top

Buty pod raki

Buty pod raki to niezbędny element zimowego wyposażenia każdego miłośnika gór. U nas znajdziesz obuwie odpowiednie na zimowe szlaki. Wysokie buty trekkingowe i górskie przystosowane do użytkowania z rakami.
Zobacz jako Siatka Lista

208 Produkty

na stronę
  1. -20%
    Nowy
    Buty trekkingowe Meindl Vakuum Men GTX - dark brown
  2. -15%
    Nowy
    Buty trekkingowe Meindl Schlern MFS - dark brown
Zobacz jako Siatka Lista

208 Produkty

na stronę
Wyczyść

Obuwie kompatybilne z rakami to modele charakteryzujące się kilkoma elementami. Prócz chyba oczywistej gotowości do zniesienia zimowych warunków (nawet w rozumieniu po prostu pól śnieżnych na wiosennym szlaku), a więc nieco lepszej termiki, wodoodporności, wymaga się od tego typu obuwia konkretnych cech umożliwiających bezpieczne poruszanie się z rakami.l

Dobre buty pod raki - czyli jakie?

Po pierwsze cholewka musi być podwyższona, aby zapewniała odpowiednie wsparcie w kostce i chronić przed dostawianiem się śniegu do wnętrza. Jest to niezwykle ważne w trakcie poruszania się w rakach, także z tego pwodu, że niejednokrotnie... kopniesz się jednym rakiem w kostkę drugiej nogi. Bardzo duża przyczepność zapewniana na śniegu i lodzie może też powodować znacznie większe przeciążenia niż w przypadku poruszania się w skalistym terenie w obuwiu letnim. Przemieszczanie się w takich warunkach w niskich butach może łatwo doprowadzić do kontuzji. Po drugie buty pod raki muszą charakteryzować się odpowiednio sztywną konstrukcją. Składają się na nią materiały zastosowane w cholewce, śródpodeszwie oraz podeszwie. Odpowiednio zaprojektowane obuwie trekkingowe i górskie zgina się dużo ciężej niż lekkie buty turystyczne. Pozwala to na świetne spasowanie z rakami oraz zmniejsza ryzyko luzowania się, a nawet pęknięcia raków. Po trzecie, jeśli zdecydujemy się na raki automatyczne lub półautomatyczne, buty pod raki muszą być wyposażone w specjalne panele z tyłu lub z przodu i z tyłu. Te elementy, wykonane z mocnego tworzywa, pozwalają zaczepić automatyczne mocowania raków.

Obuwie pod raki - sklep 8a.pl to duży wybór modeli

Poszukujesz butów, które sprawdzą się na szlakach w zimowej części sezonu, a może potrzebujesz modelu do zdobywania najwyższych szczytów świata? Jesteś we właściwym miejscu. Zebraliśmy buty pod raki dla osób o każdym poziomie zaawansowania. Topowe marki takie jak Hanwag, Salewa, Lowa, Zamberlan czy Montura to gwarancja najwyższej niezawodności w trudnych warunkach. Sklep górski 8a.pl oferuje niezwykle szeroki wybór butów przystosowanych do użytkowania z rakami. Wysokogórskie buty pod raki automatyczne i półautomatyczne są przystosowane do pokonywania dróg o dużej trudności, a także do wspinaczki w lodzie. Specjalistyczne konstrukcje często są ocieplane, gwarantując skuteczną ochronę przed niskimi temperaturami. Obuwie trekkingowe do raków to z kolei najczęściej modele całoroczne, które jednak doskonale nadaje się do wykorzystania w czasie zimowych wycieczek w rakach. Niezależnie od tego, czy zdobywasz najwyższe szczyty świata, czy wybierasz się na wycieczkę po zasypanym szlaku, w naszej ofercie znajdziesz odpowiednie buty pod raki.