top

Rękawiczki do biegania

Rękawiczki do biegania będą idealnym uzupełnieniem biegowego stroju amatora i zapaleńca pokonywania tras w dynamicznym tempie. Sprawdź, jak wiele może zmienić tak niepozorny dodatek. Nowoczesne rękawiczki do biegania to nie tylko ochrona przed wychłodzeniem, ale często również możliwość obsługi ekranów dotykowych!
Zobacz jako Siatka Lista

25 Produkty

na stronę
  1. -32%
    Rękawice Kanfor Fit - black
    Rękawice Kanfor Fit - black
    47,59 zł 69,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

25 Produkty

na stronę
Wyczyść

Rękawiczki do biegania wyczynowego i amatorskiego

Częścią funkcjonalnego stroju na trening biegowego powinny być nie tylko wygodne buty, techniczna koszulka i spodnie, ale także rękawiczki do biegania. Ten dodatek będzie odpowiedni nie tylko dla zaawansowanych sprinterów, ale również osób dopiero zaczynających swoją przygodę z tym sportem. W chłodniejsze dni praktyczny model zapewni ciepło rąk, nie obniżając wygody. Projekty są przygotowywane tak, żeby fasony jak najlepiej dopasowywały się do dłoni i nie przyczyniały się do odczuwania dyskomfortu. Tkaniny, które wykorzystuje się do szycia są dobierane w celu gwarantowania oddychalności i wspomagania sprawnego odprowadzania wilgoci.

Rękawiczki do biegania w różnych warunkach

Bieganie jest sportem, do którego uprawiania nie jest niezbędny bogaty asortyment sprzętu. Jednak dodatkowe akcesoria takie jak czołówka, opaska czy rękawiczki dla biegacza potrafią znacznie zwiększyć komfort wykonywanych działań. Zwłaszcza w niskich temperaturach odpowiednia ochrona dłoni ma bardzo duże znaczenie. Ogrzanie rąk jest tak samo ważne jak ocieplenie głowy czy szyi. Wśród modeli różnych producentów użytkownik może wybrać wiele odmiennych propozycji. W zależności od warunków, w których biegacz decyduje się na trening i od indywidualnych preferencji, należy sugerować się innymi cechami. Rękawice do biegania przeznaczone do noszenia w niższych temperaturach mają wypełnienie, które perfekcyjnie radzi sobie z utrzymywaniem przy ciele optymalnej temperatury. Dodatkowo często stosuje się również materiał softshellowy, który pozwala zminimalizować ryzyko wychłodzenia na skutek podmuchów wiatru.

Nowoczesne konstrukcje z wykorzystaniem technologii

Rękawiczki do biegania mogą wykorzystywać doskonale znane fanom outdooru zaawansowane technologie. Jedną z nich jest wodoodporna membrana GORE-TEX®, która zapewnia rękawiczkom wodoodporność. Jej mikroporowata konstrukcja sprawia, że rękawiczki pozwalają nam na zachowanie maksymalnego komfortu termicznego. Wysoki poziom oddychalności pozwala ponadto na sprawne odprowadzanie potu powstałego na skórze podczas wysiłku. Wiele z modeli wykorzystuje również rozwiązania z grupy Infinium™. Rękawiczki do biegania wyposażone w tę technologię całkowicie blokują wiatr i pęd powietrza, chroniąc nasze dłonie podczas biegu przed wychłodzeniem.

Wygoda w rękawiczkach do biegania na każdym treningu

Oprócz tego, że rękawiczki do biegania w swojej konstrukcji posiadają rozwiązania odpowiedzialne za polepszanie parametrów ochronnych, mają również i takie, które wpływają na wygodę noszenia. Zazwyczaj projektanci skrupulatnie opracowują fason, by określone partie materiału nie utrudniały działań manualnych. Dlatego też łączone są tkaniny różnej grubości i różnego rodzaju. Wszystko to w konsekwencji ma zagwarantować użytkownikowi jak największą swobodę i precyzję ruchów. Dodatkową funkcjonalnością rękawiczek do biegania, która w XXI wieku nie może zostać pominięta, jest uwzględnianie na paliczkach wstawek umożliwiających obsługiwanie ekranów dotykowych. Skorzystanie z tabletu, telefonu czy jakiegokolwiek sprzętu wymagającego dotykowej obsługi nie stanowi zatem wyzwania. Jeśli chodzi o całość konstrukcji, dba się o to, żeby materiały były miękkie i nie powodowały dyskomfortu, czy powstawania otarć.

Optymalne dopasowanie rękawiczek do biegania

Tkaniny, z których szyje się rękawiczki do biegania, muszą być nie tylko miękkie i przyjemne w dotyku, ale również elastyczne. Bardzo istotną cechą modelu dedykowanego do noszenia w trakcie uprawiania tego konkretnego sportu jest bowiem łatwość dopasowania. Jest to możliwe za sprawą kilku rozwiązań. Jednym z nich jest stosowanie w materiale elastycznych domieszek. Konstrukcje rękawiczek do biegania typu 4-way stretch odpowiadają za naciąganie się tkaniny w czterech kierunkach. Na dłoniach użytkownika rękawice do biegania leżą więc idealnie i nie są przyczyną odczuwania dyskomfortu. Regulacja dopasowania opiera się na szybkich rozwiązaniach, żeby nie była kłopotliwa. Wielu producentów oferuje modele pozbawione pasków i klamer, ale posiadające elastyczne mankiety. Przy wybieraniu odpowiedniego fasonu warto też spojrzeć na długość mankietów. Te, które będą sięgać nieco wyżej, lepiej sprawdzą się jako ochrona przed przedostawaniem się zimna w okolice dłoni.

Sprawdź nowoczesne rozwiązania w sklepie online 8a.pl

Szeroki wybór odzieży dla biegaczy, akcesoriów, sprzętu i dodatków znajdziesz w sklepie internetowym 8a.pl. Wśród jego bogatego asortymentu swoje miejsce mają również rękawiczki dla biegaczy i biegaczek. Możesz sięgnąć po propozycje takich renomowanych marek jak na przykład: Black Diamond czy Salomon. Nie ma znaczenia czy trenujesz profesjonalnie, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem. Na pewno znajdziesz produkt, który idealnie zrealizuje Twoje oczekiwania.