top

Plecaki turystyczne 60-70 litrów

Plecaki turystyczne 60 i 70 litrów to damskie i męskie modele idealne na dłuższe wycieczki turystyczne i długodystansowe trekkingi. Dwukomorowe, super pojemne, wyposażone w systemy nośne dzięki którym największe ciężary nie uprzykrzą wędrówki. W naszej ofercie znajdują się plecaki trekkingowe 60 i 70 litrów czołowych marek outdoorowych i górskich. Z nimi bez problemu pokonasz najdłuższe szlaki!
Zobacz jako Siatka Lista

35 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

35 Produkty

na stronę
Wyczyść

Plecaki turystyczne 60-70l na długie trekkingi

Jeśli planujesz tygodniowy lub dwutygodniowy pobyt na szlaku to niezbędny będzie plecak o większej pojemności, który pomieści nie tylko odzież i jedzenie, ale również pozostały ekwipunek potrzebny podczas długich wypraw. Trzeba będzie spakować śpiwór, kuchenkę, matę samopompującą i wiele innych elementów wyposażenia. Plecaki 60l, 65l, 70l lub 75l to wtedy najrozsądniejszy wybór, który pozwoli odpowiednio rozłożyć bagaż. Duże modele są projektowane z myślą o długich wędrówkach, więc priorytetem jest w nich zapewnienie maksymalnego komfortu podczas przemierzania szlaków z cięższym niż zwykle bagażem.

Jaki cechy powinien posiadać dobry plecak turystyczny 60l lub 70l?

Podstawą w większych plecakach turystycznych jest odpowiednio zaprojektowany system nośny. Opracowanie wygodnego rozwiązania, które będzie dodatkowo sprawnie odprowadzało wilgoć z pleców jest bardzo czasochłonne i wymaga dużego doświadczenia. To właśnie dlatego najbardziej znane marki produkujące plecaki 60l czy 70l szczycą się swoimi systemami nośnymi i zastosowanymi w nich materiałami. Podstawą w większości z nich jest gruba pianka, która z jednej strony świetnie amortyzuje i zapobiega uciskom, a z drugiej pozwala na skuteczną wentylację. Bardzo ważna jest też możliwość dopasowania plecaka do sylwetki. Pomaga w tym między innymi regulacja wysokości wpięcia pasów ramiennych. Dzięki temu plecak trekkingowy 60l i 70l może być idealnie dopasowany do długości pleców.

Większość dużych plecaków oferuje możliwość zwiększenia pojemności. W jaki sposób? Modele te często posiadają tzw. komin. To część plecaka bezpośrednio pod klapą, która może być dodatkowo wypełniona bagażem. Jeśli jest go mniej, po prostu jest zwijana pod klapą. Takie rozwiązanie sprawia, że plecak 60l zmieni się w plecak 65l, a model o pojemności 70 litrów stanie się plecakiem 75l lub nawet więcej. Przez to plecak będzie zawsze idealnie spakowany, a w czasie wędrówki, kiedy ubywać będzie zapasów jedzenia, nie powstanie w nim pusta przestrzeń.

Niezwykle ważną cechą każdego plecaka jest rozmieszczenie kieszeni i przegród. To one zagwarantują możliwość odpowiedniego rozłożenia nawet najdrobniejszych elementów bagażu. Plecak trekkingowy 70l czy 60l powinien oferować minimum dwie główne komory oraz dodatkowe kieszenie zewnętrze – po bokach, w klapie, na przednim panelu czy w pasie biodrowym. Mają one za zadanie zapewnić szybki dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy na szlaku. Jeśli chcemy skorzystać z butelki z napojem, szybko coś przekąsić czy założyć bluzę, bo zrobiło się nieco chłodniej, to nie będziemy się przekopywać w poszukiwaniu tych rzeczy przez cały plecak. Powinny się one znaleźć w zewnętrznych kieszeniach, skąd wyciągniemy je w każdej chwili jednym ruchem ręki.

Wartym wymienienia jest jeszcze jeden element każdego dobrego plecaka trekkingowego o większej pojemności. Chodzi mianowicie o pokrowiec przeciwdeszczowy. Podczas wędrówki często będziemy musieli mierzyć się z niesprzyjającą pogodą i dłuższymi opadami. Plecak turystyczny 60l czy 70l z odpowiednio dopasowanym pokrowcem świetnie zabezpieczy nasz bagaż przed szybkim zamoknięciem. Jeśli decydujemy się na wybór plecaka jednej ze znanych marek outdoorowych, to możemy być pewni, że w został on wyposażony w większość wymienionych powyżej cech.

Plecaki 60l na tygodniowe wyprawy

Model o tej wielkości to świetny wybór na tygodniowe eskapady w nieznane. Modele takie są najczęściej wyposażone w dwie osobne komory, dzięki temu możemy oddzielić śpiwór od reszty ekwipunku. Łatwiej będzie też go wyciągnąć kiedy będziemy przygotowywali miejsce do spania. Plecaki 60l najczęściej posiadają sporą ilość troków, które w razie potrzeby umożliwiają zamocowanie dodatkowego ekwipunku na zewnątrz. Dzięki temu pod plecakiem lub do klapy przytroczymy lekką karimatę, a z boku zamocujemy namiot, który nie mieścił się już w środku. Czołowi producenci często oferują plecaki turystyczne 60l o bardzo lekkiej konstrukcji. Specjalny dobór jak najcieńszych materiałów oraz odpowiednie modyfikacje stelaża sprawiają, że takie modele mogą ważyć znacznie mniej, niż plecaki z klasycznymi rozwiązaniami. To świetny wybór dla wszystkich osób minimalizujących wagę bagażu.

Plecaki 70l na dłuższe trekkingi

Plecak 70l to świetny wybór na wyprawy trwające nawet kilkanaście dni. Wiele modeli świetnie sprawdzi się w roli plecaków podróżnych. Warto jednak przed taką wycieczką sprawdzić, czy wszystkie rzeczy, które planujemy zabrać ze sobą nie będą zbyt ciężkie. W przypadku tak dużych plecaków bez problemu możemy spakować do niego tyle bagażu, że poruszanie się z nim po szlaku będzie nastręczać poważne trudności. To właśnie dlatego niezwykle ważne w tym przypadku jest kontrolowanie wagi całości. Przez ilość bagażu, jak możemy do niego spakować, każdy plecak turystyczny 70l musi cechować się wysoką wytrzymałością. Stąd też modele te są najczęściej wykonywane z bardzo mocnych, grubch materiałów. Topowe marki stosują też specjalnie opracowane klamry i szlufki, opracowane specjalnie z myślą o tym, aby wytrzymały zwiększone obciążenia.