top

Raczki biegowe

Raczki biegowe to elastyczne nakładki z krótkimi, metalowymi kolcami które zmieniają zwyczajną podeszwę obuwia w prawdziwie zimowy sprzęt. Poprawiają przyczepność na śniegu i zmrożonych szlakach, poprawiając stabilność oraz bezpieczeństwo.
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

 1. -30%
  Raczki biegowe Camp Ice Master Run
  Raczki biegowe Camp Ice Master Run
  w tym VAT 159,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 184,99 zł (-13%)
  Rekomendowana cena producenta 229,99 zł (-30%)
 2. -20%
  Zestaw kolców La Sportiva Set Ricambio Chiodo A.T. Grip
  Zestaw kolców La Sportiva Set Ricambio Chiodo A.T. Grip
  w tym VAT 99,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 94,99 zł (+6%)
  Rekomendowana cena producenta 124,99 zł (-20%)
 3. -34%
  Raczki biegowe Snowline Spikes Chainsen Trail - navy
  Raczki biegowe Snowline Spikes Chainsen Trail - navy
  w tym VAT 149,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 144,99 zł (+4%)
  Rekomendowana cena producenta 229,99 zł (-34%)
 4. -35%
  Raczki biegowe Nortec Trail - orange
  Raczki biegowe Nortec Trail - orange
  w tym VAT 249,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 239,99 zł (+5%)
  Rekomendowana cena producenta 389,99 zł (-35%)
 5. -35%
  Raczki biegowe Nortec Corsa
  Raczki biegowe Nortec Corsa
  w tym VAT 174,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 164,99 zł (+7%)
  Rekomendowana cena producenta 269,99 zł (-35%)
 6. -37%
  Nakładki antypoślizgowe na buty Nortec Street
  Nakładki na buty Nortec Street
  w tym VAT 65,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 61,99 zł (+7%)
  Rekomendowana cena producenta 104,99 zł (-37%)
 7. -54%
  Raczki turystyczne Climbing Technology Ice Traction Plus - 44-47
  Raczki turystyczne Climbing Technology Ice Traction Plus - 44-47
  w tym VAT 96,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 99,99 zł (-3%)
  Rekomendowana cena producenta 214,99 zł (-54%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

Wyczyść

Raczki biegowe - doskonałe w terenie i na górskie szlaki

Raczki biegowe sprawdzą się najlepiej podczas biegów terenowych, po ścieżkach, alejkach i górskich szlakach, czyli wszędzie tam, gdzie umieszczone pod podeszwą zęby "wgryzą" się w śnieg bądź lód. Poprawiają stabilność kroków, co nie tylko daje Ci odwagę by biec pewniej i szybciej, ale też realnie wpływają na bezpieczeństwo. Niezależnie od tego czy biegasz z kijkami po górskim trailu czy w podmiejskim lasku, najzwyczajniej w świecie chcesz uniknąć wywrotki! Raczki nie zastąpią wprawdzie "pełnoprawnych" raków (w rozumieniu sprzętu alpinistycznego) i nie zapewnią odpowiedniej sztywności do wysokogórskiej wspinaczki, ale za to doskonale współgrają z elastycznym obuwiem biegowym, które wykorzystasz w niższych partiach gór i na nieeksponowanych szlakach. Zmieniają płytki bieżnik podeszwy (absolutnie bezradny w śniegu) w doskonale przyczepny sprzęt chroniący przed bliskimi spotkaniami z lodem oraz kontuzjami. Raczki biegowe powinny zostać spakowane do plecaka zarówno przez bardziej zaawansowanych biegaczy, jak i przez początkujących miłośników tego sportu.

Budowa i dopasowanie

Raczki biegowe to zazwyczaj połączenie zestawu krótkich zębów z systemem metalowych linek, łańcuszków czy spiralek. Ilość zębów, a także ich długość, będą oczywiście wpływały na przyczepność, ale także na wagę. Z tego względu, modele przeznaczone dla biegaczy mają nieco krótsze "uzębienie" i mniej agresywny charakter aniżeli modele turystyczne. Są za to lżejsze i bardziej kompaktowe. Z drugiej strony, nakładki na buty miejskie (przeznaczone do chodzenia po zalodzonych chodnikach) kusić mogą jeszcze niższą wagą, ale pamiętaj, że mikro kolce które sprawdzają się na twardym betonie i lodowej szklance, będą kompletnie bezużyteczne w głębszym śniegu. W końcu, istnieją również modele (np. Nortec Corsa) wzorowane na tych miejskich i wyposażone w kolce równomiernie rozmieszczone pod całą powierzchnią podeszwy, są one jednak nieco dłuższe niż w tych podstawowych modelach, a także - co równie ważne - trwalej osadzone.
Tak więc, raczki biegowe w kwestii zębów (czy kolców), ich liczby, długości i rozmieszczenia pod podeszwą, to optymalny wybór pomiędzy super przyczepnością a niską wagą. Konstruowane z myślą o szybkim poruszaniu się na średniej długości dystansach, sprawdzą się na rozmaitym podłożu - od zmrożonej ziemi, przez szreń, aż po miękki śnieg skrywający pod sobą kamienie.

Elementem mocującym raczki do butów biegowych jest elastyczna guma naciągana na cholewkę (i czasem usztywniana dodatkowym rzepem). Pasuje do praktycznie każdych butów, a jedyne co musisz wybrać to rozmiar. Aby raczki biegowe dzielnie znosiły trudy wymagającego górskiego terenu i wahania temperatur, wiodący producenci wykonują je z precyzyjnie dobranych materiałów. Solidne tworzywo zachowuje odpowiedni poziom elastyczności zarówno w dodatnich, jak i ujemnych temperaturach. Nie ściska zanadto stopy, nie ogranicza przepływu krwi i nie powoduje żadnego dyskomfortu przy dynamicznym pokonywaniu kolejnych kilometrów tras.

Na zimowe treningi - raczki biegowe w sklepie 8a.pl

Kompaktowe raczki biegowe to niezbędny element w ekwipunku każdego biegacza, który decyduje się na pokonywanie zaśnieżonych ścieżek i szlaków. Zapewnią przyczepność, która w zimowych warunkach jest konieczna dla zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Polecane zimowym "wyjadaczom" biegania w terenie, jak i początkującym amatorom treningów z dala od asfaltu. Sprawdzą się nie tylko na łatwiejszych szlakach, ale także w wymagających warunkach terenowych. W asortymencie sklepu 8a.pl znajdziesz hitowe raczki biegowe Grivel RAN oraz popularne modele marki Nortec.