top

Foteliki rowerowe dla dziecka

Foteliki rowerowe dla dziecka to najlepszy sposób, żaby zabrać swoje najmłodsze pociechy na dłuższa wycieczkę. Zapewniają wysoki komfort jazdy i bezpieczeństwo zarówno dzieciom, jaki i ch rodzicom. W naszej ofercie znajdziesz wygodny i bezpieczny fotelik na rower dla dziecka, który zamocujesz na ramie czy bagażniku.
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

 1. -17%
  Nowy
  Fotelik rowerowy Thule Ride Along Lite 2 - zen lime
  Fotelik rowerowy Thule Ride Along Lite 2 - zen lime
  w tym VAT 471,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 474,99 zł
  Rekomendowana cena producenta 569,99 zł (-17%)
 2. -15%
  Nowy
  Fotelik rowerowy Thule Ride Along Lite 2 - dark gray
  Fotelik rowerowy Thule Ride Along Lite 2 - dark gray
  w tym VAT 479,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 499,99 zł (-4%)
  Rekomendowana cena producenta 569,99 zł (-15%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

Wyczyść

Foteliki rowerowe dla dzieci to wygoda w czasie pierwszych wycieczek

Fotelik dla dziecka to doskonały wybór, jeśli chcemy w dzieciach zaszczepić miłość do podróżowania na dwóch kółkach. Dzięki niemu już od najmłodszych lat dziecko może nam towarzyszyć w czasie rowerowych wycieczek na łono przyrody. Wygodny i łatwy w obsłudze fotelik rowerowy sprawi, że wyjazdy z najmłodszą pociechą będą komfortowe i przyniosą jeszcze więcej radości z pokonanych wspólnie kilometrów. Zróżnicowane modele pozwolą dobrać idealne rozwiązanie dla wszystkich rodziców. Dla najmłodszych pociech bardzo częstym wyborem jest przedni fotelik rowerowy na ramę lub kierownicę. Dzięki niemy maluch będzie zawsze pod okiem, a dodatkowo będzie miał zapewnione świetne widoki przez cały czas jazdy. Dla większych dzieci częściej wybierane są foteliki rowerowe na bagażnik lub mocowane do ramy za pomocą specjalnych uchwytów. Miejsce mocowanie to jednak tylko jedna z podstawowych cech rowerowych fotelików dziecięcych.

Jak dobrać odpowiedni fotelik na rower dla dziecka?

Najważniejszą rzeczą w przypadku wyposażenia dla dziecka jest bezpieczeństwo. Dlatego na początku powinniśmy sprawdzić to, czy dany model spełnia standardy europejskiej normy EN 14344. To kwestia bezpieczeństwa. Taki certyfikat oznacza, że fotelik został przetestowany pod względem wytrzymałości do podanej na produkcie wagi. Poza tym musi on spełniać szereg rozwiązań konstrukcyjnych, które sprawią, że dziecko będzie w nim bezpieczne. Wiele produktów posiada również niemiecki certyfikat jakości TUV/GS, który poświadcza jego wytrzymałość. Foteliki na rower dla dzieci najczęściej produkowane są w dwóch wersjach. Większość producentów oferuje foteliki rowerowe do 15 kg lub do 22 kg. Warto przy tym wiedzieć, że istotna jest ni tylko waga, ale również wiek i wzrost dziecka, Zbyt duży fotelik dobrany dla malucha może uniemożliwić odpowiednie zapięcie dziecka, czy też nie dawać odpowiedniego podparcia nóżkom. Poza tym konstrukcja musi chronić dziecko przed włożeniem rąk czy nóg w szprychy koła czy inne ruchome elementy roweru. Drugim ważnym elementem jest sposób mocowania fotelika do roweru. Jest to szczególnie istotne w przypadku fotelików dziecięcych mocowanych do ramy. Bardzo duże różnice w konstrukcjach ram mogą wpłynąć na możliwość zamocowania konkretnego fotelika od danego modelu roweru.

Jakie elementy powinien posiadać dobry dziecięcy fotelik rowerowy?

Wybierając produkty znanych marek możemy mieć pewność, ze zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Takie model z pewnością posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Są wyposażone w pasy, które skutecznie zabezpieczą dziecko przed wypadnięciem z fotelika. Skuteczne systemy chronią też przed możliwością łatwego rozpięcia pasów przez dziecko. Wszystkie elementy są pozbawione ostrych krawędzi czy niebezpiecznych elementów. Regulacja wysokości podnóżków pozwoli idealnie dobrać ich wysokości od wzrostu dziecka. Dobrze wykonany fotelik do roweru posiada również odblaski zwiększające jego widoczność po zmroku.

Wszystkie wymienione powyżej elementy będą występowały w większości markowych konstrukcji. Warto więc zwrócić również uwagę na komfort obsługi poszczególnych elementów. Tutaj bowiem najbardziej widoczne są różnice pomiędzy podstawowymi modelami, a tymi z najwyższej półki. Wygodne zapinanie pasów docenimy kiedy będziemy chcieli szybko posadzić wiercące się dziecko w foteliku. Wtedy duże, szybko zamykające się klamry będą na wagę złota. Zastosowane systemy amortyzujące fotelik rowerowy będą z kolei nieocenione w czasie dłuższych wycieczek. Łagodne kołysanie sprawi, że maluchowi będzie w foteliku bardzo wygodnie i nie będzie protestował nawet na nieco dłuższych dystansach. Bardzo ważnym elementem każdego fotelika do roweru jest również sposób jego mocowania. Dobry fotelik posiada możliwość łatwego wypinania, dzięki czemu kiedy wyjeżdżamy na rower sami, możemy go szybko odpiąć, bez konieczność odkręcania specjalnego adaptera, który jest na stałe przymocowany do ramy rowerowej. Jeśli posiadamy dwa adaptery, taki system umożliwia sprawne przekładania fotelika z jednego roweru do drugiego, dzięki czemu rodzice mogą się zmieniać w wożeniu dziecka nawet w trakcie wycieczki.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Zaraz po zakupie fotelika warto założyć go do roweru i przetestować wsadzanie i wyciąganie z niego dziecka, aby podczas wycieczek cieszyć się już samą jazdą, a nie „rozpracowywać” system zapinania pasów czy regulacji wysokości podnóżków. Próbne założenie fotelika pozwoli również ocenić, czy dziecko ma wystarczającą ilość przestrzeni. Nie należy również zapominać, że fotelik na rower to nie jedyny sprzęt, w jaki musimy się wyposażyć. Powinniśmy również posiadać kask dla dziecka, który ochroni głowę w razie upadku. Odpowiednio dobrany do wieku dziecka model to podstawa każdego wyjazdu. Warto pomyśleć również o dziecięcych okularach, które zabezpieczą oczy przed owadami czy pędem powietrza. Jest to szczególnie ważne, kiedy dziecko będzie siedziało przed nami w foteliku zamontowanym na ramie czy kierownicy. Dobrze dobrany fotelik dziecięcy do roweru odwdzięczy się jednak wysokim komfortem użytkowania oraz niezapomnianymi chwilami.