gogle rowerowe zapewniają też doskonałe właściwości optyczne. Większość modeli jest wyposażanych w przezroczyste soczewki, które gwarantują największą wszechstronność w każdych warunkach. Z kolei gogle przygotowane na gorszą pogodę wyostrzą kontrast i pozwolą zauważyć jeszcze więcej szczegółów na trasie zjazdu. Gogle rowerowe są najczęściej wybierane do kasków ze szczęką, doskonale uzupełniając ochronę twarzy zarówno w czasie zjazdu, jak i przy ewentualnym upadku.

Kiedy okulary, a kiedy gogle rowerowe?

Okulary dla rowerzystów świetnie spisują się podczas jazdy w zróżnicowanym terenie. Jeśli nasza trasa to mieszanka dłuższych podjazdów i krótkich zjazdów, to okulary zapewnią największy komfort użytkowania. Lekka konstrukcja oraz to, że nie przylegają do twarzy zagwarantuje odpowiednią wentylację w cieplejsze dni. Jeśli natomiast zamierzamy cały dzień bawić się na trasach downhillowych czy trudniejszych single trackach, gogle rowerowe mogą okazać się znacznie lepszym wyborem. Zapewniają bowiem kompleksową ochroną oczu w każdych warunkach. Co ważne, trzymają się na kasku rowerowym znacznie lepiej, niż nawet najlepsze okulary, co często ma kluczowe znacznie na hopkach czy podczas wykonywania trików.

Jakie gogle na rower- na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze wybierając gogle rowerowe musimy zdecydować się na kolor szkieł. Jeśli potrzebujemy wszechstronnego modelu najlepiej wybrać gogle z zupełnie przezroczystymi szybkami. Takie modele sprawdza się zarówno w dzień, jak i na przykład po zmroku. Jeśli natomiast planujemy zakup modelu na gorszą pogodę (duże zachmurzenie czy mgła), wtedy lepszym wyborem będą gogle z żółtymi lub pomarańczowymi szybkami. Te kolory najczęściej wyostrzają kontrast, dzięki czemu nawet w szary dzień świetnie rozróżnimy wszystkie szczegóły na trasie. Jeśli natomiast poszukujemy modelu na bezchmurny dzień, to najlepsze będą gogle z lekko przyciemnionymi szkłami.

Po drugie warto sprawdzić, czy wybrane przez nas gogle rowerowe posiadają wzmocnione szybki. Czołowi producenci stosują do ich produkcji specjalne materiały, które gwarantują większą wytrzymałość na zarysowania czy pęknięcia. To bardzo istotne w czasie jazdy w terenie, kiedy gogle na rower niejednokrotnie osłonią nas przed gałęzią czy kamieniami spod kół innych rowerzystów.

Po trzecie warto zwrócić uwagę na poziom zabezpieczeń przed parowaniem. Kluczowe są tutaj dwa czynniki. Konstrukcja gogli do kasku rowerowego musi posiadać liczne otwory, które pozwolą na szybką wymianę powietrza. Dobrze zaprojektowane ramki z dużymi wywietrznikami szybko uporają się z wilgocią. Poza tym szybki powinny być wykończone od środka specjalną warstwą przeciw parowaniu. Połączenie tych dwóch cech sprawi, że nawet na bardzo wymagających zjazdach gogle rowerowe będą wolne od pary.

Po czwarte jednym z kluczowych parametrów gogli jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jego poziom wzrasta wraz z wysokością, więcej jesteśmy na nie szczególnie narażeni w górach. Na szczęście wybierając gogle na rower znanych marek możemy być pewni, że oferują one wysoki stopień ochrony, skutecznie zabezpieczając oczy.

Markowe gogle do kasku rowerowego kupisz online w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie zapewniamy modele przygotowane specjalnie dla miłośników rowerów downhill, enduro i freeride. Gogle na rower topowych marek posiadają wszystkie cechy pozwalające na ich komfortowe użytkowanie. Znany producent to gwarancja tego, że gogle będą dobrze chronione przed zaparowaniem, zapewnią optymalną optykę, bez nadmiernych zniekształceń, czy też pozwolą na łatwą wymianę szybek w razie ich porysowania czy innego uszkodzenia. Sprawdź dostępne modele i wybierz najlepsze dla Ciebie gogle rowerowe!