top

Karabińczyki

Karabińczyki to niewielkie gadżety, które pozwalające na przytroczenie elementów ekwipunku do plecaka czy szlufek spodni. Są wykonane z wytrzymałych stopów oraz posiadają łatwe w obsłudze zamki.
Zobacz jako Siatka Lista

53 Produkty

na stronę
 1. -10%
  Karabinek Nite Ize S-Binner 4
  Karabinek Nite Ize S-Binner 4
  19,79 zł 21,99 zł
 2. -13%
  Trok Nite Ize Knotbone Flat Bungee 5
 3. -10%
  Niezbędnik Nite Ize DoohicKey Tool
Zobacz jako Siatka Lista

53 Produkty

na stronę
Wyczyść

Karabińczyki to funkcjonalny gadżet

Te turystyczne gadżety zaprojektowane zostały, abyś mógł wygodnie przytroczyć zabierane trekkingowe czy biwakowe akcesoria do swojego. Posiadają rożne rozmiary, tak abyś mógł wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Te mniejsze pozwalają przypiąć klucze do szlufki spodni, a większe złączyć ze sobą kilka karabinków czy przymocować flask do szpejarki plecaka. Karabińczyki sprawiają, że możesz wygodnie zabrać ze sobą większą ilość bagażu i równomiernie go rozlokować. Sprzyja także organizacji zabieranych rzeczy. Dzięki temu łatwiej odnajdziesz potrzebny scyzoryk czy kompas.

Konstrukcja karabińczyków

Tego typu modele w dużej mierze wykorzystują stal nierdzewną. Stop ten to bowiem liczne zalety. Przede wszystkim jest wytrzymały, tak aby doskonale sprawdzać się w outdoorowych warunkach oraz dobrze znosić obciążenie. Karabińczyki z niego wykonane są bardziej odporne na uszkodzenia podczas aktywnego wykorzystywania. Co więcej, stal dobrze sprawdza się w różnorodnych warunkach atmosferycznych oraz jest odporna na korozję. Jest to ważna cecha z racji przeznaczenia karabińczyków, które często wykorzystuje się w wilgotnym otoczeniu. Stop ten jest także lekki, dzięki czemu te akcesoria trekkingowe nie będą dużym obciążeniem plecaka. Wszystkie wymienione właściwości sprawiają, że karabińczyki są funkcjonalnym gadżetem w trakcie górskich wędrówek, wspinaczki czy spędzania czasu pod namiotem.

Karabińczyki to wygoda użytkowania

Te akcesoria trekkingowe są także praktycznie skonstruowane oraz komfortowe w użytkowaniu. Te, które posiadają większe rozmiary, wygodnie układają się w dłoni, ułatwiając wpinanie i wypinanie elementów ekwipunku. Ponadto większość modeli może być wykorzystywanych cały rok ponieważ ich konstrukcja nie zamarza. Całość posiada zazwyczaj druciane zamki, które dobrze radzą sobie w minusowych temperaturach. Karabińczyki mogą więc być użytkowane zarówno podczas odkrywania szlaków, kiedy towarzyszy Ci pogodna aura, jak i kiedy panują zimowe warunki. Niezawodna konstrukcja modeli cały czas pozostanie funkcjonalna. Ponadto agrafkowe zamki z łatwością można obsłużyć jedną ręką, a także w rękawiczkach. Nie musisz więc narażać dłoni na wychłodzenie, kiedy wypinasz potrzebny akurat kompas. Producenci często w tego typu akcesoriach turystycznych stosują również specjalne zabezpieczenie chroniące przed samoistnym otwarciem się modelu. W ten sposób masz pewność, że przypięte klucze czy scyzoryk niepoostrzenie nie wypadną.