top

Buty wysokogórskie męskie

Buty wysokogórskie męskie stworzone zostały w odpowiedzi na najbardziej wymagające warunki otoczenia, jakich możemy doświadczyć podczas zaawansowanej turystyki górskiej i wspinaczki zimowej.
Zobacz jako Siatka Lista

78 Produkty

Strona
na stronę
  1. -33%
    Buty Scarpa Ribelle Tech 2.0 HD - black/orange
  2. -35%
    Buty wysokogórskie Garmont Pinnacle GTX - black
Zobacz jako Siatka Lista

78 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Buty wysokogórskie to najbardziej zaawansowane obuwie na rynku

Obuwie w góry wysokie stanowi ważny element wpływający na szanse powodzenia każdej górskiej wyprawy na najwyższe szczyty, zdobywane zarówno tymi popularnymi, jak i najtrudniejszymi drogami. Buty ekspedycyjne mają być wytrzymałe, ale i wygodne, muszą zabezpieczać stopy przed śniegiem i wodą, ale także pozwalać skórze oddychać, nawet przy niesprzyjającej pogodzie i intensywnym wysiłku. Buty wysokogórskie zapewniają stopom najwyższy poziom ochrony termicznej, pełną stabilizację oraz odpowiednią sztywność podeszwy, by można było stosować raki pół-automatyczne lub automatyczne. Posiadają wiele charakterystycznych elementów, które rzadko pojawiają się butach trekkingowych czy turystycznych.

Czym różnią się buty wysokogórskie od butów trekkingowych?

Pierwszą z różnic jest sztywniejsza podeszwa, mniej podatna na zginanie, jednak fantastycznie sprawdzająca się z rakami górskimi. Dzięki niej buty te oferują doskonałe podparcie nawet w bardzo stromym terenie. Ponadto modele na największe wysokości są dodatkowo docieplane, aby sprostać temperaturom spotykanym wysokich górach. Nierzadko buty wysokogórskie posiadają wyjmowalny wewnętrzny botek, zapewniający dodatkową izolację i pozwalający na szybkie suszenie całości. Bardzo często w górnej części cholewki występują elastyczne wykończenia, w formie zintegrowanych stuptutów, zapobiegające dostawaniu się do środka śniegu. Wszystkie różnice można prześledzić w historii butów wysokogórskich.

Jakie buty wysokogórskie wybrać?

W przypadku wyboru obuwia wysokogórskiego kluczowym pytaniem jest, gdzie będziemy używać butów? Jeśli wybieramy się na najwyższe szczyty świata w Himalajach, gdzie panują ekstremalne temperatury, będziemy potrzebowali najcieplejszego obuwia z wewnętrznymi botkami i zintegrowanymi stuptutami. W przypadku nieco niższych szczytów sprawdzi się lżejsze obuwie wysokogórskie. Najlżejsze obuwie wysokogórskie będzie odpowiednie na letnie wyprawy w Alpy i inne góry o umiarkowanej wysokości. Większość producentów posiada dość mocno zróżnicowane kolekcje, w których buty układają się od topowych modeli. Tak jest w przypadku butów wysokogórskich La Sportiva, Scarpa, czy obuwia w wysokie góry Zamberlan.

Gdzie sprawdzą się wysokogórskie buty alpinistyczne?

Męskie obuwie alpinistyczne to specjalistyczne buty zaprojektowane do wspinania się w górach. Ich przeznaczeniem jest wspinaczka i poruszanie się w wyższych partiach gór. Doskonale spisują się z rakami półautomatycznymi i automatycznymi. Większość modeli jest także bardzo dobrze ocieplona, dzięki czemu świetnie sprawdza się w okresie zimowym. Buty wysokogórskie męskie powinny być wykorzystywane w wysokich Tatrach, w Alpach, Himalajach, w Kaukazie oraz na najwyższych szczytach świata. Obuwie wysokogórskie na pewno nie sprawdzi się podczas trekkingów na turystycznych szlakach, czy do długich wędrówek w płaskim terenie.

Szeroki wybór butów wysokogórskich topowych marek

Sklep 8a.pl posiada bogaty asortyment zimowych butów wysokogórskich, stworzonych do pokonywania najtrudniejszych dróg. Obuwie topowych marek jest użytkowane zarówno w turystyce wysokogórskiej, jak i przez doświadczonych himalaistów i alpinistów w czasie wytyczania nowych dróg. W naszej ofercie znajdują się zarówno najcieplejsze modele dla doświadczonych wspinaczy, a także nieco lżejsze obuwie górskie, idealne w góry typu alpejskiego, przez cały rok. Zapraszamy do skorzystania również z wyprzedaży profesjonalnych butów wysokogórskich. W przypadku wypraw wysokogórskich odpowiednio dobrane buty są równie ważne, co czekany, uprzęże czy specjalistyczna odzież.