top

Okulary przeciwsłoneczne damskie

Okulary przeciwsłoneczne damskie stylizacje letnie i zimowe uzupełnią funkcjonalnością. Przed wyjazdem w plener, wyruszeniem na stok i postawieniem kroku na leśnym szlaku – sięgnij po praktyczną osłonę oczu.
253
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 253

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 253

na stronę

Okulary przeciwsłoneczne damskie - modny i ponadczasowy design

Nie ma znaczenia, czy jedziesz na biwak, czy organizujesz wspinaczkę albo chcesz odstresować się leniwie przemierzając górskie bezdroża. Okulary przeciwsłoneczne powinny znaleźć się w plecaku każdej miłośniczki trekkingu, globtroterki i fanki outdoorowych działań. Jeśli większość czasu spędzasz, relaksując się w naturalnym otoczeniu, możesz wybrać model o casualowym charakterze. Soczewki o niewielkiej przepuszczalności wprawione w stylowe oprawki będą w roli ochrony oczu sprawdzały się ponadprzeciętnie dobrze. Dodatkowym atutem takich propozycji jest ich wzornictwo. Mają kobiecy charakter i występują w dziesiątkach urzekających wzorów. Docenisz jak sprawnie poprawią komfort widzenia i jak świetnie urozmaicą Twój strój.

Techniczne zalety damskich i męskich okularów przeciwsłonecznych

Przejrzystość widzenia w każdej sytuacji jest niezbędna. Żeby rażące promienie słońca jej nie zaburzały projektanci wzbogacają okulary przeciwsłoneczne o liczne technologie optyczne. Oprócz tego, że proponowane modele są wygodne, wyróżniają się również bardzo dużą funkcjonalnością. Marki takie jak: Julbo, Cebe, Ryders chętnie posługują się powłokami poprawiającymi kontrastowość obserwowanych obrazów i ich jakość. O tym, cy dany wariant jest odpowiedni na pogodę słoneczną, czy na dni bardziej pochmurne decyduje stopień zaciemnienia soczewki. Te o większej przepuszczalności światła widzialnego sprawdzą się, kiedy intensywność światła nie będzie duża. Dla łatwiejszej adaptacji do zmiennych warunków jasności stosuje się dodatkowe ulepszenia optyczne. Powłoka fotochromowa to klucz do osiągnięcia takiego rezultatu. Żeby zniwelować niepożądane odblaski światła w szkłach pojawia się powłoka antyrefleksyjna. Filtr polaryzacyjny zniweluje z kolei wrażenie zlewania się obrazu i poprawi wyrazistość postrzeganych obiektów.

Sportowe okulary przeciwsłoneczne damskie

Korzyści optyczne uzyskiwane w modelach miejskich i turystycznych można czerpać również nosząc modele sportowe. Dodatkowymi atutami takich wariantów są modyfikacje konstrukcji. Okulary przeciwsłoneczne damskie wysiłki czyniące bardziej efektywnymi są projektowane w taki sposób, ale stabilniej układały się na twarzy. Dynamiczne ruchy nie są w stanie zaburzyć poziomu komfortu i nie wpływają negatywnie na ich ułożenie. Bieganie czy jazda na rowerze są więc znacznie przyjemniejsze. Efekt taki uzyskuje się przez wzbogacenie oprawek o tworzywowe wykończenia w kluczowych miejscach. Antypoślizgowe kompartmenty poprawiające stabilność są więc umieszczone w części przylegającej do nosa i tej, która opiera się na uszach. Sportowe modele mogą być też wyposażone w dodatkowe taśmy, co tym bardziej obniża ryzyko niewłaściwego ułożenia na twarzy.

Górskie okulary przeciwsłoneczne dla kobiet

Narciarskie gogle albo górskie okulary przeciwsłoneczne damskie zmagania z zimowymi warunkami zmienią w satysfakcjonujące przygody. Gogle wyposażone w specjalne soczewki z powłoką po wewnętrznej stronie redukują parowanie szkieł podczas wzmożonego wysiłku. Szkła utrzymują przejrzystość znacznie dłużej, a jeśli są pokryte lustrzaną powłoką, gwarantują większą ochronę oczu przed promieniowaniem UV. Redukcję odblasków i zdolność poprawiania komfortu widzenia w warunkach silnego nasłonecznienia oferują soczewki polaryzacyjne. Wszystkie te właściwości w zaśnieżonym, górskim otoczeniu są tym bardziej doceniane. Światło w takich warunkach jest jeszcze intensywniejsze. Może to znacznie obniżać jakość widoczności i w konsekwencji negatywnie wpływać na bezpieczeństwo. Elementem każdego narciarskiego ekwipunku powinny więc być gogle albo okulary narciarskie