top

Bukłaki na wodę

Bukłaki na wodę umożliwią przechowywanie większej ilości płynów podczas letniej podróży. Obecnie niemal wszystkie plecaki turystyczne, rowerowe i biegowe są dostosowane do tego typu rozwiązań.
Zobacz jako Siatka Lista

76 Produkty

Strona
na stronę
 1. -12%
  Bukłak Source WXP 2L - black
  Bukłak Source WXP 2L - black
  158,39 zł 179,99 zł
 2. -12%
  Bukłak Source WXP 3L - black
 3. -12%
  Bukłak Source WXP 3L - olive
 4. -13%
  Zestaw Source Convertube - coyote
  Zestaw Source Convertube - coyote
  139,19 zł 159,99 zł
 5. -12%
  Szczotka Source Tube Brush
  Szczotka Source Tube Brush
  70,39 zł 79,99 zł
 6. -12%
  Zawór Source QMT Valve - black
 7. -25%
  Bukłak Silva Hydration Reservoir 1L
 8. -25%
  Bukłak Deuter Streamer 3.0
  Bukłak Deuter Streamer 3.0
  164,99 zł 219,99 zł
 9. -10%
  Nowy
  Ustnik Source Helix Valve - black
 10. -25%
  Szczotka HydraPak Tube Brush
  Szczotka HydraPak Tube Brush
  35,24 zł 46,99 zł
 11. -25%
  Bukłak HydraPak Shape-Shift 2L - clear
Zobacz jako Siatka Lista

76 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Zalety bukłaków do plecaka w turystyce

Bukłaki na wodę do plecaków mają dwie zdecydowane przewagi nad tradycyjnymi butelkami i bidonami. Po pierwsze korzystanie z wody na szlaku jest znacznie łatwiejsze. Wystarczy włożyć rurkę do ust i cieszyć się napojem. Omija nas cały szereg czynności, takich jak wyciągnięcie butelki z ciężko dostępnych bocznych kieszeni, czy jej odkręcenie lub otwarcie w inny sposób. Po drugie bukłaki o większej pojemności mogą przenieść większy zapas wody niż butelki o tradycyjnych rozmiarach. To właśnie dlatego są często wybierane na najbardziej upalne dni, a także w dłuższe trasy. To idealny wybór zarówno na trekking, wycieczkę rowerową, czy nawet dystanse ultra w biegach górskich.

Perfekcyjny bukłak do plecaka – zarówno biegowego, jak i trekkingowego

Oferujemy bukłaki na wodę do każdego plecaka turystycznego. W sklepie 8a.pl dostępne są bukłaki 1l, 2l a nawet większe. Najmniejsze z nich są często wybierane przez biegaczy, którzy zwracają dużą uwagę na stabilność bagażu. Bukłak do plecaka posiada wmontowany ustnik oraz rurkę, dzięki której łatwo można ugasić pragnienie. Często posiadają również blokadę, która zapobiega łatwemu rozlewaniu się wody w trakcie transportu plecaka. Większość modeli posiada szeroki otwór umożliwiający sprawny dostęp od góry. Pozwala on na szybkie nalewanie wody, a także umożliwia dokładne czyszczenie wnętrza, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Stosowane przez producentów zamknięcia strunowe są gwarancją szczelności i łatwej obsługi. W okresie zimowym oraz letnim chętnie kupowane są takie akcesoria do bukłaków, jak termiczny pokrowiec na bukłak lub rurkę. Pomagają one w zachowaniu odpowiedniej temperatury wody. Dzięki temu w upał będzie ona chłodniejsza, a w zimie tak szybko nie zamarznie.