top

Rękawki rowerowe

Rękawki rowerowe świetnie sprawdzą się w przejściowych porach roku. Kiedy tylko zrobi się chłodniej można je szybko założyć, a kiedy wyjdzie słońce, ściągnąć. Rękawki kolarskie to dobry dodatek na rower szosowy, ale również górski.
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

na stronę
Wyczyść

Rękawki rowerowe - praktyczny dodatek

Jeździsz na rowerze przez cały rok i w przejściowych porach roku nie możesz się zdecydować, co ubrać? Rękawki na rower w wielu sytuacjach pozwolą rozwiązać ten problem. To najprostszy sposób na ochronę rąk przed szybkim wyziębieniem. Dzięki niewielkim rozmiarom rękawki kolarskie można z łatwością włożyć do jednej z tylnych kieszonek w koszulce rowerowej lub do plecaka. Założenie ich kiedy zrobi się nieco zimniej zajmuje dosłownie moment. Ściąganie, kiedy się już rozgrzejemy, jest jeszcze łatwiejsze, a gdy tylko nabierzemy wprawy, nie musimy się nawet zatrzymywać. Rękawki rowerowe świetnie funkcjonują jako dodatek do nieprzewiewnej kamizelki. Taki zestaw w przejściowych porach roku zachowuje wysoką uniwersalność, a przy tym niewiele waży i jest bardzo kompaktowy.

Rękawki kolarskie kupisz online w sklepie 8a.pl

Większość rękawków na rower jest wykonywana z bardzo elastycznych materiałów. Muszą bowiem zachowywać maksymalne dopasowanie, aby się nie zsuwały, a jednocześnie nie mogą nadmiernie uciskać rąk. Dodatkowym zabezpieczenie przed przemieszczaniem się rękawków mogą być silikonowe nadruki zastosowane od środka na górnej krawędzi. Syntetyczne tkaniny stosowane w rękawkach błyskawicznie odprowadzają wilgoć, dzięki czemu całość optymalnie współpracuje z techniczną odzieżą. Rękawki rowerowe świetnie sprawdzają się w czasie jazdy, ale mogą być też wykorzystywane w wielu innych aktywnościach, takich jak trekking, bieganie, czy w innych formach aktywnej turystyki.